Mykóza - kvasinková infekcia

Príspevok v téme: Mykóza - kvasinková infekcia
maťa

ahojte...tak asi problém ktorý nás dámy trapy najviac...mykóza...tak sa chcem opýtať a prosím o radu...takže hygiena 100% používam laktacid, obrúsky na intímnu hygienu, bavlnené spodné prádlo, kúpila som si nedávno gyntimu - probiotica vag. čípky ako prevenciu....lenže používam aj tenké intimky môže byť problém v tom???preto sa mi to stále vracia???viem že tiež musím zapracovať na svojej imunite ale možu byť problémom aj tie intimky??? ďakujem

z123

Ahojte,
mne pomaha zakysanka aspon 1dc kazde rano/acidko - neochutene, kysla kapusta a rano po hygiene Acti Gel. Bavlnena bielizen a ziadne mydlo, ani z lekarne dole nepouzivajte. Ziadne liky, cipky a diety mi nepomohli.

livia_86

a este som zabudla. pozor na stres. je to idealny spustac choroby. ja som to mala uz v takom stadiu, ze som z mykozy dostala depresiu. preplakala som niekedy aj cele dni. nepoddavat sa tomu. treba mysliet pozitivne. a nezit ustavicne v strachu, ze to mozem dostat. treba si davat pozor. a este posledna rada...pozor na nohavice, ktore sa tam dolu zarezavaju. aj z toho mozete dostat kvasinky. musi to dychat. tak vela stastia :)

livia_86

ahojte, ja som mala problem s kvasinkami za posledne dva roky kazdy jeden mesiac. teraz chvalabohu uz mam isty cas pokoj. doktorka si nevedela dat so mnou rady. vybrala som nespocetne mnozstvo liekov na mykozu a stale sa mi to vracalo. nakoniec som to vzala do vlastnych ruk. k doktorke som sice vzdy sla, aby mi tie lieky predpisala, ale okrem toho, som kompletne vymenila spodnu bielizen za bavlnenu. pouzivam jedine vlastny uterak, ktory vyvaram na 90 stupnov, spolu s nohavickami. na toaletu je pre mna uplne nepripustne si sadnut. sprchujem sa raz denne. prilisna hygiena tiez skodi. pouzivam pri tom saforelle intimnu hygienu, ale to je u kazdej individualne, treba sa poradit s lekarom co pouzivat. na kamaratkine odporucanie pouzivame s priatelom FLoragyn lubrikacny gel (problem je ho zohnat). papam tabletky super dophilus, ktore su prave pre zeny s tymito problemami. a nakoniec neoddelitelnou sucastou zivota zeny s tymto problemom je protikvasinkova dieta. tu najdete kdekolvek na nete. v skratke vyvarovat sa cukru, bielej muke, a jest vela zeleniny a kyslej kapusty, cibule, cesnaku - vonat sice nebudete, ale su to vysloveni nepriatelia kvasiniek. a zatial klopem na drevo...zabera to :) tak drzim palce :)

bleee

Mata,
ano, uvazujes spravne, mozu byt problemom intimky. A tiez obrusky na intimnu hygienu. A moznoze aj vaginalne cipky, pokial su volnopredajne a nie tie, co ti predpisala gynekologicka. Nadmerna hygiena je rovnako skodliva ako ta nedostatocna. Vyplachy posvy hocicim sa tiez neodporucaju. Skodlive je taktiez nosenie kratkych vetroviek v zime, alebo sedenie na studenom, ked sa prechladis, mas mikozu zase. A tiez antibiotika, ktore nicia crevnu aj posevnu mikrofloru.... A stres... No je toho vela, v prvom rade chod ku gynekologicke, nech ti na to predpise lieky, lebo mykoza ti od babskych receptov nezmizne. A potom ti nezostava ine, len sa chranit...

Oťa

ahojte baby,ja sa neviem zbavit mykozi opakuje sa mi to kol do kola priserne,teraz uz mam aj zapal vajecnikov normalne som zufala,mam vnutromaternicove teliesko moja lekarka mi stale hovori ze to neni z toho ja uz neviem co mam robit ci to dat von?poradte mi Dakujem ota:-)

aluska

marcela a ktore konkretne homeopatika si kupujes?jaku znacku a nazov?ak mi mozes povedat?ed budem mat aj ja problem s kvasinkami (dufam ze nie) tak vyskusam

marcela135

Ahojte, ja som sa liečila na kvasinky a infekcie 1,5 roka a bez vysledku):skusam alternativnu liečbu-homeopatiu....priateľ sa homeopatika vyliečil z rôznych chorôb už viackrát, tak to snáď zaberie aj mne....tu gynekologovia nepomôžu, pretože neliečia príčinu, ale dôsledok):

lagunasa

vysadit HAK nic nevyriesi. ja som tiez uzivala a dostala som kvasinky. tak po nejakom case som vysadila HAK ked to vsetci tak hovorili a houby houby. prvy mesiac po tom bolo super. po niekolkych mesiacoch som nemala mykozu aspon 2 tyzdne. ale potom znova prisla a mam ju stale a HAK stale neuzivam. takze to s hak az tak nesuvisi, jedine ze s priatelom musime pouzivat kondom.

lagunasa

lucka:
dievca. ja ta tak chapem. mam uplne ale uplne rovnaky problem ako ty. to co si popisala ako keby som pisala ja. aj som sa musala dvakrat pozriet ci som to naozaj nepisala ja. tiez som nenasla sposob ako sa toho zbavit. dnes idem ku gynekologovi a ked uz mi nebude vediet poradit tak idem skusit alternativnu medicinu....

gira

Ahojte,
počula som o vakcíne proti mykóze. Nemáte s tým niekto skúsenosti? U nás ju nemajú, ale v rakúsku vám ju predajú.