chcem tehlicky a schudnut.....ako?

Príspevok v téme: chcem tehlicky a schudnut.....ako?
cloe007

caute :)
na zaciatok moje parametre-165cm vysoka, 60kg tazka, 17r stara =)
miery:
prsia-91cm, pod nimi-73cm; pas-73cm, miesto tesne pod pupkom(asi bedra-93cm; zadok-103cm; stehno-64cm
takze nazov temy vystihuje moje ciele..chcela by som za tri mesiace schudnut 10kg a mat na bruchu tehlicky...alebo aspon mensiu korytnacku...ale nechcem ho mat siroke..taky pekny stihly pas s korytnackou...vlastne chcem mat vsetky svaly pekne vyrysovane, ale hlavne mi ide o to brucho-stavka :) ... nechcem to len kvoli stavke, hlavne kvoli sebe..ale to brucho hlavne kvoli stavke...da sa to vobec? a co mam pre to urobit? a chcem cvicit doma..zabudla som podotknut..pomoze mi niekto? dufam, ze to nie je stratene..
a dakujem za kazdu rozumnu radu a prispevok :)

------------------------------
Zaujímavé články na tému www.zdravie.sk

ivuša

no rukolapny dokaz nemam, ael sestrerk ami to spominala, na medine sa to ucili...suvicsi to aj biochemiou, je rozdiel spalovat tuky a sacharidy.. ako nejdem sa tu hada, ale clovek viac schudne napr. polhodinovym pravidelnym behom, ako polhodinovym makanim v posilke...daj ten tvoj vedecky dokaz, ked sa tu nim tak ohanas

barbinka

Martin: mňa nezaujímajú nejaké vymyslené výskumy, ktoré sú na internete. ja mám špecializáciu, aj štátnicu z telesnej výchovy a moji profesori sú vzdelaní ľudia od ktorých som si vzala veľa poznatkov a nielen od nich, ale z rôznej literatúry, z ktorej som študovala. tie linky si hľadaj sám a nepoučuj, keď nevieš. zatože ty chodíš len cvičiť to neznamená, že pri tom spáliš viac ako ja pri tenise. na to zabudni.

fraisee

na chudnutie je aerobne cvicenie ako stvorene, treba ho vsak kombinovat s anaerobnym a vysledok je zaruceny. lahko sa to hovori, tazsie sa to realizuje. behanie tiez pekne formuje brucho.

Martin_242

ivuša a barbinka: Výborne, tak mi sem prosím hodťe aspoň jeden link seriózneho vedeckého výskumu na ľudoch, kde dokázali, že aeróbnou aktivitou telo spotrebúvava tuky a boli vykonané aj merania obsahu telesného tuku/svaloviny.
Pretože tie výskumy, ktoré mám k dispozícii ja, dokázali presný opak.
Takže čakám, poučte ma o tom prosím vedeckým dôkazom...

ivuša

ja si dovolim nesuhlasit s martinom a ciastocne suhlasit s darinkou, lebo je vedecky dokazane, ze tuk sa ti spaluje pri aerobnej cinnosti viac, ako pri anaerobnej a taktiez to suvisi aj s dlzkou vykonavania aktivity a aku ma cvolek zasobu glykogenu, lebo prednostne sa cerpa ten, az po jeho odcerpani, organizmus zacne spalovat tuky

behat

ked si pojdes kazdy den zabehnut na hodinku, pol hodinku cviky na brucho, vseliakeaj na tu spodnu cast, na tu treba dost cvicit, dake kliky, zdravo sa stravovat,
verim tomu ze by si urobila velku zmenu na svojom tele, si mlada:) zalezi od tvojho tela, ci nabera rychlo svaly alebo nie, alebo odburava tuk...
behat, brusakovat, spravne papat:)

Martin_242

Tu by som si dovolil zasiahnuť, nakoľko darinka023 zjavne vôbec nevie, o čom píše.
Jednak vedecky nebolo dokázané, že aeróbnym cvičením spaľujete tuk, preto6e tuk sa nespaľuje pohybom, sú to len neoverené téorie v hlúpych časoisoch ako Muscle&Fitness (skôr Sci&Fi) naopak, niektorými štúdiami a meraniami na ľudoch to bolo vyvrátené, pomer úbytku tuku/bielkovín/glykogénu je stále viacmenej rovnaký pri akejkoľvek aktivite.

Druhá vec ohľadom tzv Fatburnerov je, že tieto nielen že nepomáhajú odbúravať tuk na bruchu (neviem, ako by toho boli schopní vedci dosiahnuť a prikázať tabletkám, aby likvidovali tuk iba na bruchu, takýto produkt zatiaľ nebol vynájedený), dokonca tuk neodbúravajú vôbec, pomáhajú len podporovať fyzickú aktivitu a slabo termogenézu.
najsilnejší efekt spaľovačov tukov je placebo efekt a druhý efekt je na vyprázdnenie peňaženky, ten je vedecky dokázaný.