štitna žlaza môže to byť z toho?

Príspevok v téme: štitna žlaza môže to byť z toho?
nicoleta

ahojte už som sem písala ale další môj problém je taký že som chorá na š.ž. mám ju zväčšenú teda mi málo produkuje hormony.. beriem euthyrox 100! čo si myslíte... je to vážne či nie? a teraz strašne sa mi točí hlava za den ael 3 krát môže to byť z toho ... taktiež...ako keby sa mi tá š.ž. zväčšila ... to tak cítim... tak tvrdšiu či ako..a som aj niekedy unavená .. mysllíte že to može byť z nej... alebo si to len namýšlam? dakujenm

Ivka 1

Dievčatá ten rozdiel by možno vyriešila
plastická chirirgia alebo špeciálna podprsenka. Myslím,že v Košiciach je firma,ktorá sa zaoberá šitím špeciálnych
podprseniek. Na správnu činnosť š.ž. by som odporúčala užívať Kelp.

nicoleta

hej rng... teda on toho vie asi veľa... ja som ani nevedela čo je to š.ž. a tak som sem napísala a on mi to vysvetlil ... a už chápem aj čo mám.. a čo mi je.. i ked tie info.. nie sú až také 100% :) ale nevadí:) mno a tie prsia ma štvu:( mohol by aj v tomto poradiť

wilmina

Presne, viem o com piseš.Takze za gynekologom zbytocne pojdem.
Mozno nam poradí RNG. Mne sa zda, ze sa dost vyzna v mnohych problemoch.

nicoleta

doktor sa len kukol na ne a povedal že v jednej mám viac rozvinuté žlazy... a nič viac.... som sa ho aj pýtala že či sa to upravi a že nie.. som s toho smutna... leb o to je vidieť.. dosť aj podprsenky nemám vždy dobre ..lebo mi nesekia.. ak by niekto vedel ako na to tak sem radu.. ak nejaké cvičenia.. tak dakujem

vilmina

RNG, no mozno na tom niečo je. A nevedel by si poradiť, prosím, čo s tým robiť? je nejaká možnosť to vyriešiť?

RNG

nepravidelnost vyvoja -rastu jednotlivych organov skor zavisi od privodu krvi. Stitna zlaza ovlyvnuje hormony v celom tele, nie na jednej strane .

vilmina

A nešla s tym za gynekologom, že co ti povedal na ten nerovnaky vyvoj prsnikov? Ja mam tiez taky problem , no št.žľazu mam podla vysledkom v poriadku.
Uvazujem sa ist poradit s gynekologickou.

nicoleta

rgn... ty sa tomu si vyznáš... a o tých prsiach.... no chcem sa opýtať...:( jeden prsník mám väčší ako druhy.. viem že to má každá ale u mna je to dosť viditeľne:( podprsenka.. na pravý je veľka a na ľaví je mala.....môže s tým súvisieť niejak aj š.ž?? dakujem alebo ako by som to zmenila

RNG

znizena cinnost stitnej zlazy moze byt z nedostatku jodu. Tento problem si mysleli, ze bol vyrieseny pridavanim jodumdo soli. Lenze davka, ktoru odhadli bola sice dost pre vacsinu, ale nie re vsetkych. Pritom nebolo brane do uvahy spotreba jodu inde v tele, napr v prsiach
Jod je potrebny nielen na vyrobu roznych hoermonov, ale aj enzymov, ktore odstranuju v tele rozne nefunkcne tkaniva, vcitane tie, ktore spoosobuju zvacsenie stitnej zlazy, hrcky v prsiach, cysty, myomy, tumory, polypy a podobne.
Doplnenie jodu je alebo z morskych rastlin(kelp, spirulina, kombu...), tak dostavaju japonci v priemere vyse osemdesiatnasobok nasej nizkej dennej odporucenej davky, alebo priamo jodove doplnky a jod dodany transdermalne(cez kozu) z jodovej tinktury
Flak asi ako dlan(10 kvapiek tinktury) na spodok brucha raz az dva krat tyzdenne doda dostatok jodu. Ked zmizne za menej, nez 24 hodin, telo ten jod "dychtivo" nasalo, tj malo ho nedostatok