OTAZKA PRE RNG-VITAMINY(VAPNIK)

Príspevok v téme: OTAZKA PRE RNG-VITAMINY(VAPNIK)
qqq

neviem este prsny nazov tych vitaminov lebo ich este nemam lebo sa objednavaju ale ide o vapnik na baze hovadzich kosti vraj je tam 100%vstrebanie a pytam sa o radu ci su vitaminy zivocisneho charakteru lepsie ako rastlinneho nic take som este nebrala tak neviem a este na doplnenie som vo 4 mesiaci tak vlastne kvoli tomu a mam priznaky tetanie alebo panickeho strachu ale o tom nikto nevie len moj obvodny lekar a ten to pripisuje psychike vedel by si mi poradit mozem to brat mam to od mojej zenskej sestricky len ako pisem mam obavy lebo som nikdy nic take nebrala ze sa berie pol lyzicky na noc

RNG

qqq, ked si mala problemy aj predtym, ber mineraly nielen na noc ale aj cez den. Najmenej ti zatazia zaludok hodinu po jedle.

qqq

tak ti dakujem ako som pisala vobec o tom nemam prehlad len som pisala co mi vravela sestricka tak zato sa pytam este teba ze co konkretne by si mi poradil ty kedze mam velke problemy z chrbticou a nerada by som bola keby ma male obralo este o tolko kus vapnika co mi zostalo

RNG

vapnik je mineral, nie vitamin.
Hovadzie kosti dokladne do makka uvarene v tlakovom hrnci sa daju jest bez problemov. Tak isto bravcove z rebierok, kde cast su aj gliky na klby.
Takze za to by som peniaze nevyhadzoval.
Ked chces nasilu otrieskat peniaze alebo si zabezpecit vysoku absorbciu(40-60% su najvyssie mozne, z kosti je to podstatne menej, lebo tam su mineraly v nerozpustnej forme, takze vyrobca toho kostneho preparatu zavadza)
Su specialne navrhnute a klinicky odskusane zmesy na kosti, co tehotnym odporucam brat(zmes mineralov a vitaminov specificky na kosti, ako napr Bone essentials), tiez tehotnym odporucam brat rybaci olej, ktory ma priaznivy vplyv na vyvoj nervovej sustavy plodu vo forme cisteho oleja z lososov alebo rybacieho koncentratu Max EPA, 3x3 gramy denne

qqq

a len tak pre doplnenie stoja 700 korun teda aspon cez nu inak az 1200 a neviem o tom zeby sa dali zohnat v lekarni jak ich dostanem do ruky tak ti poviem jak sa volaju