Pitva

imunitka

Palomino, mne sa zda ze prchka si ty. Neviem, co ta na tom tak nastvalo, co napisala ifca. Ked si taka nad vecou, tak nepis, ze ta ifca nastvala..

A co sa tyka UK,tak to je uz uplna blbost, ze cim ma uci vacsi bastard, tak tym je skola kvalitnejsia. Pokial viem, tak my mame na skole dost zvucnych mien, ktore nieco spravili pre slovensku medicinu, publikuju knihy a ich pristup k studentom je tiez dobry, ale uznavam, ze obcas su aj neprijemni. Ale to je normalna ludska vlastnost. Byt neprijemny...

Nasa skola nepociti nejake reformy este pekne dlho, to je jasne, ale zase ja necitim nejaku strasnu ujmu. Kazdy rok dosiahne titul dost ludi, no a potom zalezi na nich, ako s nalepkou MUDr. uspeju. Ale to je uz o inom.

palomino

Inak, pises, ze na UK nie je sranda, lebo profesori su hnusni...Podla toho sa meria uroven skoly? Cim vacsi bastard ta uci, tym je skola kvalitnejsia? Hm. Manzel vystudoval tiez na "renomovanej" slovenskej skole a mal velke problemy s tym, aby mu tu skolu uznali v USA...Tak asi tak. Tiez som si myslela, ze som "geroj", ked ma zobrali do skoly, kde sa sa da dostat len velmi tazko, teraz dakujem Bohu, ze som ju nedokoncila a odisla som do sveta, lebo by som tu bola bez diplomu...Ale to vlastne kydam na cele skolstvo a to som nechcela:) Tak nech sa ti dari, ale do buducna ti radim, nez si vytvoris nazor, zisti si fakty a z dobrych zdrojov. nebud zbytocne prchka.

palomino

Vies, pises, ze pocujes o tom prvykrat, nepoznas to, ale uz nazor vytvoreny mas...Co studujes ty? Fakt si ma nastvala.

palomino

ifca, co tu kecas? Neter studuje na tej skole vseobecne lekarstvo, ked skonci, bude MuDr a chce byt plastickou chirurgickou. Ked si o tom pocula prvy raz, tak sa nevyjadruj...Su tam styri fakulty a neter studuje na Fakulte zdravotníckych špecializačných štúdií
doktorské štúdium:
- všeobecné lekárstvo (denná forma štúdia)

palomino

imunitka, asi tak, to som chcela napisat, ze je to modernejsia skola (nova) a v kruzku (ci ako sa to vola), je ich par. U vas je to taka normalna slovenska klasika, u nich je to viac na americky sposob. Co sa tyka vyucby, diplomovani lekari vyjdu aj z jednej aj z druhej skoly, zalezi na jednotlivcovi, aky lekar bude v praxi, ci sa bude nadalej vzdelavat (ved v podstate kazdy den pridu vedci s niecim novym, nove lieky a podobne) ale bude len pisalek receptov...Tak sa drz!

ifca

ja nie som medicka na uk, ael viem, ze na tej figurine robili uz v prvom rocniku, len semester si uz nepamatam...na uk prax na chire je az v 3 rocniku, ael zalezi od cloveka a jeho aktivity, poznam jedneho, co skoncil 1. rocnik a siel na mesiac do polska praxovat, sam si vybavil a povolili mu aj asistovat pri operacii a zasivat, co je na 1 skvely vykon.. a nie je to tam na uk sranda, profaci su nekedy hnusny, ten pristup ku studentomje smutny..SZU nepoznam, pocujem o nej 1.x, ale co som pozerala, tak tam sa nestuduje ani vseob. lekarstvo a ani zubarina, co su najtazsie odbory na uk- ja by som ich nazvala tiez normalnou medicinou a tie co idu cez Bc a Mg, to je trosku o inom, mozete si hovorit co chcete, ael porovnavat sa to neda... tod moj nazor

imunitka

Ja idem teraz do druheho rocnika na LF UK. Anatomicku pitvu sme mali v druhom semestri, nebolo to nic strasne. Najhorsi bol akurat smrad alkoholu, ked mrtvoly vybrali po vikende z bazenov.

Moj nazor na prax na chirurgii uz v druhom rocniku je taky, ze to je zbytocne, lebo aj tak ich nepustia nic robit. Akurat tak spoznaju nejake nastroje a zvyknu si v tom prostredi.

A co sa tyka prvej pomoci, to sme mali v prvom rocniku aj my na UK priamo na antolskej, tiez sme mali 100tisicovu figurinu, cize to je dnes uz bezne.

ROzdiel medzi tymito dvoma skolami je v tom, ze UK je masovka s dlhorocnou tradiciou ale s menej individualnym pristupom, SZU maju v rocniku tusim 30 ludi, cize tam je to ine. Urcite by sa nasli rozdiely v detailoch a aj v tom, ze UK ma uz nejake renome, zatial co SZU prilis nema. Ale zato nemusi byt horsia. Urcite je vsak modernejsia.

palomino

Inak, v ktorom rocniku ste a co robite vy? Oni budu mat uz v prvom semestri druheho rocnika prax na chirurgii v spitali, 24 hodinovu sluzbu v sanitke, a trenovali aj na mechanizovanej figurine, co stoji niekolko sto tisic korun na ktorej robis masaz srdca a umele dychanie a priamo na monitore pocitaca sa ti ukazuje graf a pise ti co robis nespravne...Na viac si nespominam.

palomino

baku vsetci? Kto su to vsetci? Okrem ineho je to jedna krasna budova (nie ako komunisticka UK), najnovsie vybavenie laboratorii (zase rozdiel medzi komancackou UK), ucia odbornici (neter mala profesora, ktory predtym robil pre NASA)...Hadam ona by vedela najlepsie popisat rozdiely medzi UK a SZU. Z toho, co viem od nej, je to narocne studium, normalna medicina, vyznieva mi to tak, ze uroven skoly je na podstatne vyssej urovni ako ta Komenskeho. Na UK beru rocne 330 kusov na medicinu, na SZU 30...Prijimacky su aj z anglictiny, nielen z bioly a chemie. Takze sa mi zda, ze odpadom bude asi nieco ine, ohovaraju asi hlavne ludia, ktori sa tam nedostali