aky uver a z kt. banky odporucate, prip. stav. sp.

Príspevok v téme: aky uver a z kt. banky odporucate, prip. stav. sp.
tinusska

S priatelom si chceme vziat uver - ja 21 rokov, 1,5 roka zamestnana a priatel 25 rokov, teraz pred mesiacom menil pracu, takze je zatial na dobu urcitu. Sme z ba a premyslame nad uverom 3 500 000SK. Mesacne by sme si mohli dovolit splatky cca 20 - 25tis. Mate niekto podobny uver, alebo nejake skusenosti. Davam to na toto forum preto, lebo sem uz chodim nejaky ten rok a hlavne odpise mi niekto z vlastnej skusenosti..... este raz dakujem...

bee_1

Podla mna su lepsie pozicky take mensie alebo teda vacsie no ale ja by som odporucila online pozicku vyhodnapozicka.eu mne sa pacia lebo su rychle takze ja mozem len odporucit

Oriesok_

Ak si beriete napr 3000 000 uver,
to mate akože bezučelovy a to vam daju len tak podla platu? A nemusite sa ničim založiť? Žiadnou nehnuteľnostou? Alebo sa musi vždy niečim založiť?

Evka50

Ahoj, ono to je velmi individualne, kde sa najviac oplati vziat uver.
Ale dcere dobre poradili tu: poradenstvo.717.cz

Je to bezplatne, ale tusim iba BA.

mirka 23

My berieme z Tatra banky, najlepšie sú na tom VUB, Tatra a ČSOB. Sú asi narovnako. Že vraj v Dexii zavádzajú, na začiatok dajú nízky úrok a potom ho zvýšia, resp. si to vynahradia na iných poplatkoch.
A ešte si zisti, či nemôžte brať úver zo ŠFRB, ste mladí a tam by ste to mali asi najvýhodnejšie, ale myslím že sa to dáva len na novostavby.

liana

My sme si brali hypoteku minuly mesiac, takze nieco z nasich skusenosti. Je fajn zastavit sa v nezavislom hypotekarnom centre (neviem odkial si, ale v BA sa nachadza jedno na Obchodnej ulici). Nakoniec sme si zobrali cez VUB, lebo nam dali najlepsie podmienky a mozme splacat 20% rocne mimoriadne bez poplatku a za spracovanie uveru nie su ziadne poplatky. V tatrabanke su vysoke poplatky a SLSP vysoke splatky a vysoky spracovatelsky poplatok. Ale myslim si, ze je to vsetko zhruba o tom istom. Kazda banka na tom poriadne zarobi a ani nevieme ako....

fili

agina, to ti nezavidim splacat 800 000 az 12 rokov, my mame s manzelom uver na dom na 5 melonov a splatili sme to za 15 rokov...

karol

a este: nieje povinne, aby ste mali poisteny byt v tej banke, v ktorej beriete hypoteku, ani v nej nemusite mat uzavrete uverove, alebo zivotne poistenie, aj ked vam niekto moze povedat, ze musite mat poistku u nich, inak uver nedostanete...
to su dalsie prekvapenia, ktore vas mozu amozno aj stretnu.

JE NUTNE VYZMYKAT Z HYPOTEKARNEHO PORADCU VSETKO, a najlepsie este pred podpisom zmluvy v banke si pozorne vsetko precitat a potom sa popytat...

Dalej sa uistite, ze ked podpisete vysku anuitnej splatky v zmluve o hypoteke, ci bude vyska na papieri rovnaka ako vyska splatky, ktoru vam budu stahovat...