Fixný strojček, odborník na slovo vzatý

Príspevok v téme: Fixný strojček, odborník na slovo vzatý
tomáš

Ahoj, mám 21 rokov a neposlušné zuby, ktoré nie sú tam kde by mali byť. Chcem si dať urobiť fixný strojček, a rád by som sa spýtal na Vaše dobré či zlé skúsenosti s týmto aparátom a vašimi čelustnými ortopédmi. Ja by som si to chcel dať urobiť konkrétne u MUDr. Rudolfa Brauna, máte s ním niekto nejaké skúsenosti? A ešte by som rád vedel koľko vás to stálo a či sa vám vaše vyrovnané zuby začali po čase vracať do pôvodnej (zkrivenej) polohy.

Rachel2

Ahojte mam 31 rokov a pred 3 dnami mi dali fixny strojcek,hore aj dole.Mam predkus asi 12 mm. Len mi este moj zubar musi vytrhnut 2 stolicky hore asi stvorky su to. A to sa neskutocne bojim mate niekto s tymto skusenosti? Ja tam asi odpadnem.Co sa tyka strojceka,da sa to vydrzat zatial ,len sa mi neda jest,cize snazim sa len tekute veci jest a s cistenim je to problem. V utorok by mi mali vytrhnut tie dve stolicky a vo stvrtok dotiahnut strojcek az do zadu. Inak stoji ma to alebo bude stat dokopy takmer 3000 eur, zijem v zahranici ,cize povedala by som este stale zlate slovenske ceny. Budem rada ak mi niekto napise ak ma skusenosti s vytrhavanim stoliciek koli strojceku.

pata1986

cawes, mam strojcek asi tyzden a som mala moc podrazdene lico, tak som si ustnu dutinu vyplachla corsodylom a teraz mam wsetky gumicky takej citronikovej farby, ma asi trafi, neviete ci sa to niecim da zmyt? dakujem

meganka

karioll, nemáš pravdu, v zahraničí už existujú aj strojčeky, ktoré sa nalepujú zvnútra. A nemám na mysli retainery - tie sú len na udržanie dosiahnutého stavu. Možno o pár rokov bude táto metóda dostupná aj na Slovensku. Vieš, v zahraničí sú vždy o krok vpred. Ak si o takýchto strojčekoch ešte nepočul, nájdni si to na nete.

karioll

ach boze
kazdy strojcek sa dava na povrch zuba,a ked sa da dole za par rokov,tak sa lepi zozadu taky drotik
a nie ze na zapade sa to robi a u nas nie

lency

meganka: vdaka za info...dufala som, ze to robia aj u nas...ale tak, mozno sa odhodlam aj na ten klasicky...ved pocit krasnych rovnych zubov je nenahraditelny! :)

Lubosh

Ano, aj ja sa musim pridat. Tento aparat naozaj pomaha, ja som ho napriklad nosil len pol roka, no ja som mal opacny problem ako vacsina ludi, ja som mal proste horne zuby prilis dole, az pod dolne dasno, cize mne dvihali skus, nie ako inym , ked im stahuju. Ale ako vravim, stacilo pol roka a potom rok platnicka a mam uplne pekne zuby, tak ako to maá byť v idealnom pripade...

meganka

lency: áno, existuje aj taký strojček, ktorý sa nalepuje zvnútra, lenže na Slovensku sa to nerobí, len v zahraničí. A taký strojček stojí minimálne raz toľko ako ten "normálny", teda, vyšlo by to okolo 60 000 sk... Ak chceš mať naozaj rovné zuby, nezostáva ti iné, len si dať klasický fixný aparát.Ja ho nosím, aj keď mám 29 rokov. Isteže, vidno to, ale čo už. Inú možnosť som nemala. Nie je to príjemné, ale dá sa to vydržať.Mala som hrozné zuby, 4 mi vytrhli, a teraz konečne vidím, že už sa mi narovnávajú. Ak sa teda rozhodneš pre fixný strojček aj ty, želám ti pevné nervy :o))

jankaaaaa :)

ja som bola so strojčekom veľmi spokojná :) neviem koľko ma stál, lebo to vtedy riešila ešte moja mama, mňa to nie veľmi trápilo, ale určite to stálo za to :))) dolné 5ťky, ktoré mi rástli dnu do úst mám teraz krásne rovné a ani keď mi dali dole strojček tak sa ani o trošku nevrátili s5...horný strojček som mala len krátko, trištvrte roka, no ani tam sa mi zuby nevracajú do pôvodnej polohy a to pritom ja som ani nenosila tú dlahu čo sa má nosiť ešte pol roka či rok potom ako ti ho dajú dole :)) ja svoje rozhodnutie dať si strojček neľutujem :) nespravili sa mi ani kazy v medzizubnych priestoroch...priateľovi áno a o ich pripisuje práve strojčeku, lebo vtedy sa nedajú zuby poriadne vyčistiť niťou....

lency

ahojte, tiez by som si chcela dat vyrovnat zuby, ale mam 21 rokov, a uz by som nechcela, aby mi ho bolo tak vidno. ma niekto z vas, alebo aspon pocul o fixnom strojceku, ktory vam nalepia na zadneu stran zubov, teda zvnutra? chcela by som radsej taky. a ak ho niekto ma, mohol by mi prosim dat blizsie info? kolko stoji a tak, ci platia pren specialne podmienky a pod. vopred veeelka vdaka :)

zdravotnik3

Dobrý deň prajem,
mám fixný aparát na hornom chrupe a mám aj na vnútornej strane drôtiky. Chcem sa opýtať, či je v poriadku ak sa tie drôtiky na vnútornej strane kývajú? Ďakujem