Ako je v Pezinku

soare

Prave rozmyslam, ze by som skocila teraz este za psychiatrom a isla si vybavit to liecenie.Ale nechcem pred rodinou priznat,ze sa necitim dobre.

liya5us

Musis to niekomu povedat...
Ja som to tiez nikomu nehovorila, lenze doktor ma poslal na ten profil ku klinickej psychologicke a tam to vsetko vyslo najavo.
Musis si povedat, ze CHCEM so sebou nieco urobit:) A ist dobrovolne je urcite lepsie ako nasilu.

soare

Tak tam budu asi dobre psychoterapie, ked ta tam odporucili.Ja som cela taka divna.To sa ani neda takto v skratke popisat.Ale tiez mam sklon k samovrazde a uz som sa velakrat o to pokusila a raz mi to takmer vyslo.To ma potom hned supli do blazninca.Ja som strasne citliva a preto beriem veci dost osobne a lahko upadnem do depresie.Niekedy mam strach z ludi.Mam pocit,ze sa vsetci na mna divaju,ked idem po ulici a ohovaraju ma.A mam problem sa s ludmi stretnut a pozdravit ich a mozno preklebetit zopar slov.Radsej sa robim,ze ich nevidim alebo prejdem na opacnu stranu ulice.Aj ked idem trebars do nejakeho obchodu pobliz a potom sa musim vratit.Mam problem aj s jedlom.Surne potrebujem pomoc.Lebo je mozno,ze sa pokusim zabit.Uz nevladzem zit.Ale bojim sa to niekomu povedat.

liya5us

Mam uzkosti a depresiu. Bol mi vypracovany psychologicky profil a na zaklade toho vyslo, ze mam sklon k samovrazde (aj ked som sa o to nikdy nepokusila). Neviem adekvatne riesit stresove/krizove situacie.
Praveze mi bol doporuceny pezinok, lebo ja mam ist na intenzivnu psychoterapiu...uzkosti a depresia su uz vyvolane len sekundarne na zaklade toho, ze nezvldam problemy.
Ty si na tom ako? Lebo ja tam chcem ist dobrovolne.

soare

Lencok kolko krat ste mali terapie za tyzden? A pomahali? Ja by som chcela ist dakde na liecenie. Mam toho viac a neviem kam by ma zaradili. Mam hranicnu poruchu osobnosti s depresivnymi epizodami a PPP. Myslis, ze by mi to pomohlo?
Liya5us aku mas poruchu osobnosti? Hladala si aj inde liecenie?

liya5us

Dakujem Ti velmi pekne za ten opis, lebo nemam odkial sa dozvediet ako to tam funguje, a psychiater mi k tomu teda vela nepovedal...
A mozem tam mat take, ze si prinesiem notebook aj s netom? Ci tie prve 2 tyzdne sa nemoze nic?
Izby su pre kolkych ludi?

lencok1

ja som tam bola s depkami a uzkostami...ake obmedzenia to ma? no pdvy tyzden dva mas A-ckovy rezim to znamena ze sa musis zdrziavat na oddeleni, keby si chcela do bufetu mozes len s niekym kto ma B-ckovy rezim, mas tam aj pracovnu terapiu atd...v tychto zaciatkoch si ta otukavaju, aka si, chystaju ti adekvatnu liecbu k tvojej poruche... potom zvycajne dostanes B-ckovy rezim, co znamena ze sa mozes pohybovat v ramci arealu sama...a C-ckovy to mas najvacsiu volnost...dufam ze som to nepoplietla...
potom mozes ziadat aj o vychadzky von (tj domov, do mesta, atd...)3,6,12,24hod. alebo viac dnove...vsetko zalezi od toho aky bude tvoj stav...
ked budes chciet ist von vzdy bude tvojou povinnostou nahlasit sa sestricke, zhruba tolko k tomu...
myslim ze sa to tam da v pohodke zvladnut

liya5us

Lencok1 mozes opisat podrobnejsie, ake obmedzenia to tam ma? (nejdem tam s PPP, ale s inou diagnozou -porucha osobnosti)

alti

To su akoby moje slova a presvedcenie, co tu napisala Forev. Je to naozaj tak, vsetko zacina v nasej hlavke. Vdaka Forev., ze uz vies, ako zit bez PPP :o). A cochvila si zmenis nick na "never more" :o)