MARTIN_242 kuk sem:-)

Príspevok v téme: MARTIN_242 kuk sem:-)
kacicka

ahoj, citam, ze dost vela radis na fore ohladom chudnutia a zdraveho zivotneho stylu. Velmi chcem schudnut, 5 dni sa snazim nejest sladke a ani ve,mi nezdrave jedla, chodim kazdy den na korcule na hodku a plavat na hodku. Ale potreovala by som niekoho, kto by mi poradil, ako sa stravovat, a podobne- mat niekoho "nad sebou", takeho pomocnika. Neujal by si sa ma???

tinka228

Tak si mi zase dal, že odišla len vodička :-))). No ja mám s tým pitím veľký problém. Dosť som sa "prepila" (až 6 litrov denne) keď som kojila malého (aj tak to bolo na figu a skončili sme po troch mesiacoch), no ale snažím sa. A s tou zmrzlinou.... Je to moja veľká letná neresť. Ja takú z obchodu ani nemusím, ale takú do kornútka... Z nie to možno smiešne, ale radšej si naplánujem cestu inakadial akoby som mala ísť popri stánku so zmrzlinou lebo viem že by ma to určite zlákalo :-)).

Sashique

ahoj martin:)
som dalsia z radu otravnych,ale nie je to ani tak o vahe.
mam 16 rokov, 172 cm a 55 kil..
nie je to vela,je to uplne idealna vaha, lenze moj problem je v tom,ze ja v hornej polovici tela nemam ziaden tuk, brusko mam ploche, ale..
ale vsetko je ulozene v stehnach a zadku:/ dokonca v mojom veku sa mi zacina objavovat celulitida!! a to nemam ziaden pubertacky zachvat, to si vsimla moja doktorka. postava sa mi rozbieha divnym smerom a tazko sa mi zhana oblecenie,nohavice mozem mat len bedrove,inak mi odstavaju,alebo ich jednoducho neobleciem.
2krat do tyzdna chodim plavat 2*30 bazenov (25m) plus kazdy druhy den behat 1km na drahu na staru zakladku. a NIC!!
nemoze to mat nieco s mojou chudokrvnostou?? uz ma z toho ide klepnut pepka:(

Martin_242

tinka228: Ahoj Tinka, určite to nebude tým teplom, telo míňa tuk rýchlejšie v zime, keď ním musí viac "kúriť".
Teraz, keď sa prehrievame kvôli teplotám, potrebuje na výrobu tepla minimum tuku.
Kedže sa silno potíme, strácame aj viac vody, takže si možno schudla aj nejakú tú vodičku, ale je super, že Ti to zasa ide.
Ja musím vypiť denne teraz 5 litrov, inak som mŕtvola.
Tá zmrzlina ináč nieje nič hrozného, kľudne si dám aj ja, nieže by som mal chuť, ale je v mrazničke :) tak čo s ňou...

tinka228

Ahojky Martin:Tak som dnes začala ďalší diétny týždeň a k mojej veľkej radosti sa to začalo nejak lepšie "hýbať" (konečne badám niečo už aj na oblečení :-)))). Priznám sa, že v tejto diétnej dvojtýždňovke, ktorú práve absolvujem, nie som až taká striktná ako pri tej prvej. Podarilo sa mi pár prešľapov (zmrzlina, sušienka ku káve,.. ale zase nič tragické). Preto mi je divné, že po tej "dlhej" stagnácii mi to teraz ide ešte lepšie ako na začiatku. Nieže by sa mi to nepáčilo, len mi je to nejaké podozrivé. Môže to byť aj tým, že vonku je srááášne horúco a ja sa oveľa viac potím a potrebujem viac energie "na prežitie"? Ď za objasnenie.

