nervozita starších detí

Príspevok v téme: nervozita starších detí
mama_seniorka

Trápi ma pretrvávajúci prejav nervozity u môjho 17-r. syna, pozerá telku, sedí za PC, učí sa, ... a neustále sa kýva alebo trasie nohou. Po napomenutí prestane, ale o pár minútach sa opäť slabo miká – najčastejšie nohou, občas rukou. Je výborný študent, má 1-2 kamarátov, vie byť veselý i vážny, normálny chlapec. To jeho trasenie, či kývanie si uvedomujem posledných 4-5 rokov. V jeho piatich rokoch som s ním chodila k detskej psychiatričke, lebo začal koktať. Bral nejaké lieky a koktanie sa stratilo, hovorí plynule. Len občas- keď bol niečím alebo niekým stresovaný, mikal hlavou alebo plecom. V tomto čase hlavou ani plecom nemiká, ale nevedomky sa pokyvuje tak ako píšem vyššie. Prekonal bežné detské choroby. Od 15-tich rokov chodí na prípadne potrebné lekárske vyšetrenia/ošetrenia sám. Vždy sa dobre a rád učil, len mu výrazne chýbalo také zdravé sebavedomie. Domnievam sa, že mu veľmi chýbal otec, o ktorom vedel , otec pravidelne posielal výživné, ale nikdy za ním neprišiel a pred pár rokmi zomrel. Neviem o príčine synovej nervozity. Ani neviem či som tento problém správne pomenovala. Prosím Vás o informáciu alebo odkaz na link, kde by som sa o podobnom probléme mohla dozvedieť viac, alebo ako sa dám môjmu synovi pomôcť.

cukor

Aj ja som triasol nohou a teraz som kludny ako hladina jazera v bezvetri... Mne babka stale aj s dedkom hovorili,ze ci neviem v klude jest... Nebral som ziadne lieky.Potom to nejak preslo.