zvyseny tlak večer a v noci

dave1979

ved práve že som ešte mlady a jake problemy s tlakom sa mi to nezda...ale ja som teda mal tlak už od 17 tich rokov 14090 ked som kukol do mojej lekarskej karty,ale ty doktori mi nikdy nič nepovedali že mam zly tlak...keby mi raz nebolo tak zle a nesiel by som na pohotovost kde mi namerali 170110...nič by stym nerobili...dokonca predtym som bol na kardio...merali mi tlak...tiež 13590...nič..že v poriadku...neše zdravotnictvo dtoji zanič..polovica doktorov ani neviem čo tam roby..

RNG

lodoz= Bisoprolol fumarate a hydrochlorothiazide.
Tj jedna sa o synteticke chemikalie, beta blocker a diuretikum s plno skodlivymi bocnymi ucinkami.
V prirode je dost antihypertenziv bez skodlivych ucinkov, napr hloh(hawthorne, ACE inhibitor a vasodilatator) a viacere diuretika(mocopudne zmesy alebo vytazky, ako napr Water Pill with potassium).
Tlak casto zavisi od mnozstva sodika a draslika a v dnesnej strave mame privela sodika a nedostatok draslika.
Znacne pomoze, ked pouzivame miesto rafinovanej soli(NaCl) nizkosodikovu(napr sol zo znizenym obsahom sodika, alebo varna sol, kde cast NaCl je nahradena KCl, maju ju napr v Bille, ale iste aj v inych obchodoch sa zjavi, ked ludia prejavia o nu zaujem).

echano

mne sa nechce verit ze mam problem s tlak proste podla mna je problem niekde inde..ani ine vysetrenia som nemal ako si mozu byt taky iste ze mam hypotenziu ci ako sa to pise

echano

no taky problem mam aj ja a nerozumjem totu pred 2 mesiacmi som bol na kardiologii secko v poriadku tlak ekg a echo.....o par dni ma bolelal hlava 2 tyzdne v kuse tak som siel k obodnej a ma poslalal na rozne vysetrenia a aj na kardio a tam srazu som mal vysoky tlak 150/90..dali mi holtera proste bol som v strese ked som to mal na sebe nedalo sa byt v klude celu noc som nespal a potom som mal vysledky ze som mal dobre tlaky a nizke tlakyyy a mam brat LODOZ..... ale mam pocit ze ked ho beriem tak mi je zle mam taky cudny pocit ...........uz ked som sa tu rozpisal nevie mi niekto poradit ??a aj ten tlak preco mam taky ? je pravdou ze malo spim a som stale vonku

RNG

Problem je casto v prebytku sodika a nedostatku draslika v krvi.(davky sodika a draslika v krvi su nespravne urcene v tabulkach)
V Bille maju sol so znizenym obsahom sodika a pridamym draslikom, a zda sa mi, ze su uz aj ine znacky aj v inych obchodoch.

envy1234

toto mam aj ja, v noci tlak taky skvely, ze odpadavam niekedy... idem teraz na holtera ci ako sa vola ten pristroj... kardiologicka vravela ze s takou anomaliou (tlak 140 v pokoji ked lezim i ked som po drepoch a zaroven nizky pulz... a ked mam nizky tlak, mam mega pulz...)sa este nestretla.. a ked sm vosla do jej ambulancie kukala na mna a bavila sa so mnou ako s hypochondrom.. ze nemam vecer pit aby som nesla na zachod v noci a nebudem odpadavat- mam po probleme.. milujem slovenskych lekarov :)

ifka

mozes si uzivanie lieku presunut na vecer.nesolit,nekorenit,vylucit udeniny,pit cistu vodu,ziadne sladene blbosti.mas malo rokov na taketo problemy.