Skodi to alebo neskodi????

igua

aj podla mna je potrat vrazda. ale keby som ho niekedy v zivote musela podstupit, tak by mi vobec nevadilo, keby ma ludia nazyvali vrahynou, lebo by som sa tak aj citila. aj keby ma niekto znasilnil, aj keby bolo dieta postihnute...neviem, ci by som sa z toho niekedy spamatala.
zivot sa zacina pocatim.alebo to sa zo dna na den z PLODU stane CLOVEK? a ktory to je den, ked sa smiem spytat? ved ten plod ma plnu geneticku vybavu, talent, vsetko je v nom. keby zobrali dna plodu a matky, obidve DNA by boli LUDSKE.
ale nie o tomto ma byt tato tema..

ooooo

Mame smolu ze ako cicavce prechadzame prenatalnym vyvojom, keby sme sa liahli, tak by ta moznost interrupcie nebola :-) Inak zivot zacina splynutim vajicka a spermie, nie az po porode. To je biologicky fakt. To by sme potom ani 7 mesacne dietatko nepovazovali za cloveka?

ooooo

Smutne je ze zeny to castokrat zneuzivaju a nemaju problem ist viackrat na zakrok, ved pohoda. Beru to ako riesenie, ine ani nezvazuju.

ooooo

bbfn... ked sa asi pred tromi rokmi polemizovalo a zruseni zakona o interupciach, prave tieto dovody boli tie preco sa "pravo " zeny rozhodnut sa nezrusilo. A to su uz tebou spominane pripady, ako znasilnenie zeny, geneticky postihnute dieta, maloleta matka, incest, atd... Ostatne by sa nemalo ani zakonom akceptovat.

ooooo

A tvoja kamoska mala samovolny potrat, alebo sama sa tak rozhodla? Vies vtedy nastava obranny mechanizmus v mozgu, vola sa to vytesnenie, ked potlacis zlu skusenost co sa ti prihodila a ignorujes ju. Neznamena to vsak ze ju to v noci nemuci. Vacsinou vtedy clovek nechce o tom hovorit nechava si to pre seba a dusi sa v tom sam.

tinka228

Barbinka odpovedz mi, prosím, na otázku. Ak by Ti lekári po viacerých vyšetreniach povedali, že bábätko nebude v poriadku, nechala by si si ho? Ak áno, tak klobúk dole. Ja sa musím priznať, že aj keby to bolo pre mňa veľmi ťažké, asi by zvíťazil rozum nad srdcom.

bbfn

No, neviem. Ano, mna by to mrzelo asi riadne tiez, ale trebars mam kamosku, ktora potratom presla a nic. Teraz ma male miminko a vsetcia su happy. Nemyslim, ze by ju to nejako stvalo, teda urcite nie. Aj ked kazdy z nas je iny.
Myslim, ze niekto, kto prejde znasilnenim a nasledne na to otehotnie, NEMA dovod na vycitky svedomia, tak ako ani nejake mlade dievca, ktora nema materialne prostriedky a hlavne sa na to neciti atd...kazdy z nas je iny...pre mna to zostava, ako som to povedala...pre teraz...nech sa kazdy pouci z toho, ze si ma davat pozor pred nechcenym tehotenstvo a basta!

tinka228

Ja tiež potrat neodsudzujem a vždy som vravievala, že ak by bábätko nemalo byť v poriadku, nech sa radšej nenarodí. Ale keď mi už rástlo v brušku a bolo by sa niečo zistilo už by som ruku do ohňa za seba nedala.

ooooo

Zabudla som dokoncit myslienku. Ked si raz zena da odobrat dieta, zarucene jej svedomie ciste nezostane, nehovorim o tom ze svoj cin zacne lutovat, ale uz nikdy nebude zit s pokojom v srdci.