Zase rozvod?

Príspevok v téme: Zase rozvod?
scarlettt

prvý krát som sa vydala hneď po maturite proti vôli svojich rodičov. z tohto manželstva sa narodili dve deti, krátko po svadbe začali bitky, lebo jeden bol NEBOJ SA (udri) a druhý NEDAJ SA (vráť mu). ja som bola NEDAJ SA. odišli sme od neho, rozviedli sme sa. našla som si chlapa, pravý opak prvého: nepil, nefajčil, nikam nechodil. verila som, že toto už bude klapať. narodilo sa nám spoločné dieťatko a vtedy to začalo: začal sa vyvršovať na mojich dvoch deťoch z prvého manželstva, hlavne na chlapcovi, lebo ako by svojmu otcovi z oka vypadol. keďže som bola živiteľkou 5 člennej rodiny, veľa som pracovala a moje deti museli ostávať s ním doma. aby som nevidela modriny, syn dostal kopačky do brucha, stisol mu vajíčka...nechcem o tom písať. rozviedla som sa. aby toho nebolo málo, nášho spoločného syna dostal do svojej výchovy. nevedela som sa stým zmieriť, no syn chodieva k nám, tak som si už zvykla. opäť som si našla priateľa, no osvadbe už nič počuť nechcem. z tohto vzťahu sa nám narodila dcérka, opäť mu vadia moje predchádzajúce 3 deti, no našťastie nás nebije, ve%ď deti sú už dospelé, no vykričí aj vypité mlieko, aj zjedený jogurt, vadí mu keď príde tretí syn na víkend. už ma to nebaví počúvať, nechcem už takto žiť. spolu si nerozumieme, vadia mi jeho dotyky. už som od neho odišla, no aj som sa vrátila. zase sa mám rozísť? zase bude dieťa vyrastať bez svojho otca? čo som to ja za ženu...je to také krásne, keď rodičia spolu žijú, vychovávajú deti, potom vnúčatá, prečo vždy všetko pokazím.

wrrba

pises ze hladas byt, noako sledujem vyvoj hypotek,tak sprisnuju ,skoda ze si si nepozidala este pred par mesiacmi v lete ,vtedy dali kazdemu tetraz to je jednak drahsie a po druhe nechcu davat moc preveruju a musis splnat vela podmienok.skus navstivit nejakeho financneho poradcu ,lebo banky ti uplne nepovedia pravdu ..{hypoteky zdrazeli priblizne o 78 tisicn a kazdy pozicany milion}iank ak ti vadia jeho dotyky myslim ze je to uz vazne,,a podvedome aby si sa rozisla.Mozno je ten tvoj muz despota, mas pravo aby tvoj syn chodil k tebe kedy len sa mu zachce, a on do toho sa nema co starat.Ak budes volna mozno si konecne dokazes ty najst niekoho.Podla toh aj kolko mas rokov predpokladam okolo 40,este stale mas sancu, a nie sa starat o dalsieho chlapa.SIce ti dava ochranu ,ale kolko ti berie energie ,stoji ti to za to ? to si musis zvazit sama.

andy

Super pokrok, držím palce. S tým synom: hovorím z vlastnej skúsenosti, štart do života dáš deťom tým, že ich naučíš, čo v živote čo stojí, že musia niesť za seba zodpovednosť aj finančnú, aj..... Ja som si prvirábala od 15, po maturite som išla na podporu a už z nej som dávala polovicu, segra bývala u nás aj so snúbencom, obaja robili, ale on prispieval svojej mame na domácnosť a našej mamine nič. Bola to (podľa mňa) jej chyba. Segra je už nejaké to desaťročie dospelá, ale stále sa nenaučila starať sa o seba. Nehnevaj sa na mňa, je to len môj názor, len mi to aj od tých detí pripadá sebecké, že majú vlastný príjem, mama má finančné problémy (rsp. nerastú jej na stromoch) a oni sa kľudne nechajú živiť. Návštevy - to je úplne niečo iné

scarlettt

wrrba: uvedomila som si, že som si ešte ani raz nevybrala ja, ale oni si ma vybrali, nalepili sa ako kanagon a ja som zrazu bola pod ich vplyvom, už ma komandovali. fakt sú si podobní i keď navonok rozdielny. stále však rozmýšľam, či som to nespôsobila ja. len si neuvedomujem ako. všetcia traja žiarlili a potrebovali ma izolovať od okolitého sveta. aj v tom sú ako jeden.

