Mam po styridsiatke a je mi fajn

invero

zelam vsetkym dobre ranko,aj ked som tu nebola,myslela som na vas,som rada,ze to tu pokracuje aj ked tak sporadicky.Tinka aj 43 verim,ze sa vytesujete,ze to mate doma pekne-cistucke,ja to tiez milujem,po tej malovke-len ta robota mi nevonia,ale ked je potom,tak sa vytesujem.Ja som tak malovala predminuly rok cely byt-sama!a myslim,ze uz to nabuduce nezvladnem,nejako sa mi zdravotne stale viac pohorsuje,ale co vam budem hovorit,same mate toho az az.Mama sa zatial drzi,niekedy si myslim,ze je to u nej zazrak,tak velmi sa v zivote tazko narobila,ze je obdivohudne,ze ju chrbtica tak zdaleka neboli ako mna,od krcnej ju hlavne casto boli hlavicka,ma tam dost komlikovane pokrivene stavce,ale chrbatik ma ako osemnastka.Ja sa idem zblaznit,hlavne ked robim postojacky,napr peciem nejake dobrotky s rukami dopredu.Cvicim,ale je to na figu,asi malo.hanuska aktivne chceme byt,ved to je este skoro to vsetko vzdavat aj ked to boli,drzim ti palce,aby si bola v ramci moznosti v pohode,vlastne vam vsetkym.43 to musi byt krasne medzi tymi babickami,prave takyto ludia napr.aj moja mama mne aj nam davaju energiu a chut do zivota.Drzte mi palce,21.11.cestujeme do toho Rima a nejako mam strach,vraj tam velmi turistov okradaju.bol tam niekto z vas?Zatial sa majte vsetky moc krasne,nemyslite na depky,ja sa vam potom ozvem ako bolo.

tina

Ahojte, nejak to tu utichlo. Kde ste vsetky? My sme dnes boli na vylete v Blave, tak sme sa tulali v Ikei, Avione a zakotvili sme v Kike, kde som si kupila okruhly stol a tri stolicky-kedze mame malu kuchynu a sme len traja, sorry, styria aj so psikom-ten to cele absolvolval s nami a musim ho pochvalit, ze cely cas posluchal, akurat nechcel byt v taske, asi mu vnej bolo teplo. neviem, ako u vas,ale tu prsalo, skoda, ja by som prijala take pocasie ake bolo cez tyzden az do Vianoc. Vtedy by mohlo aj posnezit, ale len na take dva tyzdne :)) Tak zatial sa majte krasne a ozvite sa!Samozrejme , privitali by sme tu aj ine zienky a nemusia byt prave po styridsiatke :)))

43

dobry večer,ja ho bohužial nemožem odložit bokom lebo prave toto obdobie je pre mna symbiozou s pc.takze tu sedim od rana no neskoreho večera.čo mimochodom tiež neprospieva mojim klbom,ale praca je praca ,či zamestnanie!?
ale ja som si to vynahradila cez vikend.a po večeroch idem vzdy aspon na hodinku na prechadzku a trochu si potom pocvičim.čo už,ked sa musi tak treba :-)
hanuška anebud z toho smutna,budeš aktivna tolko kolko sama budeš chciet.so mnou chodia cvičit 80 rocne babky,ktore maju silne reumaticke choroby,artritidy a osteoporozy a ja neviem čo.aj s aniekedy hanbim pred nimi,ked ma niečo zaboli alebo ked nemam naladu na nič.oni su tak eplne elanu,že už len kvoli tomu pohladu na nich s ami tam oplati chodit.

hanuska

dakujem 43. Zistili mi to len pred nedávnom, dufam, že tie obstreky a lieky zaberu alebo aspon pozastavia dalšie poškodenie klbov. Chcela by som ešte byť aktivna čo sa týka práce.... To krásne počasie nás láka do prírody do záhradky. Možno to je príčinou, že počitače sme odstavili bokom.

43

dobry večer dievčata.tak neviem či už pečiete na vianoce alebo upratujete vo velkom,al evobec vas tu nie je vidno.ako sa mavate?ja som spominala že nemam rada palenie sviečok a vobec toto obdobie.ale beriem spat.tento vikend bol nadherny.kiež by tak e pocasie bolo do vianoc.tak nechame sa prekvapit.
a hanuške by som chcela poradit ak ma nejaku možnost sa dostat do VÚreumatologie do pieštan,tak nech vyskuša.su tam super odbornici ,ktori mne velmi pomohli.mam uz velmi dlho problemy s klbami a zapalmi.a na pieštany nedam dopustit.ostatnym prijemny zbytok vecera!

hanuš.ka

Ahojte všetky. Tak konečne som si sadla. Celý týžden som mala ťažké dni dnes je konečne lepšie. Večernica ved by sme si mohli písať aj cez mail aby sme tu nenudili ostatných . Co povieš? Tie lieky mi predpisal ortopéd a poslal ma aj na meranie osteoporozy . Dával mi obstreky do klbov, potom nemožem vobec chodiť ale vidim, že mi to pomáha, tak to radšej pretrpím. A čo sa týka tej malovky moje deti sa rozhodli každý kusok natrieť na inakšiu farbu, ja už im do toho ani nič nehovorím, a je to celkom pekne. A ked sa rozhodli , že to budu oni sami, tak som veľmi rada, tak im len trošku pomáham s upratovaním.

