ALT a pečeňové testy

12dorota34

dobry den ci ahojte? :o)
aj ja by som sa rada spytala niekoho...
bola som darovat krv a poslali mi liebes brief..zevraj mam zvisenu hodnotu pecenovych testov (ALT 68,4 U/l) no ale vobec netusim aka bymala byt normalna a cim asi to moze byt sposobene...vopred diky za odpoved:o)

hvezdar

mam zle pečeňové testy.GAMA GMT 3,41AST 1,01 ALT 2,24 naordinovali mi lagosu po mesiaci klesli o polovicu naordinovala mi doktorka 2 balík a po nich mi zase o čosi stúpli výsledky.sťažoval som sa na tlak a pichanie pod pravým rebrom až bolesť prechádzala na chrbát.to nemôže biť príčinou žlčník kamene že vraj nemám ale piesok na usg nevidno a zlá prechodnosť v žlčových kanáloch tiež.metabolizmus nemôžem mať zlý.strašne ma nafukuje.môže mi niekto poradiť ďakujem

robko23

este nieco prosi mam ALT-3,12
AST- 1,50
ALP- 2,36.. prosim su tieto hodnoty moc vysopke ??:D mierne sa mi xvysili po 2 mesiacoch.a vsetky testy na hepatitidi a na infekcie boli negativne,,co to moze byt?:D a bol som aj na gastrovysetreni a negativne bolo vsetko

llek

Neda sa odpovedat na otazku, ake su laboratorne hodnoty pri cirhoze. Cirhoza ako diagnoza sa stanovi v skutocnosti na zaklade komplexu vysetreni -laboratorne hodnoty, klinicke tazkosti pacienta, anamneza- teda co je asi pricinou, ultrazvukovy obraz tkaniva pecene a predovsetkym histologicky nalez pecene(teda vzorka z pecene vysetrena patologom). Laboratorne hodnoty zavisia od stavu pacienta a jeho aktulanej metabolickej situacie. Ak je dobre kompenzovany, nastaveny na liecbu a dodrziava dietu, mozu byt hodnoty pecenovych testov len o nieco zvysene.Naopak, ak nastane dekompenzacia pri cirhoze, labaky - ci uz su to pecenove testy, oblickove parametre, mineraly, hdonoty v krvnom obraze sa vyrazne zhorsia. Takze zhrniem to - len malo zmenene laboratorne testy nevylucuju, ze pacient nema cirhozu a naopak, velmi zle pecenove testy este nemusia znamenat, ze pacient uz ma cirhozu.

robko23

prosim vas,,viete mi powedat ake su priblizne aspon pecenove hodnoty pri cirhoze??:D len aby som bol kludnejsii :D dakujem

delphia

no dobre to nie je ani zdaleka....
pozri si tu nizsie su napisane normalne hodnoty. tie tvoje su dla toho, co si napisal, tak velmi zle

606

pekný deň všetkým, dnes som bol po výsledky pečeňových testov a mám ich zvýšene na 5,50, doktorka sa zľakla a odobrala mi krv je to zlé dík