Racio strava

Príspevok v téme: Racio strava
arwenka111

Mám 14 rokov a chcela by som sa stravovať naozaj zdravo. Ale neviem ako......zdravo znamená pestro????? A všetko????? Alebo je to len zdravá strava - ovocie, zelenina, chude mäso, ryža, celozrnne vyrobky, mliečne výrobky a rôzne semiačka?????? Poradťe mi jedálny lístok.........prosím.....

Katyi

K zdravému stravovaniu patria neodlučiteľne aj rastlinné prírodné oleje vylisované z jadier, plodov alebo semien rastlín. O ich účinkoch, použití v jedlách alebo získania širších informácii si pozrite www.biooleje.sk

sandraaaaaaa

Takže..neviem ako sa volááš..ale chcem ti povedať len jedno..užíívaj si kým sa dáá :D :D myslím tým..neboj sa dat si občas hranolky..alebo niečo také..tie v malom množstve nikdy nikomu neublíížili..a čo sa týka zdravej výživi..jedz zeleninu ovocie..a na ostatné sa vykašli.. :)

Martin_242

Zásadne nezdravé sú sladkosti, jedlá pripravované na živočíšnych tukoch alebo jedlá obsahujúce živočíšne tuky vo veľkom množstve, ochutené nápoje, alkohol, cukor, kravské mlieko, biela múka...

Zdravá strava je pestrá strava, ale bez hore spomenutých ingrediencií.

Zdravá strava znamená častá a pravidelná strava v menších množstvách, nie celý deň nič nejesť a pred spaním zjesť oravskú slaninu s rožkami a zapiť to 10 pivami.