43

ahojte,mlade 40-ničky.tak a mame tu jeseň v plnej sile.priznam sa že jeseň mam v celku rada ale toto obdobie dušičkove moc nemusím.behanie po cintorinoch,chrípky a pod .ja som teraz momentalne nejaka prechladnuta tak posedavam pri čajičkoch a pri telke,pri pc.ešte že tieto vymoženosti mame.
ja som tento rok tiež prerabala byt a kuchynu vymienala tak som tiež rada že to mam za sebou a tešim sa že je to take peknučke čistučke.aj ked to všetko predchadzalo peknym nervakom v našej inak kludnej rodinke:-)
tak pekny večer všetkym!

tina

Ahojte! Invero, tak sme nakoniec nechali vsetky steny biele, okrem spalne, ta je svelooranzova. Dcere som na ozivenie kupila taku rozkvitnutu haluz s kvetmi-samolepku na stenu-vsetci to obdivuju, lebo sa farebne hodi k doplnkom v izbe. Este mi zostala kuchyna, len neviem, od akej firtmy si ju dam urobit. Nemate s tym skusenosti? No ale vsetko sa hned neda, tak na kuchynu si este chvilu pockame, musim si nasetrit peniazky>)) Na sviatky ideme k nasim, tak vyrazame hned zajtra o jednej, cesta trva okolo pat hodin, tak chceme dojst do siestej, ak nebudu zapchy na cestach. Idem pomaly balit >))-moj udel-balita vybalovat >))Majte sa krasne, ozvem sa v nedelu. Papa.

invero

ahoj tinka aj vsetky babenky,co sem pisete,tak mas uz po tom kolotoci stahovania,vybalovania,malovania konecne klud,ako sa ti byva?ako si teda vymalovala,farebne?mna tieto zalezitosti strasne bavia.Ani ja s partnerom nikde nechodim,a musim uzivat lieky,takze alkohol mi nic nehovori,vino podotykam kvalitne mam rada,len uz davno som si nedala,lebo som na liekoch.Za to mam v spajzi,ktoru som si celu zrekonstruovala,taky celkom slusny archiv,ale len sa na to divam,mam to ako zberatelstvo,su tam kvalitky,aj rocniky pomaly stupaju,je to na pohlad pekne.Tinka to je dobre,ze ti dieta zmenila zivot,hlavne aby si bola zdrava a tesila sa zo zivota.Chcela som povedat,ze ako chodim s nasim psikom von a je taka hmla,tak ju vobec nevidno,lebo je biela ako ta hmla,prechadzky milujem a kazdy vecer pred spanim si to neodpustim so svojim mangelom.povieme si vselico,to co doma nemozeme,nasmejeme sa a hlavne vtedy ho mozem o niecom presvedcit lepsie ako doma,skratka mam naho taku fintu.Na buduci tyzden budu dusicky ,cestujete na svoje hroby daleko?To budu zase plne cesty,tak si dajte vsetky pozor a stastnu cestu aj pokoj v srdiecku v tomto dusickovom obdobi.

tina

Ahoj Vecernica, tak ja som toto leto ozaj nemala cas na huby, kedze sme sa stahovali a prerabali byt a skoncili sme s tym niekedy pred 2 tyzdnami:))Na prechadzky chodim kazdy den so psikom, takze pohybu mam dost,len na tie hriby akosi nevysiel cas a hlavne bola som z toho vecneho vybalovania a malovania tak dobita, ze skoro rano sa mi vstavat vobec nechcelo:((Ja krcmy moc nemusim, kedze sa tam fajci,ale ked je leto a da sa sediet na terase, tak chodime na kavu, muz si sem tam da pivo. Ja odkedy som drzala dietu, tak alkohol nemusim-prestal mi chutit-co vela ludi nechape...Aj dnes mi na navsteve nukali vino.Co mam robit, ked mi nechuti?Pit ho nasilu?To teda nie!!!Tak som slusne odmietla, este mi ho chvilu nanucovali, no potom pochopili.No a pivo, to vobec nemusim.Mne najviac chuti mineralka a tiez som sa vratila ku kave,pijem jednu za den, po dvoch by som uz nespala.Ach jaj, dieta mi zmenila chute:))