Tetania

Príspevok v téme: Tetania
pns

Mam 18 rokov, robili mi test na tetaniu a bol pozitivny doktorka mi predpisala MagneB6.Ale vsade citam ze je na to dobry aj vapnik ale zas som pocul ze sa vapnik s horcikom navzajom biju ale neviem co je na tom pravdy tak sa chcem spytat ze ci mam zacat uzivat aj vapnik.Kedysi som fajcil, prestal som ale dnes som si po mesiaci zapalil a tie stavy na mna prisli,neviete nahodou ci nikotin ma nieaky vplyv na tetaniu?Ak mi napisete niekto aj ine sposoby ako sa da tejto choroby zbavit budem velmi rad lebo tie zavrate,unava a stavy na odpadnutie ma asi znicia.Dakujem

pns

RNG ja mam na teba jednu otazku,z ktorej som uplne mimo.Na jednom ceskom fore som cital ze ziadna latentna tetania neexistuje ale ze to je nieaka chlamidia a bol tam tento link :www.chlamydie.info. Co si o tom myslis ?

[zruseny12]

boze,lekari musia mat poriadnu hlavicku...nejde to len tak lahko pochopit...ak clovek chce sa tomu venovat musi ho to poriadne bavit a zaujimat....dakujem za vysvetlenie...

RNG

Inac aj konvulzie su vlastne nedostatky nervovych signalov, lebo skrat v mozgu nedovoli signalom sa dostat do svalov.

RNG

tam je to popisane akoby zvysena cinnost nervov, ale v skutocnosti to je znizena. Sval bez nervoveho signalu sa prirodzene stiahne=krc
Citlivost je termin rezervovany na nase osobne vnimanie v mozgovom procese. Mozog vie signaly zoslabit a zosilnit podla potreby.
Dotyk niecoho prstom vysle tisice nervovych sidnalov do mozgu a predsa to vniomame slabo. A jeden pokaslany nerv v chorom zube nas prinuti liezt po stene.
Tetania je miestna zalezitost, miestne nedostatky v nervovych signaloch, takze tam slovo "citlivost", tj mozgovy vnem nie je na mieste.
Nervove signaly ktore prinutia sa svaly stiahnut vychadzajuce z mozgu su sice tiez dovodom na krce, ale tie maju svoje meno ako "konvulzie".(vid krcovite stahy pri epilepsii, napr)

[zruseny12]

ale ,ze som to citala prvy krat,je to KRCOVITE STIAHNUTIE PRIEDUSKOVEHO SVALSTVA NASLEDKOM ZVYSENEJ NERVOVOSVALOVEJ DRAZDIVOSTI...

RNG

Tetania (strpnutie)ako nedostatok mineralov a z toho zlyhanie prenosu nervovych signalov(signaly sa prenasaju ionami v nervoch)sa moze zjavit kdekolvek v tele.
V nohach napr su to rozne krce, v medzirebernych svaloch to sposobuje neschopnost plne sa nadychnut a pocit dusenia.
V hlave poruchy ako depresia(znizena cinnost mozgu) a ine.Tam sa to ale neda nazvat tetania, lebo tetania je nazov na strpnutie svalstva.

[zruseny12]

ja viem, co je to postupne uvolnovanie prave preto som si ich nekupila,lebo beriem doplnky 3xdenne ktore tiez obsahuju B-vit.takze nemusim pouzivat tieto s postupnym uvolnenim...ale,sak vsetky tablety ked sa clovek pozrie na zlozenie obsahuju vselijake umeliny,bez toho by nemohli vyrabat nic...vsetko nieco obsahuje...casto na to pozeram,lebo na vela veci som alergicka tak si davam pozor...

RNG

co sa tyka postupneho uvolnovania, to len postupne uvolni, nie zvysi hladinu ci polcas zivota latok v tele.Pracuje to tak, ako keby si brala malicke davky mnohokrat do dna.
Inac chemikalie na postupne uvolnovanie mnohym zabrania dostat velku cast latok z piluliek a a pilulky skoncia nestravene v zachode.
Vyrobcovie totiz predpokladaju, ze mas v tele urcite mnozstvo kyselin a enzymov, co nie vsetci maju.
Hlavne ludia trpiaci nedostatkami roznych latok v tele to maju ako dosledok zleho travenia a absorbcie.
Pre tych su tabletky s postupnym uvolnovanim (retard)obzvlast nevhodne.
Pre nich su najvhodnejsie nie ani tabletky ale zelatinove kapsule s praskovym obsahom na zarucene rozpustenie a vyssiu absorbciu.