Mam pocit, ze hrozne soferujem :-((

Príspevok v téme: Mam pocit, ze hrozne soferujem :-((
kamilka

dnes cestou z prace isiel za mnou kratky usek kolega a spravila som dve chyby za sebou, dost hlupe - dala som prednost tam kde nebolo treba a na zelenej mi zhasol motor a ostatni na mna trubili, co si o mne teraz bude mysliet? mam uz vela rokov vodicak, ale malo skusenosti. neviem na to prestat mysliet, zajtra sa budem pred nim citit tak trapne :-((

marka_

ja si robim vodicak prave teraz a uz som mala 2 jazdy, na ktorych som sa citila trocha trapne. viem, ze som zaciatocnik, ale vzdy mam ten strach, ze sa moze stat autonehoda. proste kto vie, kto sedi za mnou, predo mnou v inom aute... bojim sa. ale viem, ze vodicak raz potrebovat budem. mam teraz 20 rokov.

ewiittaa

a myslim si, ze ostatni vodici ta mozu stresovat aj bez Z-tka, ide o to, ci sa das,alebo nie. ZA volant by nemal sadat clovek, ktori sa boji. JA ked som sa ucila soferovat a zdochlo mi to na krizovatke a niekto mi vytruboval, no a co? A tiez neznasam, ked vychadzam z ulicky, kde je takmer nemozne vyjst na hlavnu cestu a stale chodia auta a taky 5ty v kolone zacne vytrubovat a vyblakovat o zenach za volantom a ty nemas sancu vyjst, lebo chodia stale auta, takze ak nechces sposobit nehodu, musis cakat ako ti za tebou. tak keby som po kazdej takejto veci sa mala zosypat, tak uz davno nesoferujem. A dalsia vec podla mna sa soferi nedelia na muzi a zeny,ale na dobrych a zlych soferov. Moja polovicka stale vravi, ze hrozne soferujem, ale ked si znami sadli do auta s nim a so mnou, tak som bola lepsia ako on. Tym chcem povedat to, ze vela muzov zije este v tom svete, kde zeny soferovat nevedia a hadzu tam vsetky. Co uz.

ewiittaa

vies to Z-ko je znakom, ze si fakt len zaciatocnik, u nas niektori ludia, ktorí jazdia so Z-kom, jazdia lepsie ako ti bez. Ale ide o to, aby si tym okoliu dala najavo, ze si zaciatocnik a ak urobis nejaky "kiks", tak je to z toho dovodu, ze dlho ten vodicak este nemas. JA ked vidim Z-ko na aute, vzdy ma to potesi,lebo viem, ze taky sofer je zodpovedny a tym uz je povedane "nemam vodicak dlho, tak ber na mna ohlad", nestretla som sa s tym, ze by ludia robili napriek zaciatocnikom, praveze naopak.

ewiittaa

Co sa tyka rodrigeza, tak k tomu by som sa vyjadrila asi tak, ze chcel tym asi basnik povedat, ze ak niekto chce ist na dialnici viac ako 130 tak preco ho obmedzovat? Asi je soferske napr. na dialnici ist tych 130 v pravom pruhu, ak mas niekoho pomalejsieho pred sebou obehnut ho a zase sa dat do praveho. Mne to nerobi nijaky problem. a ak sa chce niekto zabit a leti ako splaseny, je to jeho problem. JA si nezastavam magorov, ktori jazdia ako debili, taki idioti mi zabili 4 clenov rodiny. Ale ci sa to niekomu paci,alebo nie, vzdy sa najde niekto, kto tak soferuje. A tym, ze mu clovek nebude robit napriek je asi mensia pravdepodobnost, ze sa nieco stane. Myslim, ze kazdy na tejto teme porusil uz dopravne predpisy, ci uz rychlost,alebo obycajne nezastavenie na stop-ke. Je to vsetko proste o tolerancii. A co sa tyka sankcii, tak v zakone je stanovene, ze nemozes ohrozit ani obmedzit ostatnych soferov, takze z toho vyplyva, ze statie na zelenu- pokial sa ti prave nepokazi auto by asi bolo na pokutu. To iste sa tyka aj opacneho "vyhodenia" smeroviek, to je asi najhorsie co mozes urobit soferovi, ktory stoji oproti tebe na krizovatke. V autoskole by ta za to vyhodili zo skusok. Ale co sa tyka soferov zaciatocnikov, treba si na auto nalepit Z-ko, a ostatni byt k nemu tolerantni, ved kazdy sme raz zacinali a treba si dat ruku na srdce, nikomu to zo zaciatku neslo uplne super a urobil kopu somarin. :-)

rodrigez

Radana jasne, ja tiez nechodim stale rychlejsie, ale ked musim stihnut nejake stretnutie tak chodim viac nez je povolene. Ale vacsinou sa to tyka mimo mesta a dialnic, v BA sa aj tak neda ist rychlejsie, je to moc preplnene... Inak tych co sa tlacia meter za zadkom, tak to vazne nemusim ani ja. Sam to nerobim, staci len tuknut do brzdy a ani nahodou to neubrzdi, to su presne ti co vrazdia ludi na cestach...

rodrigez

vikuska to je pravda... s tymi radarmi sice nesuhlasim, ale ano, ak ma clovek slabsie auto, tak to uplne chapem... samozrejme nie vzdy sa da uhnut, to je tiez jasne, ale ak sa da uhnut a neuhnem tak vtedy je to absolutna arogancia...

radana

Ti co jazdia 200-vkou uz nie su darcami organov,lebo tyvh na ceste uz len zbieraju a potom je problematicke urcite organy vobec identifikovat.Ale som rada,ze som ta potesila.Ja sa snazim dodrziavat predpisy a dokonca aj rychlost,len nemam rada,ked sa mi na chrbat lepi kamion a predo mnou je dalsi,tak vtedy trolinku tu rychlost prekrocim,ale len na ten cas,aby som si od nich urobila odstup..a potom zase rychlost dodrziavam :DDDD

vikuska

Vies, poniektori maju aj slabsie auta a nie vzdy sa mozes hodit doprava ked ta niekto vytlaca.
Ja by som dala radary za kazdy roh, bolo by menej nehod.

rodrigez

Tak dik, ale skor to bude potrebovat ten co jazdi 200 aj mimo obce a podobne... to su potencionalni darcovia organov...
Zasa si myslim ze ani ty nedodrzujes striktne pravidla na cestach, to mi nenahovoris...