Martin_242

michal.pu: Ahoj!
Ovsené vločky jedia najmä športovci, nakoľko obsahujú komplexné sacharidy, celkom dosť bielkoviny ( na to, že je to obilnina) a len 7% tuku.
Ak chceš schudnúť, jedz ich hlavne na raňajky v množstve 100g, teda cca tých 1500 kJ, zalej nízkotučným mliekom, môžeš troška dochutiť.
Každopádne, v normálnej (nie drastickej) diéte by porcia raňajok pre chlapa nemala presiahnuť 2000 kJ.
Konkrétne na mňa má napríklad celkový príjem cca 7000 kJ ten efekt, že veľmi rýchlo strácam tuk, svalstvo sa kvôli tréningu ešte ako tak drží.
Momentálne sa už len udržujem na cca 10 000 kJ.
Na každého to ale nebude mať efekt, záleží od rýchlosti metabolizmu a celkového energetického výdaja.
Skús jesť malé porcie minimálne 5 krát denne.
Ja jem 8-krát, akurát do seba tlačím tvaroh na dobrú noc :)

lea: A to je prvý správny krok, dúfam, že tá návšteva nebude posledná :)

Dobrú noc prajem všetkým!

lea

takze uz som si aj nasla obet ktora tak so mnou zajtra do tej posilky skoci aby som tam netraposila sama tak potom dam vediet.. dakujem

michal.pu

Ahoj Martin!
Mohol by si mi prosím poradiť či sú ovsené vločky tučné alebo netučné jedlo? Môžem ich jesť ak chcem schudnúť? Na obale som čítal že majú cca 1400KJ/100g čo sa mi zdá byť veľa.
Poradíš prosím?

Martin_242

lea: Ahoj!
No, máš už len necelý mesiac, takže žiaden zázrak sa konať nebude, ale ak máš čas a nejaké peniaze, začni navštevovať posilňovňu 4-5-krát do týždňa.
Na spevnenie, aké žiadaš je ideálny takzvaný kruhový tréning, kedy cvičíš na strojoch a s činkami s malou váhou, len jednu sériu ale viac opakovaní (cca 20-30) s veľmi krátkymi prestávkami.
To znamená, že precvičíš za jednu návštevu nohy, ruky, ramená, chrbát, prsia, brucho - skrátka celé telo.
Na -odkaz odstránený- si pozri cviky a ich prevedenie, je ich tam požehnane.

Malo by to vzzerať asi takto: prídeš do posilky, dáš si 5 minút na stacionárnom bicykli alebo steperi v rýchlom tempe na rozcvičenie.

1. Bez prestávky (teda len pokiaľ sa nepresunieš k danému stroju) prejdeš na cviky na stehná, napríklad spravíš 30 opakovaní na Leg Presse, Hacken-drep, alebo klsický drep (tieto stačia s vlastnou váhou).

2. Presunieš sa na stroj určený na posilňovanie chrbta - kladku a spravíš znovu vyšší počet opakovaní sťahovaním kladky v sede k hrudníku.

3. Prsné svaly precvičíš napríklad na Peck-decku alebo rozpažovaním jednoručiek v ľahu na lavičke.

4. Ideš ďalej na ramená, ktoré precvičíš rozpažovaním (predpažovaním) s jednoručkami v stoji alebo v sede na špeciálnom stroji.

5. Dvojhlavý sval paží precvičíš s jednoručkami - spravíš klasické bicepsové zdvihy.

6. Trojhlavý sval paží napríklad tricepsovým sťahovaním kladky podhmatom.

7. Spravíš výpony na lýtkach na stroji na to určenom.

8. Brucho precvičíš napríklad výborným zdvíhaním nôh vo vise.

9. Zadok precvičíš zanožovaním na prístroji v stoji - veľmi dobré na sedacie svaly.

10. Nakoniec sa vrátiš na stacionárny bicykel, kde si dáš povedzme 20 minút na minutie prebytočnej energie.

Toto "desatoro" ber len ako príklad, skús každú návštevu robiť iné cviky než v tú predchádzajúcu, na celkové spevnenie tela je to prospešné, budeš sa cítiť fit, spevníš svaly, minieš veľa energie, čo sa ukáže aj na úbytku tuku.

Nezabudni počas tréningu piť veľa tekutiny, najlepšie silnú minerálku s obsahom vápnika a horčíka.

Po skončení zjedz okamžite jeden-dva banány na doplnenie sacharidov.

Po návrate domov zjedz zdravé jedlo s vyšším obsahom bielkovín, nech sa môžu namáhané svaly zregenerovať.

Celý takýto kruhový tréning vrátane stacionárneho bicykla by mal trvať približne hodinu, nie viac.