jadierka

Príspevok v téme: jadierka
jana leskova

Dobry den, chcela by som poprosit o radu ohladom tychto nalezov nakolko odporucania lekarov sa roznia.
1 navsteva u lekarky>
abdukcia bilat viazne,gluteofemoralne ryhy symetric., ortolani, barlow negat. echo kosten. striesky vlavo mierne zaoblene, echo chrupav. striesky dobre formovane, uzke, epifyzy nezalozene
odporucanie balit na dve plienky

2 navsteva u lekarky v 4mes. echo kosten, striesky ostre, echo chrupav. striesky ma uzky okraj, epifyzy nezalozene
odporucanie balit aspon na noc, cez den nemusite

3 navsteva uz u lekara, abdukcie vlvo volne, vpravo obmedzene(ale uz sme to rozhybali), echo kosten striesky vpr. oblejsie, echo chrupav. striesky obojstranne uzsie,epifyzy nezalozene vpalvo, bez decentracie
odporucanie balit na 3 plienky stale
takze sa chcem spytat naozaj je potrebne bALIT NA siroko, kedze dcera uz vobec nechce bit zabalana

itulik

Dobry den,

aj ja by som laskavo prosila o radu tykajucu sa tejto problematiky.
Kedze aj moja dcerka mala nalez na klboch a od jej tretieho tyzdna chodime na pravidelne mesacne kontroly, zaujimalo by ma, ako ma vyzerat dobra diagnoza (po vylieceni).

1. navsteva/ jun 2008: Abdukcie bilat. tuhsie. Gluteofemoralne ryhy symetr. Ortolania, Barlow negat. Nalez na chodidlach: bpn.
USG kox: Echo kostenej striesky bilat. oble. Echo chrupavcitej striesky siroke. Epifyzy nezalozene, krytie nedostatocne.
Odporuc.: Frejova perinka + balenie nasiroko

2. navsteva/ jul 2008: Abdukcie volne. Ortolania, Barlow negat.
USG kox: Echo kostenej striesky zaoblene. . Echo chrupavcitej striesky obojstramme uzsie. Epifyzy nezalozene. Centracia spravna.
Odporuc.: Pevlikove remence + balenie nasiroko

3. navsteva/ august 2008: Abdukcie obojstranne volne. Ortolania, Barlow negat.
USG kox: Echo kostenej striesky obojstranne oble. Echo chrupavcitej striesky obojstranne uzsie. Epifyzy nezalozene. Bez decentracie. Od poslednej kontroly zlepsene.
Odporuc.: nadalej remence + balenie nasiroko
Velmi pekne Vam vopred dakujem.