Je normalna?

Príspevok v téme: Je normalna?
kamos

Chcel by som Vas poprosit o radu. Zijem s spolu s priatelkou uz asi 3 roky, ale cim dalej , tym viac sa mi zda nejaka divna? Nema vlastne nazory a sama sa nedokaze rozhodovat ani v najjednoduchsich veciach a o vsetkom sa radi s kamaratkam. Sprava sa casto nevyspytatelne, pyta sa ma viac krat na tie iste veci, snazi sa so mnou "sutazit" a v podstate som tiez zistil, ze sa ma casto snazi pred znamymi zahanbit a pokusa sa im miesto mna vysvetlovat moje nazory, ked sa ma na nieco spytaju (nie jej).

Da sa to vysvetlit tak, ze je mentalne zaostala, alebo je nesvojpravna (teda nedokaze zodpovedat za vlastne konanie a neovlada sa)? Mal by som podla Vas sa s nou rozist a najst si nejaku inu?

paradajka

Paradajka,
K psychologovi vacsinou, alebo vzdy chodia obaja, nie jeden.
Hmmmmmmmm,
rozpravame sa kzady den, ale problem pretrvava,
Sedmikraska,
Neviem ci sa ma tuto vetu pyta, mozno ano a mozno nie. Suvisi to nejako s danym problemom?

hmmmmmmmm

PISES ZE CIM VIAC SA TI ZDA BYT DIVNA, CIZE KED STE ZACALI SPOLU CHODIT, TAK BOLA INSIA?JE DOST MOZNE ZE TRPI NAPR.NA DEPRESIU A Z TOHO MOZE VYPLYVAT JEJ ZVLASTNE A ZHORSUJUCE SA SPRAVANIE.JE PO FYZICKEJ STRANKE ZDRAVA?A NEUTRPELA NEJAKU TRAUMU V BLIZKEJ MINULOSTI?NAJLEPSIE BUDE AK SA O TVOJICH POCITOCH S NOU POROZPRAVAS,TAK ZISTIS VIAC.KLUDNE JEJ POVEDZ TO CO SI NAPISAL.JE DOST MOZNE, ZE LEN VAS VZTAH SA DOSTAVA DO ZVLASTNEJ ROVINY.JE DOST MOZNE ZE ONA SI MYSLI PODOBNE O TEBE AKO TY O NEJ.

paradajka

Je mnozstvo situacii, kedy moze pomoct niekto externy. Ved na tom funguju psychologovia a akekolvek poradne. Nepoznas konkretnu situaciu, ale na zaklade svojich skusenosti mozes podotknut k teme par pripomienok, ktore dotknutym osobam na um neprisli (napriklad preto, ze sa sustredi najma na to, ako to ovplyvni jeho samotneho a nedba na ostatnych). Dotycny si zvazi v hlave realnu situaciu, aplikuje rady od externeho poradcu a pride mozno na nove riesenie. Nechapem, co nechapes.

sedmikraska

kamos, ja som ti dala otazku a ci chces aby sa bavila len s tebou!! Na nic neodpovedas co sa ta pytam. Ty si sa jej spytal ci mozes toto riesit tu na fore, ked by si to chcel aj po nej? Odpovedaj mi prosim na otazky, ktore ti davam teraz aj v predoslych prispevkoch, miesto toho aby si mi vymyslal diagnozy

kamos

Sedmikraska,

precitaj si este raz prispevky. Pisem, ze riesi vsetko s kamaratkami-nie, ze sa obcas s niekym radi. Tiez som nikde nepisal, ze chcem, aby sa bavila len so mnou.
Odkial si tieto veci vycitala, ked tam napisane nie su? Netrpis halucinaciami?

