palenie v zaludku

Príspevok v téme: palenie v zaludku
peter_nejde_meno

ahoj mam 25 a mam taky problem asi tyzden uz trva ked sa najem (normalne jedlo) alebo rychlo vypijem dajaky napoj (caj to je jedno) co inokedy nebol problem tak teraz ako mate palenie zahy taky pocit tak take mam ale silnejsie a nie ako je zaha ale zaludok ako keby horna predna strana nechapem co to moze byt?

amy77

mňa trápi to isté už štyri roky, 2krát do roka ma asi týždeň-dva páli v žalúdku,ale nie hore ale dole pri pupku. Bola som na 100 % presvedčená že mám vredy a tento rok som sa odhodlala na endoskopiu (vyšetrenie hadičkou)odobrali my aj vzorku, že či nemám zápal žalúdka. Nakoniec nezistili ani vredy ani zápal ani helikobaktera.Do karty mi napísali, že na jednej stene žalúdka mám hematínové vločky(neviem čo to je)výsledok:vraj mám rozdráždený žalúdok zo stresu(to môže byť pravda, lebo mám takú úzkostlivú povahu, všetko strašne prežívam)Dal mi lieky Famosan proti kyseline, tie som ani neužívala, lebo kyselinu nemávam a od bolesti obyčajné algifenové kvapky.Ináč keď to na mňa príde tak zvyknem každý deň jesť suché uvarené zemiaky, ale výrazný účinok to nemá. Tá pálivá bolesť sa nakoniec sama vytratí(ale znovu sa ohlási, zvyčajne na jar a na jeseň)