Test na skryte krvacanie v konecniku

Príspevok v téme: Test na skryte krvacanie v konecniku
noel

Pred tyzdnom som objavila v stolici zmes hlienu s jasnocervenou krvou. Vylakala som sa,co teraz. Myslim, ze malokto, kto take cosi objavi, bezi hned na druhy den k lekarovi. Tak som rozmyslala, co spravit. Napadlo ma, ze predtym, ako rozbehnem neprijemny kolotoc po lekaroch, kupim si v lekarni test na pritomnost krvi v stolici.Ved ked sa ma spytaju u lekara, nech to mam teda potvrdene testom, ze to krv ozaj bola. lebo byvaju kladene aj take otazky -ste si ista, ze to bola krv? Totiz, ak by sa ma lekar pytal napr. na hnacku, nepravidelnu stolicu, tak by bola moja odpoved negativna. Stolicu mam kazdy den, som vegetarian, proste sa snazim zdravo existovat. takze som si ten test kupila, tri dni za sebou bolo treba test opakovat, ani raz sa pritomnost krvi u mna nepotvrdila. Chcem vsetkych upozornit, ze tie testy su na prd, krv vam odhalia asi ked uz je to s vami dost zle. V mojom pripade ide asi o pociatocnu fazu niecoho...nechcem ani rozmyslat, ze coho, lebo krv sa vyskytuje este pri Crohnovej chorobe alebo ulceroznej kolitide a priznaky tychto chorob nemam. Takze mam silne podozrenie, ze aj tieto testery su akurat tak dobry biznis a ked cirou nahodou na krv v stolici natrafite, nevyhadzujte zbytocne peniazky za testery, chodte rovno k lekarovi. Ja to zatial odkladam, ale isto pojdem

Teo

Dal som si urobiť testy na vyšetrenie stolice. Boli to tri ampulky s roztokom. Z prvých dvoch už mám výsledky. Boli pozitívne. Tretí výsledok bude zajtra. Mám ssamozrejme. obavy. Lekárka ma posiela na vyšetrenie -kolonoskopiu. Chcel by som vedieť,čo ma čaká. Myslím, či tie dva testy môžu byť už predznamením rakoviny. Ďakujem

denisko

DObry, mam 30 rokov a dal som si test na skryte krvacanie v stolici. Problemy nemam so stolicou, ani krv na oko neni vidiet. Celkovy zdravotny stav ok. Len som si testoval teraz stolicu, vsetko podla navodu, pasik mi ostal pekne na C co znamena ze test bol ok. Len chcem sa spytat ked som tak pozeral zo stran na ten pasik testovaci, tak ono ako zafarbenie nevidim, len ako keby vidim aj ten pasik T , strasne slabo skor ako keby vidim jeho umiestnenie,, ked sa testujete a mate ok vysledky, vidite umiestnenie toho pasika T alebo neni absolutne vidiet ani z roznych uhlov pohladov? DIk

bolestau

Už tretí krát po sebe som pri vyprázdnení našla krv v stolici. Stolicu som mala tvrdú (ale odjakživa), ale krv som doposiaľ nikdy nemala. Po stolici ma neskutočne bolí konečník (do cca 10 minút bolesť ustúpi). Neviete, čo to môže byť? Mám s tým ísť k lekárovi? Mám 30r.

kikikikikiki

Ahojte,este pred tyzdnom som mala problemy so stolicou,krvacala som pocas vylucovania,bala som sa,tak som zasla do lekarne,kde mi poradili mast na hemoroidy,ktora lieci aj ine pripadne problemy s konecnikom a uz teraz som v poriadku a to stacilo dva-krat denne natriet!...mast sa vola Dobexil.Ung,stoji 70sk,nie je na predpis a je dostupny v kazdej lekarni...stoji za to ho vyskusat,lebo uz viacero ludi sa o tom presvedcilo!!!

lolamila

Ahojte,pred istym casom som zacala mat tvrdu stolicu a celkove problemy s vylucovanim,no na nete som si nasla,ze by to mohli byt hemoroidy,tak si nasadila krem,ktory som kupila v lekarni,no 2 dnoch pouzivania tohoto kremu som na toaletnom papieri zbadala krv,ako pri menzese...co mam robit?mam krem vysadit?...prosim

noel

su tam tri flasticky s roztokom a tri ukazovatele -vsetko na tri dni, ma sa to robit tri dni za sebou.
pre velvet:Som anemicka uz od detstva, ale s tymto to asi nebude mat co do cinenia

silviia

tak potom neviem, lebo haemoocult by mal byt spolahlivy
to si kupovala aj s tym roztokom co testuje tie nanesene vzorky a ukaze vysledok?/pokial viem to mavali len lekari u seba v amb.
velvet, vysledok toho testu by ti mala dat sestricka vediet do minuty na pockanie

velvet

ahoj.Niesi anaemicka??
Ja som anaemicka.. . A nevedia mi presne zistit KDE A PRECO sa mi straca Krv/resp. preco sa mi netvori... . Doktorka mi dala takyto 3-dnovy test.. na vysledky sa este len caka.. dam vediet.