Nechraneny sex - Escapelle

Príspevok v téme: Nechraneny sex - Escapelle
Jane000

Dobry den,
mam niekolko nejasnosti ohladom tabletky Escapelle. Mala som s partnerom nechraneny pohlavny styk v posledny den mojej menstruacie. Myslela som si, ze sa nam nemohlo nic zle prihodit, pretoze to ani do mna nedal. Lenze potom som citala na internete, ze moje neplodne dni, na konci menstruacie moze byt v podstate aj plodne, kedze mam velmi nepravidelny cyklus. Na druhy den rano som sa zobudila na priserne krce v podbrusku. Take silne som nikdy v zivote nemala, a to ich mavam pri kazdej menstruacii. Ledva som sa doplazila k tabletkam-no to ma este viac znepokojilo. Moj partner vedel takmer s istotou , ze sa nic nemohlo stat ale po mojom naliehani som uzila tabletku po-Escapelle ktoru som uzila po 36. hodinach po styku. No strach mam aj nadalej, pretoze ucinnost tabletky nieje 100%-na. Po uziti tabletky presli 3 dni, a ja som zaregistrovala iba bolesti hlavy. Taktiez som citala, ze sa menstruacia musi dostavit do 5 dni, lebo ked nie, tak je tabletka neucinna , a moze to znamenat, ze som tehotna? Nechapem takymto reciam, pretoze na letaciku , nebolo nic take pisane. Tak sa vas chcem teda spytat, ako to je s tym krvacanim po uziti tabletky, ci sa krvacanie musi dostavit a ci mi to musi narusit cyklus. A teda, ci mozem byt po tom vsetkom tehotna. Vopred dakujem za odpisanie a vypocutie mojich problemov :)....a este na zaver: mam 15 rokov... snad vas to neodradi. No moji rodicia su trochu konzervativny, cize moja navsteva gynekologa, by bola pre nich nemozna v mojom veku.

nu nu nuuu

Caute kocky,
ja osobne som tabletku po uzila niekolkokrat. Nie je to asi celkom ok, lebo si uvedomujem, ze by som mohla vyuzit aj inu formu antikoncepcie. Co chcem ale povedat....Pamatam si, ze kedysi, ked bol este Postinor, tak to boli 2 tabletky, teraz ale je uz iba ESCAPELLE a je to fasa, ze sa to da stihnut do 72hod. po nehode. Nie je pravda, ze by menzes sa mal dostavit 5 dni po uziti...Menstruacia by mala byt naprosto normalna (ale nie je to vylucene, ze s trosku posunie) mne prisla asi o 5 dni skor, coz je pri mojom cykle uuuuplne oukej.Chcem odkazat JANE000, aj ked mas len 15, oplati sa zajst na gyndu a povedat, ze si uzila ESCAPELLE. Skus zasurfovat na nete, ja som nikde nasla aj zoznam gynekologov, Mne zodpovedat niektore surne otazky pomohla aj doktorka na tomto webe....no skuste....

samanthaa

menstruacia by sa mala dostavit do piatich dni od toho dna kedy mas dostat menstruaciu, kedze ju mas nepravidelnu, tak aj neskor...tehotna nie si, bat sa nemusis, ziadna tabletka nie je stopercentna na poslednu desatinku, ale kebyze nebola spolahliva, tak by ju asi nepredavali, a ked sa do teba ani "neurobil", tak potom zbytocne nestrsuj, to je ti posunie menstruaciu o dlhsie, a zbytocne budes kazdy den preklinat to ze si s nim liezla do postele :)

samanthaa

menstruacia by sa mala dostavit do piatich dni od toho dna kedy mas dostat menstruaciu, kedze ju mas nepravidelnu, tak aj neskor...tehotna nie si, bat sa nemusis, ziadna tabletka nie je stopercentna na poslednu desatinku, ale kebyze nebola spolahliva, tak by ju asi nepredavali, a ked sa do teba ani "neurobil", tak potom zbytocne nestrsuj, to je ti posunie menstruaciu o dlhsie, a zbytocne budes kazdy den preklinat to ze si s nim liezla do postele :)

zlatusik

... no ja suhlasim s lenulik... nemas sa coho bat ze si tehotna ale tak radsej vazne chod ku gynekologovi aby si mala nejaku istotu ze si v pohode.... a ak chces mat sex tak aspon skus kondom viem, ze to nie je take ako bez ale mas aspon istotu aj ked nie 100% ale aspon nemusis mat kazdomesacne stresy ze ci dostanes menzes abo nie...:P drzim palce...

lenulik:)

a mali ste sex ci nemali...nerozumiem tomu.napisala si ze to do teba nedal akoze sa neurobil si myslela vsak?no ked sa neurobil zbytocne ste brali tabletku teda zbytocne 650 sk.mali ste ochranu?urcite nebude tehotna.ja som raz pouzila takuto tabletku mala som 17 a nedocitala soms atak ze do 5 dni s amusi menzes dostavit a mne sa nedostavil do 5 dni az neskor a tehotna som nebola takze sa neboj.nebudes tehotna.naozaj s anestrachuj.no a ak sa mam vyjadrit ktomu gynekologovi:mala by si tam ist mas len jedno zdravie auz si po pohlavnom styku mal by ta presetrit ci si v poriadku ci nemas nejaky zapal.lebo ak sa nahodou pri pohlavnom styku preniesi nejaka infekcia alebo budes mat kvasinky mikozu alebo posvove plesne alebo hocico ine sama to nevyliecis a mozes si aj ublizit.rodicia nemusia vediet ze mas svojho gynekologa chod tam sama objedna sa povedz ze ides prvykrat a oni ti vsetko povedia ako to unich chodi a tak.alebo chod s kamoskou ktora tam uz bola alebo nech ta priatel pocka vonku.nie je to nic hrozne.radsej mat istotu ze si ok ako potom sa chytat za halvu aka si bola nezodpovedna :)