sedmikraska

kamos a ty chces, aby sa bavila len s tebou? Zda sa mi, ze aj tak by ta nezaujiomalo, co by ti rozpravala. Fakt si najdi inu- ulavi sa jej a najde si niekoho, kto si ju bude vazit. Na co to tu teraz pretriasas ty?? Dokonca z ludni co nepoznaju ani len teba??
Paradajka vystihla si presne to co som myslela aj ja

kamos

Paradajka,

dost ma prekvapuje, co pises. Pretoze ak ma clovek nejakz problem a ten sa tzka viacerzch ludi, tak ti nikto poradit nemoze, pokial nepozna skutocne nazory a chovanie viacerych ludi (nie len z tvojho rozpravania). Preto som tiez trochu sokovany mnohymi prispevkami na tomto fore, ze zeny su minimalne ochotne sa riadit radami uplne neznamych ludi, ktory nemaju o skutocnej situacii skoro ani potuchu. Ja by som sa chcel prave v buducnosti-ak by som sa rozisiel s frajerkou prave takymto zenam vyhnut. Je to bohuzial tak, ze ich povazujem za "nesvojpravne" a "hlupe" ak riesia sukromne problemy, tak ze ich pretriasaju s niekym inym minimalne bez toho, aby sa spytali partnera, ci mu to nevadi. To je potom uz to iste ako keby som zil so psom. Nastastie, ale viem, ze existuje aj mnoho normalnych zien

paradajka

Jasne, ze je to nizke sebavedomie. Zaujimal by ma vas vek - od toho vela zavisi. Baby obvykle vsetko prediskutovavaju s kamaratkami a rady si radia, mne to pripada normalne. Tiez vsetko riesim s naj kamoskou a dakedy sa zariadim podla toho, co si mysli vacsina mojich znamych a potom si trieskam hlavu, co som to radsej nespravila podla seba... Veci, co opisujes, mi pripadaju normalne. Nie spravne, ale v ziadnom pripade tu nemozno hovorit o nesvojpravnosti. Tieto vyrazy si pouzil z nejakeho hnevu ci v klude oznacis svoju frajerku za psychicky choru? Ja by som sa nad tym zamyslela - pripada ti v poriadku takto sa vyjadrovat o frajerke? Pretoze potom mas pravdu - bude lepsie najst si inu. Nemozes sa frajerit s niekym, koho si tak nevazis, ze nezachovavas voci nemu ani najmensie zasady elementarnej slusnosti... A tiez mi napadlo aj to, co podotkol uz neviem kto - mozno ma pri tebe pocit, ze ju obracias na sprostu a potom sa snazi v spolocnosti zhodit zase teba. Je to nieco take, ako ked sme boli mali a mama nam vzdy v spolocnosti zacala vycitat veci - asi aby sme si ich lepsie uvedomili alebo aby sme boli dostatocne zahanbeni... Mozno ju v real lajfe ignorujes alebo podcenujes, tak sa odvazi protirecit ti len pred ludmi. Mozno chce, aby boli medzi vami taki sudcovia - pretoze ked ste samy, tak ty si presvedcivejsi a obratis ju na blbu; zacina s takym spravanim pred ludmi, aby sa aspon niekto postavil na jej stranu, pretoze sama nevie dost dobre argumentovat... No nieco take mi napadlo. Ja som uplne ina, ale mam taku zakriknutejsiu kamosku a toto mi ju trochu pripomenulo.

Okrem toho, ktora mlada zena/dievcina je vyrovnana? Ved prechadza dospievanim (mam ten pocit, ze ste tak okolo 17-18, ked aj 20, to je to iste), je neista, pretoze este len prichadza na to, ako veci funguju; este by som to dotiahla do absurdnosti - cim je neistejsia a zmatenejsia, tym viac podla mna premysla nad vecami a tym intelektualnejsiu podstatu by som v nej videla. Ma vacsi potencial, ako nejaka namyslena babenka, co premysla malicko a tebe by prave preto vyhovovala... ;)

[zruseny12]

vies ono tazko radit niekomu,je to len medzi vami...vy si to musite vydiskutovat...aspon jej to povec a uvidis ako na to bude reagovat...a potom urob nejaky zaver...tazko sa radi,lebo nikto nepozna vase sukromie...prajem ti aby sa vam to napravilo...alebo aby sa vam to nejak vyriesilo,ale samo urcite nie,lebo ked pises tu na forum,tak by si jej to mal aj povedat,co ta trapi...