posilnovanie stehien!!!!

mimi000

urcite by som neskusala nieco take ako ,,osobny trener" :) ale vdaka za radu... skoda ze sa to neda precvicovat aj doma... pretoze doma cvicim drepy kazdy den uz asi pol roka, no a myslim si ze tu posilnovnu by som dost zanedbavala... myslis, ze takyto cvik, ze si dam loptu medzi stehna a budem ju stlacat, by to pomohlo?

Martin_242

V každej trošku lepšie vybavenej sa tieto prístroje nachádzajú.
Skús si obzrieť nejaké v blízkosti domova alebo práce, aby si nemusela dochádzať ďaleko, proste vojdi, na recepcii sa opýtaj, či si môžeš prehliadnuť vybavenie, v slušnej Ťa vpustia a nebudú pýtať vstupné.
Pozor na všelijaké ponuky osobných trénerov, pretože z vlastných skúseností viem, že tzv tréneri nemajú vôbec licenciu a za trénera sa vydáva kde kto.
Veľakrát vidím dobre zaplateného trénera, ktorý učí nováčika a absolútne nevidí najhoršie chyby, ktoré jeho zverenec robí.
Hlavne že dostane zaplatené, to, že si nováčik môže poraniť sval, šľachu alebo kĺb je nezaujímavé.
Lepšie je si všímať ľudí s pekne vytvarovanou postavou, čo poctivo cvičia a nekecajú, každý slušný človek ti v posilňovni poradí, pokiaľ ho samozrejme nevyrušíš uprostred cviku :)

Martin_242

Inak čo sa týka objemu stehien, s tým mám aj ja problém, nakoľko som pomerne vysoký a od prírody mám štíhlejšie stehná.
Pribrať na nich 3 cm v obvode mi dalo obrovskú prácu, kedže kvôli bolestivým kolenným kľbom drepovať tiež nemôžem, viac využívam Leg-Press s veľkou váhou a až 10 sérií, predtým samozrejme niekoľko minút na stacionárnom bicykli kvôli zahriatiu kĺbov a svalov.
Po legpresse je fajn dokončiť nohy predkopávaním a zakopávaním.
Tie drepy sú ale naozaj najúčinnejšie na objem, ak nemáš probléms chrbticou a kĺbmi, pekne v tom pokračuj a dopraj si viac bielkovín, nech sa svaly majú z čoho stavať.