AKO VLASTNE SKODI HAK NA ORGANIZMUS???

sjela

Ved uz to tu raz bolo napisane ze je to "mensie zlo". Z tohto hladiska som za uzivanie HAK, ale tu sa bavime o zdravotnych rizikach HAK takze nebud alibisticka..

:d

Najlepšie na tomto všetkom je to, že tie ženy čo tu vypisujú litánie o škodlivosti HAK (a sú to povačšine kraviny), s veľkou radosťou nabehnú aj do tém o interupciách a tam sa tiež predvedú a budú kázať o nezodpovednom prístupe k sexu.Je samozrejmé, že HAK sú hormóny, no určite je lepšie brať HAK, ako podstúpiť interupciu. Brala som ju 17 rokov a nikdy som nemala žiadne problémy, okrem prvých dvoch mesiacov po vysadení, keď sa musela obnoviť ovulácia.

monday

Lusytta tema znie "Ako skodi HAK organizmu" a nie "Ake su pozitivne ucinky HAK na organizmus" takze ty strielas vedla.

sjela

Lusitta nikto sa tu s tebou nenatahuje, prepac ale nie som jasnovidec aby som vedela ze si vidata 7 rokov, ja som ale na nic nenarazala,mne je to vpodstate fuk, tato tema je o inom. Nechapem co si to beries tak osobne, ved sa tu bavime ako normalni ludia.

Lusytta

tak ja len posledne slova,lebo ma to fakt nebavi...ja svojej gynekologicke ABSOLUTNE doverujem, pretoze snou mam svoje skusenosti, to za prve, viem, ze antikoncepcia nie je dlhodobe riesenie,ale este tak 4 roky to budem musiet vydrzat,pretoze az potom si z financneho hladiska budemem moct dovolit mat dieta a lepsiu alternativu som zatial nenasla, to za druhe...len pre tvoju info sjela, aj ja mam vazny vztah-uz som 7 rokov vydata,ale aj tak este dieta nechceme a keby sme si "davali pozor" a ja som otehotnela, bol by to DOST VAZNY PROBLEM...krcove zily mam aj ja, take male, moja doktorka o tom vie a JA ju tlacim do toho,aby kym mozem som mohla brat HAK, take zily mam uz od 14, takze s antikoncepciou to nema nic spolocne a akurat som sa s lekarkou dohodla, ze si ich mam sledovat a pri zhorseni stavu to mam hlasit...tak sa snaziv vela chodit pesi a pijem vela vody, aby som tie zily rozhybala...a to je odomna vsetko,kazdy ma na to svoj nazor a zbytocne sa tu budeme handrkovat, napisem vam o par rokov, ci mam nejake zdravotne problemy...u mna prevazuju vyhody nad MOZNYMI komplikaciami

sjela

Nechapem ze gynekologovia v pohode predpisuju HAK dievcatam pod 18 rokov, aj ked sa to neodporuca. Ale je to asi lepsie ako potrat.

somka

Vsetko ma svoje pre a proti podla mna...
Ja som napriklad nedavno citala tu diskusiu o rakovine krcka maternice a tiez sa tam sli ludia pozabijat, jedny vraveli to, druhe to...VSETKO MA VEDLAJSIE UCINKY, s ktorymi treba ratat. Ale v sebe aj tak zastavam nazor, radsej sa dat ockovat ako potom lutovat. Co sa antikoncepcie tyka, brala som ju aj ja, potom som ju sama vysadila, kedze som nechcela aby mi "zlenivela"pecen a "odpadky" z liekov hore dole kolovali po tele. Chranit sa da aj inak. Ja si myslim, ze ked niekto pouziva antikoncepciu nie je to zle, najma pre mladych je to super vec, ale ja osobne by som ju dlhsie ako takych 8-10 rokov istotne nepouzivala. To je uz vacsia zataz na organizmus, a za to dopovat sa roky co i len takymito liekmi ma svoju cenu, vsak sa zamyslite...Ale ako vravim, je to liek ktory ma tiez viacero pre a viacero proti, je to len na jednotlivcami co si vyberie...no dlhodobo pouzivat urcite nie.

hmmmmmm

HAK=hormonalna antikoncepcia.a zdraviu prospesna urcite nie je,skor take nevyhnutne zlo.teda nevyhnutne...najvacsi problem by som videla v ucinkoch na pecen a cievy ,krv.a nasu reprodukcnu sustavyu.treba si uvedomit,ze ide o syntet.hormony, ktore umelo zasahuju, reguluju cyklus.uz to je na tom neprirodzene.

sunday

HAK by si nemala uzivat, ak mas popraskane zilky na nohach, ak mal niekto v tvojej rodine krcove zily a mas sklon k ich tvorbe aj ty, alebo mas problem s vyssou krvnou zrazanlivostou - moze dojst k tromboze - upchatiu cievy a .....