Neustale si davam kvapky do nosa

Príspevok v téme: Neustale si davam kvapky do nosa
nikolette

Ahojte.Prosim poradte mi,co mam robit?Neustale si davam kvpaky do nosa.Uz asi rok a pol,kazdy den.Vzdy ho mam upchaty.Snazim sa to obedzovat,ale napriklad vecer ked idem spat potrebujem mat volny nos,tak si musim strieknut kvapky aby som zaspala.Cez den sa krotim,ale v noci to neide :( Bola som uz u lekarky a nic mi nepomohla,alergicka nie som na nic,proste nemam ziaden problem.Az na to,ze neviem dychat.Chcem uz prestat s tymi kvapkami,lebo sa bojim,ze si nejako mozem ublizit,ale nenapada mi nic ine.Nemate pre mna nejaku radu?Za vs.prispevky budem vdacna.Dakujem.

anyone

Ahojte,
tiez som bol zavisky na olynte...svinstvo jedno, cele dva roky som si to 3x denne striekal do nosa, uz sa bez toho nedalo vydrzat. Teraz som uz rok a 3 mesiace cisty a zijem, pred dvomi mesiacmi som skoncoval aj s fajcenim. Riesenie bolo - nahrada za olynth = Awamys od ORL lekara, Physiomer(cerveny aj modry) morska sol na preplachovanie nosa (alebo aj quixx) a chut bojovat za svoje zdravie. Je treba s tym bojovat cim skor aby vam tie ci one kvapky/spray nerozozrali celu sliznicu lebo potom to uz bude nezvratne.
Ja som jednym z prikladov ze sa to da, len musite proste zabojovat a nebat sa tych prvych par dni, zoberte si dovolenku v praci a sustredte sa cislo len na to aby ste ten olynth/ nieco ine nebrali.

Pripadne gram. chyby pls nerieste :).
Navrhujem zakazat olynth !!
Vsetkym zavislym drzim paste nech sa vam to podari.

evik1

vaneska moja,ako ťa bolí bruško?? popíš kedy, alebo od hladu,alebo po mlieku,chlebíku...niesi prechladnutá od studených nôh?

evik1

čauko,ja si kvapkám už 12 rokov,to mi dokašlala doktorka,lebo mliečnym sanorinom som si pokazila sliznicu a mala som angínu,chcela som sa vyspať,tak som si na dr.deň kupila iné kvapky a potom sa to stalo...potom som otehotnela a chcela som skončiť,tak som používala homeopatiká euphorbium compositum,ale bola som veľmi nerv.,že nemôžem spať a ešte aj bruchooo,krčná mi kázala,nech si dávam po pôrode mledzivo,do nosa!!!fajn,tekže v časopise Zdravie som sa dozvedela viac,že mám atrofickú sliznicu a potrebujem presne tú látku hydrochloridum oximetazoliny,aby mi stiahlo sliznicu a mohla som dýchať,kvapkám dodnes,viac,menej...

Ane

Ahoj mary-anne. Neviem či si to ty čo si pred 2 rokmi písala do fora o žihľavke, ak áno, ozvi sa mi prosím na môj mail. Mám tie isté problémy ako ty a chcela by som sa Ťa niečo opýtať. Ďakujem. Ane

mary-anne

sanchez_nz - ja som si v lekárni kupila práve fyziologický roztok morskej vody- sterimar .. ten používam namiesto muconasalu..samozrejme, sem-tam sa mi ešte stane, že potrebujem aj muconasal, ale max raz denne do jednej dierky .. ale som už tak povediac z toho "vonku", po dvoch rokoch trápenia :))

sanchez_nz

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či sa nedá používať ako alternatívu nasivinu alebo iných kvapiek napr. morskú vodu ?? mám doma 0.5l flašku s morskou vodou z egypta. vopred ďakujem :)

mmdd

Kvapky si nedávaj eśte si viac dráźdiś sliznicu nosa.je moźné źe máś spazmy pri krćnej chrbtici a tie to provokujú. Skus fyzyoterapeuta a masáźe.