Učiteľky, kuk sem!

Príspevok v téme: Učiteľky, kuk sem!
dobráučka

Ahojte vsetky ucitelky a ucitelia! Zakladam tu temu pre nas, aby sme si mohli pokecat, poradit a tym vlastne trocha odlahcit psychiku, ktora je v nasom kazdodennom strese dost zatazena. Na webe mi taketo forum pre ucitelov chyba.(Ak viete o nejakom, sem s nim!)
Moja prva otazka pre vas znie: ako bojujete s novym skolskym zakonom v praxi?

imunitka

Podla mna velmi zalezi od pristupu ucitela. Najhorsia je ta stara generacia ucitelov a tyranov. Ja si pamatam, ze na zakladnej skole sme museli na velkej prestavke chodit na chodbe do kruhu, kde na nas striehla ucitelka s ukazovatkom v ruke a s pistalkou v ustach. A ako malym deckam nam hovorili, ze nech od nich necakame vela, ked su tak zle plateni.DObre nie?
Ale mladi ucitelia su lepsi.Prinasaju na skoly sviezost.Este lepsie, ak je spojena aj s prirodzenou autoritou.Vtedy su tie hodiny zabava a poucenie naraz.

usiko

A dalsia vec, bola som volakedy ucitelkou na plny uvazok...a nikdy viac...zblaznila by som sa, keby som ucila len 23-28 hodin tyzdenne a zvysok by som presedela v skole......len tak....a deti su fajn, da sa s nimi, ja mam teraz druhakov, tretiakov a stvrtako na strednej skole, ucila som aj na ZS a no problem.... vzdy sa da najst cesta...ale aj tak tvrdim, ucitelky sa nemaju zle za tolko, co odrobia, bohvieco to nie je, tak bohvieco ani nezarobia...to je logicke....ani si podla mna viac nezasluzia.....

imunitka

dobráucka, nie ste najslabsie plateni vysokoskolski vzdelani ludia, napriklad aj taki lekari su na tom dost zle. Teda myslim takych co vyjdu zo skoly. To su chudaci uplni chudaci:P

usiko

no bbaby, ja neviem, ako som uz bola spominala, ucim, aj ked som lektorka, teda som platena od hodiny, a ucim priemerne 45 hodin tyzdenne....mam svoju pracu velmi rada a nikdy nevyplakavam, kolko mam vela roboty.....pracujem v kolektive uciteliek, ktore sa stazuju, ked maju vkuse 5 alebo 6 hodin...atale sa stazuju...ja mam niekedy denne 12-13 hodin a som v pohode...osobne si myslim, ze ucitelky su trochu pohodlne a castokrat lenive.....aj ked sa nezucastnujem porad, ale pomaham ako viem pri tvorbe skolskeho planu ci co to do kelu je, robim tabulky, vypisujem ich a tak...ale ani mi nenapadne sa stazovat...no, fakt, nekedy mam pocit, ze bic na vas, ucitelky, aby ste boli prinutene naozaj pracovat a makat, ked vam treba peniaze....

lena22

Je to asi nedorozumenie. Amika pise rozumne, poukazuje na chyby v rodine od mala, hovori o vyzname kazdeho stupna skolstva. Mam pocit, ze je ma tazku pracu a je dobry pedagog.

ewinka

ze o 12 domov??? joooj, to aj ja som si myslela... nie som ucka.. chcela som byt... moj sen... ale... psychicky sa nechcem zdeptat... dneska to ucky maju veeelmi tazke..., a ze si chodia o 8 a do 12... noačo... vyskusajte si aj vy totu robotu...,mala som česť vyskušat si jednu hodinu v specialnej skole..., so 6 detmi.. ale ani za svet... nikdy viac.... a kazdy vecer to pripravovanie... a opravovanie pisomiek... no neviem neviem...

dobráučka

Mirka 23: presne tak, kto zavidi, nech ide studovat a nech si to vyskusa. Ja osobne sa vzdy pousmejem, ked k nam do skoly cez velku prestavku pride nejaka matka, a povie: ako tu mozete vydrzat Ja by som tu zosalela...(samozrejme predtym hovorila, ako je ucitelom dobre.)

cicina

ja som učitelka v škôlke a svoju prácu by som nevymenila za nič, milujem tie detičky ,sú zlatučké,i ked dakedy čertíci neposlušní,no neviem si bez nich predstaviť svoj život,ja totiž nikdy nebudem môcť mať vlastné dieťatko,mala som ako 21-ročná rakovinu vaječníkov, a museli mi vyoperovať celú maternicu, ale už som sa s tým vyrovnala, postačia mi moje zlatíčka,čo ,,učím,, skôr sa spolu hrajkáme,a také povinnosti ako sú písomky a príprava výkladu sa ma netýkajú, takže mám aj volno, v škôlke končím o 16.30 a potom už môžem ,,relaxovať,,=starať sa o domácnosť ach jaj, s tým je kopa roboty...