Kam podať sťažnosť na lekára?

Príspevok v téme: Kam podať sťažnosť na lekára?
petrisko

Ahojte. Mam syna ktory ma hnisavy zapal mozgovich blan a nejake komplikacie. Po prijati na oddelenie podla mna zanedbal lekar starostlivost (myslim ze su aj padne dôkazy) a pravdepodobne zostanu malemu vazne trvale nasledky. Kde sa da podat podnet na presetrenie aby to niekto nezmietol pod stôl a skutocne to presetril??

m.

lekari si vzdy budu vzajomne kryt chrbat, o hoc aku zavaznu vec by islo.. kazdy z nich bude potrebovat podporu, ak nahodou vyrobia pruser.. su to dokonali bohovia, ktory sa nikdy v nicom nemylia.. tiez mam pocit, ze nema vyznam na niekoho z nich sa stazovat..

jaja-jaja

Ja mám tiež bohužiaľ, skúsenosť s lekárkou, ktorá nepohla ani prestom, aby podala prvú pomoc 82 ročnému pánovi, bol to môj otecko, ktorý sa dusil. Lekárka na pohotovosti si v počítači vypisovala správu a 20 minút tam nechala tohto človeka bez povšimnutia. Potom môjho otecka vyviezli na oddelenie, kde sme boli štyria dospelí ľudia a oni s mojim oteckom neurobili nič. Jednoducho ho nechali zadusiť. Tiež sme podali sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Riaditeľka nemocnice nás pozvala, aby sme sa stretli obe strany, ale oni sa snažili z nás urobiť doslova blbcov.
Klamali do očí. Jednoducho
nepochodíte. I napriek tomu, že sa lekári žerú medzi sebou /česť výnimkam/ nedopustia, aby vyšlo niečo von z ich kruhov. Primár oddelenia nám klamal do očí, že nám on osobne oznámil smrť môjho otecka. Pritom , keď sme sa pýtali sestry na oddelení, kde je nejaký lekár, povedala, že je tam len tá lekárka, ktorá ho prijala na pohotovosti v príjmovej ambulancii.
Ale až po čase som zistila, že túto lekárku, ktorá mala v tom čase službu, preložili z nemocnice na zdravotné stredisko. To som si všimla náhodou, pretože na tom istom stredisku mám zubnú lekárku a zhodou okolností v jednej čakárni. Keď som ju tam zbdala mala som chuť ísť za pacientami, ktorí čakali pri jej ambulancii a povedať im čo je to za doktorku. Ale potom som si povedala, že sa na ňu vykašlem a nestojí mi zato, aby som s ňou vôbec prehovorila. Takže, ak sa niekomu uspieť v sťažnosti na lekára, tak to musí byť náhoda. Alebo, možno cez média sa niečo pohne.

jancecka

My sme tak posielali na úrad pre dohlad nad zdravotnou starostlivosťou, aj nám odpísali, že posielajú pracovníka na prešetrenie :D snáď to vyriešia

radana

merijen,skus svoju otazku napisat na www.radost.sk je to portal pre rodicov postihnutych deticiek,maminky ti tam urcite na diskusnom fore rady poradia.

merijen

mam syna ktori prekonal zapal mozkovych blan stvrtej komory a teraz budeme chodit na vojtovu metodu a som rada ze zije .berie lieky a zmojim strpezlim to zvladame dobre treba si verit on ma 5 mesiacov a stalo sa mu to ked mal 2 tyzne a neviem co maeste caka dakujem

asdfjklô

Urad pre dohlad nad zrdravotnou starostlivostou, ale adresovala by som to priamo na generalneho, ako prve dat jeho/jej meno, az potom nazov a adresu, bo tak mas zarucene, ze sa s tym bude nieco robit a "nezapatrosi" sa to niekde, a doporucene, aby si mal doklad o odoslani a dozaduj sa tam odpovedi do 30 dni, ako sa v danej veci postupuje...

srnka

Je to o tom,ze lekari su banda (cest vynimkym) ktora si z povolania urobila biznis,navzajom sa kryju jeden druhemu spokojne poskytne alibi aj ked vie ze tym ublizi pacientovi.Clovek sa stal iba akymsi sprostredkovatelom kseftu medzi mafiou v poistovniach a mafiou v bielych plastoch.Absolutne NIKOHO ale NIKOHO nezaujima ako s tebou doktor jedna alebo aku ti poskytol starostlivost.Tym ze napises staznost si iba vycerpas vela energie a straaaasne sa rozculis na tom ako sa to vyriesi,vzdy samozrejme v prospech lekara a ty budes za idiota.Mal si mu vynadat uz hned po osetreni a poslat ho do riti,to by bolo ucinnejsie.Ver mi nenarobis nic,je to boj s veternymi mlynmi,su to hajzli!