samovražda? ja ju nechcem !

Príspevok v téme: samovražda? ja ju nechcem !
budem mať 17

posledný pol rok myslím na zamovraždu. Mám 16 onedlho 17 a mám pocit, že môj život stráca zmysel. Všetko strácam, niečo sa stane samé, niečo si zaviním ja. ďalej už nedokážem. Nitko si to na mne nevšimol tajím svoje pocity ale vo vnútry som znechutený všetkým. Viem že potrebujem psychiatra ale hambím sa ísť k nemu dozvedia sa to rodičia...Čo robiť poradíte mi tu na tomto fóre? ja nechcem zomrieť ale iné východisko už nevidím

katkaxxxx

magnezium a vitamin b6 pomahaju, posilnuju nervy, ale z depresie alebo pod. ta nedostanu, na to treba odbornika a ine lieky. drzim palce

elesar

otazne je, ci mas len "krizu" alebo chronicku depresiu. pri chronickej depresie je narusena chemia v mozgu a z toho vyplyvaju pocity uzkosti, strachu, niekedy navaly zlosti a pod. na klinicku depresiu existuju viacere prirodne potravinove doplnky. pre viac info sa treba preklikat forom DEPRESIA alebo sa tam opytat.

budem mať 17

Pomáha nejako megnézium s vytamínom B6 na psychiku? Nejako som sa k tomu dostal nebudem písať ako a že to má nejako pomáhať.Ale na lístočku čo bol v krabičke nie je nič písané. Vie niekto poradiť?

dedy

no vidis, ked sa zamestnas napriklad ucenim hned je vsetko lepsie, ak ta bavi predmet XY venuj sa mu i mimo skoly, skus nejake knihy z kniznice a podobne veci.
inac sa ani neda, ak priatelka moze chodte spolu von ak nemoze vzdelavaj sa, je skvele ze chapes potrebu vzdelania pre buducnost
aj ja tuzim po vyletoch s rodicmi, na to mam vsak malu sancu a tak jedine co mi zostava je pes, si na tom lepsie, ty mas aspon priatelku, hoci nemozte byt spolu stale ale stale je to lepsie ako trpiet samomluvou a hovorit ku psovi
ak mas zaujem napis denysa.b@centrum.sk

budem mať 17

Neviem či som pravý človek na radenie. Ale pokúsím sa.
Aké ma problémy?To s tou priateľkou poznám. Ja som na priatelke tiež závilí ale na školu nekašlem.
Mne osobne pomáha keď sa nejako zamestnám. Zo začiatku som to nevedel, nedokázal som nič robiť keď som nebol s ňou no naša situácia ma prinútila. začal som čítať knihy, býval na pokeci-to je síce asi zlé riešenie ale nič iné mi nezostávalo. Tak tiež mi pomáha keď jej môžem aspoň občas zavolať poslať SMS. V mojom prípade by veľmi pomohlo keby rodičia zorganizovali nejaký výlet. Napr by povedali :"Zajtra máš čo na prací? nič? Tak pôjdeme do BA napr. do ZOO."Skús mu niečo nájsť čo by mohlo vypĺňať jeho čas keď nebude s ňou. Nebude to vôbez ľahké, ja som nedokázal a ani teraz niekedy nedokážem robiť nič.
Skús mu vysvetliť, že sa musí učiť aby potom mohol zarábať peniaze a živiť svoju rodinu možno aj s touto priateľkou. Z lásky sa nedá žiť. Toto som ja pochopil sám a preto sa učím, Vlastne ten vzťah s dievčaťom ma ženia dopredu aby som potom mohol živiť rodinu.
Skús ju pozvať k vám domov aby ste sa sponali. Toto by mne naozaj veľmi pomohlo.A dokonca skús ich oboch tvojho syna a jeho priateľku zobrať niekam na výlet. MNe osobne by sa toto veľmi páčilo a pomohlo mi to.
Ale havne musíš s ním komunikovať, zistiť čo ho trápy a pomôcť mu ale nie násilím možno tak nebadane.

mamina38

Ahoj "budem mat 17",mozno by som ta mohla trosku "vyuzit",teda pomoct mi a sice,som matka skoro 18-rocneho syna a neviem ako sa mam k nemu dostat,lebo je dost uzavrety a velmi sa trapi pre urcite veci,lenze ja mu chcem len to najlepsie,co on sice vie,ale mam pocit,ze trpi depresiami,ale len vtedy ak neni so svojou priatelkou a v tom spociva ten problem,ze je na nej velmi zavisly,ked je s nou vsetko je ok,ale ako nahle sa pohadaju alebo nieco,tak sa mu vsetko ruca,povedz mi plz ako mu mam pomoct,ked si ani sam nevie? Nehal skolu,ty mas aspon snahu byt vzdelany,za co ta obdivujem...diky zatial