Zjedol som plesnive potraviny

Príspevok v téme: Zjedol som plesnive potraviny
erikci

Ahojte v sobotu rano som si dal na ranajky tri rozky pasteta+papriky. Ked som vytiahol 4ty a zahryzol som do neho hned som si vsimol ze je plesnivy. Je viac nez pravdepodobne ze ked bol plesnivy ten boli aj tie pred tym i ked mozno nie v takom mnozstve. Otazka je co teraz? Cital som si na nete mnozstvo clankov o skodlivosti mykotoxinov,aflatoxinov a poviem vam za mam teraz celkom velky strach. Mam ist preventivne na nejake vysetrenie alebo len dufat ze budem v pohode?? Otazka je ci by ma vobec niekam poslali ked mi v podstate zatial nic nie je.

matamata

jajasony na tvojom mieste kaslem na plesen a zamyslam sa nad tym , ako strasne si pomohla svojmu telu a peceni tym fernetom

jajasony

ďakujem za upokojenie. Ešte som si naordinovala diétku, neviem či to má zmysel, ale nejako tak pre istotu... možno ešte pre môj dobrý pocit, že ešte som niečo urobila,čo možno pomôže...

mate59

mala si si pomôcť prstom a vyvrátiť to hneď.Potom sa napiť vody a ešte raz.
Ale už to máš v trakte.Ak máš dobrú imunitu, nemalo by sa nič stať.

jajasony

Asi panikárim, ale volala som na pohotovosť sa poradiť a tam ma najprv nejaká pani vysmiala, že či mi chutilo... no až potom vysvitlo, že nehovorím s lekárkou ale nejakou spojovateľkou a nato ma spojila s lekárom, ktorý povedal že to chce výplach žalúdka. Neviem či si zo mna robil srandu alebo čo ale toto mi povedal. Ja na to že to je až tak vážne a on na to... no ved ako ničíte plesne ked máte doma, savom... takže treba výplach alebo teda počkať ráno zájsť za svojou lekárkou. Tak som si teda taký menší výplach urobila sama so sebou, vypila dalšie deco fernetu (este ze som mala narodky, lebo inac doma alkoho nedrzim)na to som vzala 2 tabl. čierneho uhlia a ráno sa uvidí, či pôjdem k lekárke...

jajasony

jaaaj pani moji, aj ja som práve dojedla chlieb ktorý som si natrela uplne plesnnivým smotanovým maslom. Netuším kde som mala oči. Vypila som asi deco fernetu na dezinfekciu a kedže nie som zvyknutá piť začina mi to už v hlave baviť.:-0 no ale čo teraz. Azda neumriem... Vie niekto poradiť čo urobiť aby sa tie svine hnusné plesne neusadili v mojom tele?

m-a

Chcela by som sa spýtať. Existuje niekoľko receptov na domácu výrobu tzv. pivného syra. Jednoducho tvaroh necháme niekoľko dní vykysnúť pri izbovej teplote a keď začne mazľavieť, je správne vyzretý a môže sa jesť. Ja si dosť často takýto domáci syr robím, nakoľko mám prístup k domácemu tvarohu. On má potom takú pleseň na povrchu, nie zelenú, skôr ako plesnivec. Ale neviem, či sú tieto potraviny bezpečné, ako zistím, či sa v nich nenachádza salmonela, alebo iné huby?Je to vôbec bezpečné nechávať mliečne výrobky takto samovoľne kysnúť? Alebo napr. čerstvé mlieko nechávam vykysnúť. Nerozmnožujú sa v ňom baktérie?

[zruseny12]

kamos,ja som si vsimla,ze ty sa dobre zabavas na tomto fore,ale na jednu starnu je to ok...aspon sa clovek zasmeje len treba vediet kde pouzit humor...pekny vecer ti prajem a ty mas uz ten prasok?si nim zasobeny?