scarlettt

poznam to: nechceš to zmeniť? ja cítim túžbu, že to chcem zmeniť a verím, že to zmením. preto najprv si musím nájsť prácu. pracujem na tom. včera som objavila troj izbový veľký byt za výhodnú cenu, no aby som to mohla zobrať, potrebujem prácu. ešte sú tam voľné 4 byty, tak to ma motivuje. teším sa na lepšiu budúcnosť. bude svietiť viac slniečka.

scarlettt

kým som bývala u svojich rodičov, moja mama tiež nebrala odo mňa na stravu, povedala, aby som si niečo kúpila na seba. no bývala som tam tiež len moju prvú výplatu, potom som sa vydala. syn dostal výplatu 7800,-Sk, z toho mu hneď prišiel jeden šek na 3000,-Sk. ak mu zoberiem, zase ho budem musieť dotovať celý mesiac do výplaty. myslím, že mu ešte treba pomôcť na štarte do života. je sobota a on už je u priateľky, teda aj stravovať sa dnes bude tam. naozaj doma len večeria. keď príde návšteva, je samozrejmé, že ju niečim ponúkneš a nepýtaš za to peniaze. tak aj toto mi tak príde. moja mama ma vždy ponúkne jedlom, keď prídem k našim a bolo by smiešne pýtať za to peniaze. aspoň mne to tak príde, veď kde sa najedia traja, tam sa naje aj štvrtý.

wrrba

Mozno si vyberas stale zle a v nicom rovnake typi aj ked sa zdaju byt rozdielne tie typi,ale asi nieco je spolocne na nich.Inak to aby tvoj 21 rozny syn co pracuje platil svojiim dielom za byvanie a elektrinu jedlo je UPLNE SAMOZREJME AK TO NEROBI ,,TAK SOM NA STRANE toho muza co je za to nahnevany na neho.sorry necitala som dozadu vsetko ,ale neexistuje ze by sa nepodielala na uctoch..

poznam to

tiez som bola taka ako ty scarlettsebavedoma,robila som vsetko apodobne,a dnes je zo mna troska,lebo mam aj zdr.probl.a to odkedy som sa spoznala s druhom a jeho rodinou.Ako keby mi vyciciavali energiu a prekliali ma.

andy

Určite by som na tvojom mieste porozmýšľala, ako sa z toho vzťahu dostať von, verím, že to je ťažké bez finančných prostriedkov. Inak možno mám opačný názor na tvojho syna ako ty, ale určite by som od neho žiadala príspevok na domácnosť, nakoľko je už zamestnaný. Veď to nie je len o jedle. Platíte nájomné, elektrinu, čistiace,...Prečo by on mal mať svoje peniaze iba pre seba a vy platili za neho náklady?

scarlettt

silná... to už dávno nie som. bola priebojná, podnikala som, čokoľvek som vybavila, dnes? ešte aj to, čo ma bavilo mi zhnusil, zobral chuť do života. bola som finančne nezávislá a to ho štvalo, môj obchod priviedol do krachu, keď si chcem nájsť prácu, tak to ošomre. nemám toľko energie, ako kedysi. vlani bol cez zimu odcestovaný v zahraničí (pracoval tam) 5 mesiacov, už po dvoch mesiacoch som cítila, ako sa mi vracia chuť do života. akoby ma vyšťavoval tento chlap. zato on si pochvaľuje koľko energie mu dávam.