Točenie hlavy a závraty

kate662

Ahojte všetci :-) Niekedy cítim, že sa mi točí hlava a neviem prečo. Je to nepríjemné a robí mi to problémy v každodennom živote. Väčšinou sa to stáva, keď vstanem rýchlo z postele alebo zo sedu, ale nie vždy. Vždy som mala tendenciu pripisovať to závratom, ale keď sa to stávalo čoraz častejšie a intenzívnejšie, začala som sa obávať, že je to niečo vážnejšie. Mám pocit, akoby sa mi hýbala zem pod nohami a snažím sa udržať rovnováhu. Často mi je z toho zle a cítim sa veľmi nepríjemne. Keď sa to stane, musím sa zastaviť a zhlboka dýchať, aby som sa upokojila. Začala som teda na internete hľadať nejaké súvislosti s mojím problémom a našla som tam toho veľa, no nič konkrétne. Po dlhšom pátraní som našla zdravoteka.sk, kde som zistila veľa informácií, o ktorých som ani netušila a čo je dôležité, tak zrozumiteľne! Je tam napísaných viacero príčin, ktoré tento stav môžu vyvolať a rozhodla som sa pre istotu navštíviť doktorku. Ona ma poslala na ďalšie vyšetrenia a zistilo sa, že tieto problémy vznikli v súvislosti s poruchami krčnej chrbtici, čo bolo v článku aj mimochodom spomenuté. Našťastie sa to aj vďaka tomu článku zistilo včas a príznaky sa vytratili. Som rada, že žijeme v dobe, kedy je možné svoj zdravotný problém aspoň približne identifikovať aj s pomocou takto dobre spracovaných textov. Každému odporúčam a dúfam, že vám to pomôže tak, ako aj mne!

janulik71

Ahojte ja som mala tiez tocaky bude to uz rok taktiez vsetky vysledky o.k. nakoniec som si nasla super liecitela p.Fabiana z Cervenej vody je to super clovek velmi pomoze,nakoniec to bolo z krcnej chrbtici treba uvolnit svalstvo a len cvicit,podla opisu Mudr.Dvoraka zo SNV je to cervikalne vertigo a taktiez v Komarne na orl Mudr.Csekesova maju tam specialne pristroje na poruchy rovnovahy tak poskusajte,hlavne sa nevzdavajte a nedajte sa presvedcit ze je to psychika to uz povedia kazdemu len aby sa cloveja zbavili vela stastia.

niko-17

Ja mam zavraty asi tak mesiac absolvoval som vsetky visetrnia vsetko je OK . lekar my predpisal betahistin actavis 24 a pomahaju .

beznadej

Ahojte mam problemy ako mnohi z vas. Rok a pol zavrate, akoby vypadky vedomia, padanie do tmy, tlak v hlave.Je to hrozne neprijemne, niekedy az nevydrzatelne.Myslim si, ze nase stavy su nezvratne a nik nam nepomoze.Taka je realita, bohuzial.Absolvoval som X vysetreni EEG,MRI mogu,MRI ciev mozgu, RTG krcnej chrbtice, Scintigrafiu mozgu, Tetania, Kardio vysetrenie,ORL, Sono krcnych tepien. Vsetko OK.Nie su dalsie vysetrenia a tu veda konci.Skusali rozne lieky samozrejme bezvysledne.Pricina neznama a neostava nam nic ine ako s tym zit a cakat kedy sa nam tieto problemy stanu osudne.Nezijeme plnohodnotny zivot ako zdravi ludia.Je to tazke ale opakujem, niet nam pomoci !

Andy0088

mimcoo tiež sa mi deje to isté..niekedy je to ok,ale onedlho ma prepadne ten pocit..také divné točenie v hlave,obleje ma teplo,a ja neviem čo všetko..
neviem čo to môže byť.z čoho to môže byť,idem aj k svojej obvodnej lekárke nech mi zobere krv či to nemôže byť chudakrvnosť alebo čo,zatiaľ to riešim tak,že sa snažím nato jednoducho nemyslieť.a zamestnám sa hocičím keď cítim,že to namňa už ide..

nikuskafr

Ahojte ja som mavala tieto problemy este obcas sa stane ze mi pride nevolno ale presne tocenie v hlave, zavraty dokonca nespavost, akokeby ma oblievala horucava.A to vsetko je z nervozity odraza sa na vas to ako sa citite vo vnutri ak mate nejake trapenie alebo patrite napr. medzi ludi ktory si vsetko velmi pripustaju k srdcu presne ako ja. Nic mi nepomahalao rok bola som uz zufala a tak som vyhladala homeopata a ten mi pomohol ale ako pisem nie je to este 100% ale spim a mam sa ovela lepsie. Tato liecba zabera na kazdeho inak po 3 globulkach vam moze byt vyborne niekomu po 3 mesacnej liecbe je to individualne ale vazne kto neskusil homeopaticku liecbu tak odporucam vyskusat tato liecba robi zazraky posoby na cely organizmus mne zmyzli aj lupiny a menej mi vypadavaju vlasy je to proste nieoc neuveritelne.Podla mna bezne lieky nie su zdrave a etraz to nie je este tak zname ako ta homeopatia ale postupne sa tato liecba dostane do popredia. Dufam ze som tymto niekomu pomohla

nikuskafr

Ahojte ja som mavala tieto problemy este obcas sa stane ze mi pride nevolno ale presne tocenie v hlave, zavraty dokonca nespavost, akokeby ma oblievala horucava.A to vsetko je z nervozity odraza sa na vas to ako sa citite vo vnutri ak mate nejake trapenie alebo patrite napr. medzi ludi ktory si vsetko velmi pripustaju k srdcu presne ako ja. Nic mi nepomahalao rok bola som uz zufala a tak som vyhladala homeopata a ten mi pomohol ale ako pisem nie je to este 100% ale spim a mam sa ovela lepsie. Tato liecba zabera na kazdeho inak po 3 globulkach vam moze byt vyborne niekomu po 3 mesacnej liecbe je to individualne ale vazne kto neskusil homeopaticku liecbu tak odporucam vyskusat tato liecba robi zazraky posoby na cely organizmus mne zmyzli aj lupiny a menej mi vypadavaju vlasy je to proste nieoc neuveritelne.Podla mna bezne lieky nie su zdrave a etraz to nie je este tak zname ako ta homeopatia ale postupne sa tato liecba dostane do popredia. Dufam ze som tymto niekomu pomohla

ATIDE/ESMERA

tak si buď v prechode, ak máš na to vek, alebo máš niečo s tlakom, mojejmamine toto robila dlho dlho, teraz berie Betaserc a je z toho skroo vonku, ešte jej to občas robí, ale nie moc