Laserova operácia očí

Príspevok v téme: Laserova operácia očí
matelko

Mám 21 rokov, a už dlho rozmýšlam nad laserovou operaciou očí. Nechcem do toho skočit naslepo, rád by som počul vaše názory, dobré prípadne zlé skúsenosti. Otec ma odhovára a očný lekár povedal že by som mal radšej počkat kým doštudujem. Ale to môžu byť daľšie 3 roky... btw mam cca 3,5 Dioptrie na oboch očiach

Marcel'85

Milý KuSSo.Ja som bol na laserovej operácii pred viac ako 5 rokmi keď ešte prístroje neboli ani zďaleka také premakané ako sú teraz. Operovali ma metódou Lasik a ručím ti za to, že žiadna jazvička mi nezostala. Na každom vyšetrení pred operáciou sa uistia či nemáš sklon k vytváraniu jaziev a ak áno tak operáciu ani nerobia. preto by som rád vedel ktorý doktor ti povedal takéto kraviny ako tu píšeš lebo sorry ale fakt sú to len drísty vyčítané neviem odkial. Takisto by ti dobrý doktor vysvetlil, že ak sa aj povrchová časť rohovky celkom zreže, rohovka síce pomaly ale isto dorastá. Každý dobrý doktor by ti povedal všetky pre a proti, navyše metódu si nevyberá pacient ale volí ju lekár

KuSSo

metóda FemtoLASIK má určite veľa výhod ale myslím si, že pre niekoho kto si môže dovoliť na par dni trocha obmedziť niektoré činnosti je to zbytočne predražená vec (stojí 2x toľko ako iné metódy) a po pol roku je úplne jedno či bola operácia spravená touto metódou alebo povrchovou metódou čo sa týka kvality videnia. Ale pri LASIK-u (aj femtoLASIKU) sa odreže horna časť oka ktorá sa už nikdy celkom neprihojí a oko ostáva doživotne oslabené a zostane na nom mala jazva. Preto by som radšej volil povrchovú metódu ktorá oko neoslabí a po úplnom zahojení je v podstate nezistiteľná (žiadne jazvy na oku)

pystek611

No ja som bola pred 6 tyzdnami v NEOVIZII na femto-lasik HD.Laserovej operaciioci som sa velmi bala a az iba tato metoda ma presvedcila. Myslim ,ze ked si touto metodou dal zoperovat oci sam lekar,ktory operuje,tak nie je co riesit...TAKZE: Mozem to iba odporucat, mala som dioptrie -6. Hned po operacii som videla lepsie ako s okuliarmi a hlavne je to ,ze som nemala ziadne bolesti a uz vecer keby som chcela ,tak som mohla pozerat televizor alebo pracovat pri pocitaci..... NEVAHAJTE.... je to super pocit vidiet hned ako otvorite oci....

Nadenka1992

Ahojte. Som 1,5 mesiaca po operácii a musím povedať, že to neľutujem. Zašla som do CMO kde sa ma ujala MUDr. Švajdová. Mala som dioptrie -5,75 a teraz po operácii vidím tak ako som kedysi videla s okuliarmi. Operácia nebolela a zákrok trval necelých 10 minút pričom mi hovorili čo práve robia. 3 hodiny po operácii začali oči slziť a napuchať ale nebolo to také strašné, nebolelo to skôr to bolo nepríjemné. Týždeň po operácii som už mohla robiť všetky veci na ktoré som bola zvyknutá, či už prácu s PC alebo práce v domácnosti. Jediná moja povinnosť je dávať si pravideľne kvapky a 1000mg vitamínu C. Takže ak niekto váha či do toho ísť tak zákrok rozhodne odporúčam. Netreba sa ničoho báť. Ak by mal niekto nejaké otázky píšte na mail summer246@azet.sk

2bodka

Neviem aky mali laser. Viem, ze teraz tam maju aj nejaku novinku, ale to uz je ina cenova kategoria. Vtedy nebolo na vyber. iba metoda bola na vyber tusim. A tu mi odporucili oni na zaklade vysky dioptrii.
Za 2 tyzdne by si mala byt uplne fit.

KuSSo

2bodka na akej operačnej metóde si bola? A nevieš náhodou aký tam mali laser? Už po týždni si mohla vpohode robiť na PC, a do diaľky to bolo tiež také? Ja chcem ísť tiež ale bojím sa toho koľko nebudem môcť čítať s PC a s tabule na prednáškach.

2bodka

Ja som bola na operacii v roku 2004 - v Karlovke (exicemr.sk). Obe oci naraz, vtedy stalo jedno oko 16 000 Sk, teraz su ceny tusim uz nizsie, kedze konkurencia stale stupa. Zakrok trval par minut, bez bolesti, bolest prisla az na treti den (pricom obvykle byvaju bolesti druhy den po operacii), je to pocit akoby mal clovek piesok v ociach. Da sa to vydrzat. A vysledok stoji za to. Mala som jedno oko -2,5 a druhe -2,75. Odvtedy ziadne kontaktne sosovky, ziadne okuliare, ziadne rozmazane videnie po prebudeni, krasny cisty obraz :) Odporucam kazdemu, kto chce konecne vidiet svet taky ako je. NADHERA! (tuk-tuk-tuk klopem na drevo) :))

Zober odvahu a chod!

PS: tyzden trvalo, nez sa zrak upravil (ten tyzden vidis na komp trochu rozmazano, ale da sa to vydrzat = ja som chodila normalne do prace, aj ked som sa mala setrit)

ellirilyn

Zĺavu 150 euro na operáciu očí laserom v Centre mikrochirurgie oka v Bratislave predám za 40 euro, ellirilyn@azet.sk

ellirilyn

Zĺavu 150 euro na operáciu očí laserom v Centre mikrochirurgie oka v Bratislave predám za 50 euro, ellirilyn@azet.sk