P_O_T_R_A_T

mia

Preboha, ako sa vobec niekto opovazuje sudit druhych ludi??? Ginka sa nikoho nepytala, co by robil na jej mieste, ani ci je veriaci alebo nie, ci je dieta dar od Boha a keby on tak nechcel, tak by neotehotnela...Nevstupujte jej do svedomia svojimi kaznamai o moralke, to tu nikoho nezaujima, Ginka sa musi rozhodnut sama a sama aj niest nasledky, ako tu niekto pisal, a toho si je iste vedoma. Nikto u vas sa jej o to dieta nepostara, ak si ho necha, tak sa laskavo vsetci starajte o seba a radte svojim detom...
Ginka, pokial si tehotna a rozhodla si sa tak, interrupcia stoji skutocne okolo 8 000,-, nerobia ju v kazdej nemocnici, o moznostiach ti poradi tvoj gynekolog a da sa vykonat do 12 tyzdna tehotenstva, zo zdravotnych dovodv aj neskor....Drzim palce, nech uz si sa rozhodla akokolvek...

utopia

Potrat nieje lacná zaležitosť a kde vezme mlade dievča studentka nato peniaze,lebo 8 tisíc či kolko je pre mladú holku veľká položka. Nech bude ten partner aspoň natolko charakterný,a jej to aj zaplatí. Chlapom sa dobre pusťa a ak to dieťa nechcú tak nech to financujú.

zuzu lienka

XXY: poriadne si este raz vsetko precitaj, a zistis, ze nikto tu netvrdil, ze nevie sulozit..ale to, ze ked ide sulozit, musi radat s dosledkami svojho konania..myslis si, ze by do nej pustil, keby mu nedala?

xxy

ginka to rozhodnutie je len a len na tebe a co tu pisu niektore zeny,ze ony by si ho urcite nechali,tak tomu moc never,lebo nemozu vediet,v akej situacii sa nachadzas a ci by ti s tym malym mal kto pomoct,ci by neboli tvoji rodicia sklamani a mnoho inych problemov,rozhodnutie je len na tebe a aj nasledky budes musiet znasat ty sama,nikto ta nemoze k nicomu nutit a rady,ze ked nevies trtkat,ani necitaj,lebo ako ja viem,tak nie zena,ale chlap pusta semeno,cize len jemu sa treba za to " zavdacit "

stewka

dobre zvaz co urobis ak das dieta prec nikdy sa stym nevyrovnas stratis vnutorny pokoj po case budes rozmyslat co to mohlo byt ake ocka ake vlasky ap nie je nic krajsie ako drzat v naruci svoje dieta ak si ho nechas miluj ho uz od teraz a tes sa s neho zelam vela uspechov

majka_

leerka: mozem sa ta nieco opytat? ak som spravne pochopila, chces mat najprv dom, auto, pracu a pod. a az potom deti. kazdy clovek vie, ze toto vsetko (financne a ine zabezpecenie) neziska za 1 noc, ale ze to trva peknych par rockov. co by si robila, ak by si bola teraz tehotna, rozhodla by si sa pre potrat a o par rokov, keby si uz mala staleho partnera (pripadne manzela), dom, auto, peniaze... by si otehotniet nemohla ani za nic? nebolo by ti luto toho zabiteho dietata, ktoremu si nedovolila sa narodit? kazdy vie totiz, ze potrat nezanechava len rany na dusi, ale aj na tele - moze ohrozit zenu takisto (ze uz otehotniet nemusi...).

mirka212

zuzu lienka , ano to je pravda, každý si musí znášať následky, samozrejme. Ja slzy neroním chvalabohu, sex som mala aj mám pre potešenie ,otehotnela som plánovane pretože som chcela dieťa.

zuzu lienka

MIRKA212: ak idem sulozit s niekym len tak pre potesenie, tak aj znasam nasledky svojho potesenia, a nenariekam a neronim potom krokodilie slzy

mirka212

utopia , vieš koľko je takých žien aj mužov čo sexujú len tak, pre potešenie? Proste je to tak. Moja kamarátka si myslela že má milujúceho partnera a keď otehotnela nechal ju. Tak neviem či vôbec existuje nejaká úplná istota. Bohužiaľ.