BIO strava, BIO potraviny...

Príspevok v téme: BIO strava, BIO potraviny...
mimuška

pred dvoma týždňami som sa nejak tak z ničoho nič rozhodla stravovať sa hlavne BIO produktami a navyše sa viac menej riadiť stravou podľa krvných skupín.Takže potraviny vhodné pre B-éčko a tie prevaže z bio výroby.neviem či je to tým že to prišlo nejak spontánne z presvedčenia ale musím priznať že mi tie "nezdravé "potraviny zatiaľ vôbec nechýbajú a to som sa celý život stravovala priam šialene..piate cez deviate..hlavný problém ale ktorý ma trápi je že musím za týmito potravinami cestovať do susedného mesta lebo v malých mestách takéto obchody nie su..ale snád to stojí za to.Chcem sa spýtať či ste tiež skúšali sa stravovať bio alebo sa dlhodobo stravujete?Pocítili ste nejaké zmeny?Začala som s tým aj hlavne kvoli tráveniu lebo som sa necítila dobre,problém s vyprázdňovaním a pod...Aké sú vaše skúsenosti prípadne recepty,rady...???Ďakujem za seriózne odpovede :o)

ventil

mimuška, aj ja sa stravujem vcelku zdravo, aj keď to nerobím nejako fanaticky. pravdou je, že keď niektoré potraviny z jedálneho lístka nahradíš zdravšími, určite sa výsledky dostavia, ale nečakaj, že to bude za mesiac alebo dva. to chce naozaj dlhšiu dobu. pokiaľ ide o tú predponu "bio" tak zatiaľ som nezaznamenala, že by takto označené potraviny urobili u mňa nejakú zázračnú zmenu. najväčší význam to má asi u mäsových výrobkov, ale biomäso zoženieš málokde, skôr na dedine - u drobnochovateľov. na chémiu v potravinách je ľudský organizmus za tie desaťročia už navyknutý a veľa škodlivín dokáže imunitný systém sám vylúčiť. osobne si myslím, že najdôležitejší je celkový životný štýl, to znamená nielen strava, ale aj pohyb a optimizmus.

mimuška

No ja som nemyslela probiotickú stravu ale bio teda produkty vyrábané bez pridania umelých hnojív,chemických prídavkov a pod...obilniny z ekofariem...lebo aj napr.probiotický jogurt nemusí byť od kravy z biofarmy..takéto produkty sa predávajú v špecializovaných predajniach, v tescu a dm drogériách.Ale probio jogurty sú veľmi prospešné pre črevá,žalúdok,...ale ktoré sú a ktoré nie sa dočítaš asi len na letáčikoch a etiketách na danom výrobku.treba asi len hladať a čítať...

little15

no ja som s tym zacala pred tyzdnom, kvoli zaludocnym problemom...
kazde rano acidko, pocas dne Activie lejem do seba... nejem sladkosti nejem biele pecivo . a hnacky ma uz nejak presli :) takze na nieco to predsa je.... ale ako dlho to bude trvat neviem.
ja vlastne ani neviem ktore potraviny su probioticke a ktore nie su? mlieko viem ze neni... a dalej?