Predkožka u 9 mesačného chlapčeka

Príspevok v téme: Predkožka u 9 mesačného chlapčeka
tinka228

Prosím vás mamičky, tie čo máte synčekov, môžte mi poradiť? Dnes som bola s malým v poradni a doktorke som spomenula, že malému sa čím ďalej tým menej dá stiahnuť predkožka. Tak sa mu na to pozrela a veľmi jemne a šetrne mu to naťahovala dovtedy, kým mu ju nestiahla. Vyzeralo to dosť nepríjemne, malého trochu cuklo, ale krvička mu netiekla. Na otázku, či to tak mám robiť doma aj ja mi povedala, že až "tak" nemusím. Lenže teraz pri kúpaní som mu to skúšala pretiahnuť a bez problémov mu to ide celé. Mám to robiť každý deň? Ak mám pravdu povedať, neskúšala som to stiahnuť "nadoraz" pokiaľ to ide. Keď ja som taký jemný človek a nedokázala som mu to skúmať dlhšie. Neviem povedať, či ho to bolelo, ale tváril sa pri tom dosť nepohodlne. Chcela by som len radu, či to treba robiť pravidelne každý deň, či mu tým nespôsobujem bolesť, či to mám robiť "nadoraz" (alebo stačí, keď len trošku vyjde žaluď). Možno vám pripadajú moje otázky hlúpe, ale je to moje prvé dieťatko a nemá mi kto poradiť. Ďakujem.

moj nazor

radana nenapadlo ta, ze namas mozno najlepsieho doktora? Ja mam jedneho z najlepsich a kazde nedotykat sa toho do aspon troch rokov...K tomu lekarovi chodi napriklad mala Suri od Cruisovcov a ver mi, ze takyto bohaci chodia len k spicke.

99999

ja si skor myslimze je to dane dedicnostou aj moj brat mal takyto problem a naopak chlapci maminej sestry nie ani jeden jednoducho niektorym to prirastie poriadne niektorym len trosku a to sa da stiahnut len ked sa s tym niekto jak moj syn narodi a ma to uplne prirastene tak s tym nic nenarobi nikto len odbornik

radana

To ano,ale nasa lekarka to chlapcom kontroluje ako maju rok a ked s tym maju problem ich posle na chirurgiu..My sme to synom umyvali od malicka,takze mozno aj preto s tym nemal ani jeden problem...

99999

ano ved aj ja som to skusala najprv sama ale niektory chlapci to maju tak prirastene ze sami nic nezmozeme a nasilu to predsa doma stahovat nebudes

radana

Kazdy lekar zrejme odporuca ine.Nasa lekarka to malemu kontrolovala ako mal rok a hovorila,ze mu to mame tak pomalicky stahovat a nikde sme s nim potom nemuseli ist,pretoze to mal v pohode...

99999

presne tak jak pisala kaska do 3 rokov sa s tym nic robit nema s tym nikto nic nenarobi ta predkozka sa musi dat stiahnut a na bolest sa pozerat netreba ved oni na to za par dni aj tak zabudnu hadam ziadna z vas nechce aby s tym siel ako 14-15 rocny ked zisti ze nemoze sexualne zit to by sa nam nepodakovali a bolo by to omnoho horsie aj co s abolesti tyka aj hanby tak nie ja co vahat ja som so synom bola az 5 krat robil mu to postupne a to ma uz 7 rokov pomaly nikde sa neponahlal a ani syn nema kto vie ake komplexy kvoly tomu takze zalezi od lekara

mamina123

ja mam 5tyzdnoveho synceka a vobec nam o tom detska na poradni nehovorila,ja mu to jemne stahujem iba pocas kupania.dufam ze postupujem spravne,zatial sa mi nestalo ze by maly pri tom plakal,alebo zeby tam mal niaku spinku.

kaška

Mám dvoch synov a obaja s tým mali problém. Lekárka nám však vždy zdôrazňovala, že do troch rokov sa to určite nasilu sťahovať nemá a buď to dovtedy povolí samo, alebo je nutná ambulantná pomoc urológa. Až po jeho "zásahu", alebo inej rade ako na to sa to má potom sťahovať, ale naozaj iba v teplej vode a potom tomu už nedovoliť sa "zalepiť". Neodporúča sa sťahovať to menším deťom a ani robiť nejaké násilné veci. Môže prísť k zápalom a k problematickému močeniu. Ale aj tak si myslím, že urológ nakoniec urobí kopu bolesti a dieťa má potom traumu dať si to doma chytiť. Neexistuje na to nejaké lokálne umŕtvenie? Teraz mám ísť na to s trojročným synom a potom, čo som si v urologickej ambulancii prežila so starším pradvupovediac len to vyšetrenie odďaľujem.

gater

Tak skoro to nemusi byt. Problem nastane ak tam vznikne ranka je jasne,ze potom sa mu to zrastie. Inac ked sa kupe vtedy staci jemne stiahnut aj oplachnut cistou vodou j