psychiater

Príspevok v téme: psychiater
lila_

ma zmysel vyhladat psychiatra, ked ma uz 2 v minulosti sklamali? bojim sa tam ist. nechcem zazit dalsie sklamanie. je to preto, lebo poberam polovicny invalidny dochodok, podla starej neurologicky, ku ktorej som chodila, ho potrebujem (teda toho psychiatra) a ja sama neviem, ci potrebujem psychologa alebo psychiatra. mama ma tam tlaci s tym, ze tam pojdem na sedenie raz do roka na 15-20 minut, zeby som mala dokument pre posudkovu komisiu, zeby mi nahodou ten dochodok nezarazili. mam 18 rokov. nechcem tam ist len preto, lebo si mama chce, len aby som mala ten dokument. chcem konecne, aby sa moje problemy vyriesili. podla starej skusenosti viem, ze ak poviem nieco fakt uprimne a osobne psychiatrovi, tak to napise do dokumentu (lekarskej spravy teda) a ja dostanem najprv krik od mamy, potom dalsi krik od nej a opat krik od nej... cize radsej to v sebe budem vtedy dusit. ale co mam robit? nepoznate nejakeho dobreho psychologa alebo psychiatra v Presove konkretne? je jedno, v ktorej casti (len nie dr. Madzikovu, dr. Cunderlika).

lilihra

Lila, prosim ta, ako mozes dovolit, aby ti matka citala lekarske spravy, ked mas uz 18 rokov? Zo zakona mas pravo na lekarske tajomstvo, takze ked lekarovi vyslovne povies, ze si nezelas, aby to videla tvoja matka, tak je povinny toto tajomstvo pred nou zachovat. Preboha, si dospely clovek. Ja som sa tiez v tom veku pravidelne liecila u psychiatra a zakazala som jej hovorit o mojich problemoch. O mojej diagnoze a uz vobec o konkretnych problemoch, co ma trapia, nevedia. Inac, moja kamoska chodi k Dr. Hvizdosovi a chvali si ho. A vobec tam nechod s matkou, ale sama, ved jej ani nemusis hovorit, ze tam ides, nie si predsa v skolke. Lekarsku spravu si schovaj u seba. A ked tam budes sama, mozes otvorene hovorit o vsetkom, co ta trapi a uvidis, ze ti pomoze. drzim palce.

mato999

...ja poznam jedneho psychiatra v presove, ale iba sprostredkovane - teda nikdy som ho nevidel. liecil som sa u jeho otca a ten bol fajn, tak snad bude fajn aj jeho syn :))) vola sa moravcik.