tabletka na tremu

didi16750

ahojte citala som ze su tu ludia s tremou moja dcera ma neskutocnu tremu pred pisomkami a vzdy ich domrví aj ked to vie čaka ju monitoring a musime tuto situaciu riesit pisali ste tu o nejakych tabletkach len nikdesom sa nedočitala ako sa volaju viete mi prosim napisat ich nazov:? dakujem diana

peter.

ahoj leila. takže ta situacia ktorej sa bojíš je svatba? To je náhoda, lebo prvýkrát mi tento liek predpísali, keď sa mi vydávala sestra a bol som z toho dosť vykolajený.No ja nepijem vôbec, ani na svatbe. Ale raz ma bolela hrozne hlava tak som si dal ibalgin a nič mi nebolo z tej kombinácie. Určite si ešte mladá takže nepi a neriskuj.Mimochodom tá naša svatba dopadla velmi dobre. Prežil som ju v pohode, ale bez pomoci lieku by som to nezvládol. Tak pa

leila

citala som si pribalovy letak na tom lieku a bolo tam ze urcite nekombinovat s alkoholom..nepotrebujem pit ale budem na svadbe stalo by sa mi nieco? kebyze stipka alkoholu ? dakujem peter si zlaty

peter.

no ja mam taketo príznaky: trasiem sa, hrozne mi búši srdce, dýchavičnosť, svalova stuhlosť/ dokonca mam pocit,že dreveniem/ ... Tie lieky mi prvý krát predpísala neurologička ale predpíše ho aj obvodná. Dokonca ho užíva aj ona.A predajú ho aj v lekarni, keď maš protekciu. Ale vyskúsaj najprv, keď budeš doma , len polku z 0,25 či ti to nevyvola ospalosť. Stoja len okolo 60,-Sk. Mne to velmi pomaha. Ale každý organizmus je iný, tak najprv chod k lekarke, aby som ti neporadil zle a ty si si neublížila. daj vedieť ci ti to pomohlo. papa

leila

je super vediet ze nie som sama :) a peter kto ti ich predpisuje, mozem opytat od obvodnej? pomahaju ti tak ze ked si ju nedas tak citis ze sa trasies a s tabletkou je to v pohode? ak je to tak tak to som hladala :)

[zruseny12]

aduliena nechcem ti oponovat,ale ked clovek ma tremu to ako keby bol v stresse a stress vyvolava aj vnutorny nepokoj,a ten mozes vyriesit vit.B...ale jasne ako aj ty pises psychologom...je to tak,ze niekomu staci sa ukludnit vit.a niekto potrebuje viac psychol.to uz nechajme na leile ako to vyriesi...

aduliena

Ak je človek trémista, nie je to také jednoduché zbaviť sa trémy. To nie je len o tom, že si dám tabletku na ukľudnenie a hotovo. Trému treba riešiť. Dá sa jej zbaviť, ale treba na tom popracovať. Ja som tiež bývaľa veľmi veľký trémista. Tak veľký, že som mala problém aj v škole, keď ma učiteľ vyvolal pred triedu odpovedať. Bolo to hrozné. Povedala som si, že to musím riešiť, lebo inak nezmaturujem. Tak som začala chodiť k psychologičke a ona mi pomohla zbaviť sa trémy. Nie tabletkami. Rôznymi cvičeniami.
Keď som otvárala v deň maturít dvere triedy, dostala som ohromnú trému a začala som sa triasť. Ale akonáhle som ich za sebou zatvorila, tréma zo mňa opadla a maturu som zvládla ľavou zadnou. Spomenula som si totiž na slová a rady psychologičky. Takže ak je to pre teba ťažké a tréma ti znepríjemňuje život, radím ti, aby si skúsila psychológa. Nie je to hanba, je to fajn vec, keď sa človek môže vyrozprávať a zbaviť sa problémov.

axelonka

a čo tak vyskúšať niečo prírodné, napríklad bylinky? vhodné bylinky na upokojenie sú materina dúška, kôpor, ovos, rumanček, bazalka, levanduľa, šalvia, čakanka, listy jahodníka, baza, lipa, medovka a iné. alebo si kúp už hotový čaj na upokojenie, bežne ho dostať a slúži konkrétne na ukľudnenie. ak by si si taký čaj na upokojenie chcela sama zhotoviť, tak tu je postup: do 250 ml vriacej vody pridaj dve lyžičky koreňa valeriány, lyžičku chmeľu a nechaj vylúhovať 1 hodinu. užívaj dve šálky denne 15 minút pred jedlom. a inak ti želám, aby si to všetko bez problémov a hlavne bez trémy zvládla. buď v pohode, veď o nič strašné nejde. určite to zvládneš, tak sa aj povzbudzuj, pred tým sa zhlboka nadýchni a mysli na to, ako dobre ti to pôjde:) veľa šťastia.

anny30

Ja mavam tiet tremu a rovnake priznaky. Chodila som k psychologovi a nic mi nepomohol. Tak potom komu pomahaju? To viedia len lieky predpisovat?
Naozaj sa trema neda odburat? Preco niekto ma a niekto nie? Moj otec maval, tak to mam asi po nom.