Príspevok pre prvorodičky ktoré porodili v zahraničí

Príspevok v téme: Príspevok pre prvorodičky ktoré porodili v zahraničí
zuzana112

Chcela by som sa opytat, narodilo sa mi babetko v Anglicku 12.06.2008 a teraz som na slovensku a vybavujem si rodny a slovensky list pre maleho. Keď mi pridelia rodné číslo chcela by som si požiadať o príspevok 25000 pre prvorodičky ale vzhľadom na to že žijeme v anglicku a poberam tam aj matersku myslite že mam narok na niečo keď priznám že tam poberam príspevky? Dokedy sa može požiadať o tento príspevok do 3 mesiacov alebo do pol roka?

hmmmmmmmmmmm

mile dievcata,nic si z tho nerobte USIKO je znama tymito nazormi,ktore tu prezentuje uz ten rocik ,dva.
su ludia,ktorym je aj v takom bordeli ako je Slovensko dobre,a kedze zrejme neopustili hranice, nevedia,ze to moze fungovat aj lepsie, a ako bohuzial na Sovensku je este vsetko v plienkach.ale ti najvacsi kritici mozno pod ruskom kritiky zavidia,ze oni nemali tu kuraz sa zobrat a odist.a samozrejme reprezentuju typicku slovensku mentalitu-zavistlivost a neprajnost-s ktoru som sa kde zijem nestretla.
ano usiko, dojime Slovensko po navrate ako dojnu kravu, pretoze mnohe z nas tu zili a pracovali mozno dlhsie ako ty ,a prd z toho mali.kde su tie peniaze ktore som prispievala do systemu 7 rokov pred mojim odchodom??a kedze platim dane kde byvam/a co sa dufam,ze navzdy stane mojim domovom/ano usiko som vlastizradkyna;-p a je sucast EU,tak mam narok na prispevky v inej clenskej krajine a toboz v mojej rodnej;-p
a este k tvojim poznamkam typy neuplatnit -robim vysokokvalifikovanu pracu v odbore co som vystudovala na Slovensku,ano a svoje som si odpracovala aj tam, mnoho mojich znamych takisto, takze ziadna gastarbeiterka nie som.takze ludia sa vedia uplatnit doma a aj v zahranici a aj s vyssim /daleko/zivotnym stndartom ako na posr.. Slovensku,kde vladne korupcia a vladnu zadubene hlavy, TO ONI DOJA SLOVENSKO,zlatko.

darika

marcia
kym niekto neurobi ten krok,ako ty,ze opusti priatelov,rodiny a riskne to odist do ineho statu,tak ta nepochopi.Ano,na SVK je este strasne velka nevrazivost a zavist medzi ludmi,ked ma niekto viac ako ten druhy.Ty si len posli mamu alebo niekoho,kto bude ochotny,nech ti toto vsetko vybeha a opyta sa v tvojom meste a budes najspokojnejsia.Tam ti povedia najlepsie co,kedy a ako robit.

marcia

tak tu uz nikdy pisat nebudem,clovek sa chce nieco opytat a par zavistlivych krav sa tu bude do niekoho obuvat!!!!viete co nie ja a ostatne co ziju su nenazrane ale vy ste zavistlive kozy,neviete prezit ze sa ma niekto lepsie ako vy!!!toto je presne slovenska mentalita..len som si citala prispevky niektorych bab ktore sa pytali presne nato iste ako ja..len ja som troska iny pripad..nezavidte prosim vas druhemu uz pomaly aj nos medzi ocami..

darika

usiko
Ked odidem zo Slovenska,tak len preto,ze mi ten stat nie je schopny ponuknut to,co mi ponukne druhy stat.Ale stale som jeho obciankou a vratim sa tam.Ked zarobim peniaze v cudzine,pridem ich minut na Slovensko.Vratim sa tam.Nie je to dojna krava,pretoze ziadne ine poplatky brat nemoze.Ked bude brat rodinne pridavku na SVK,nedostane ich v cudzine.Ked dostane v cudzine,nedostane ich doma.Tak aka dojna krava?

darika

baby,to co tu riesite?Ved ona ma stale slovenske obcianstvo a tak ma plne pravo si ten prispevok vyziadat.Je na to aj zakon a je to aj jej pravo.To,ze je par rokov,alebo nejaky cas mimo republiky,neznamema,ze jej vsetky prava s jej krajiny nepatria.

llek

Usiko - ja sa pridavam a mozem s tebou len suhlasit. Ludia odmietaju byt totizto konsekventni - rozhodla co rozhodol som sa zit a pracovat (a zvycajne lepsie zarabat) v inej krajine ale to znamena so vsetkym, teda aj inym socialnym systemom, s inym systemom prispevkov, s inou recou a podobne. Ja len zasnem, co sa to tu riesi. To nieje zavist, nikomu nic nezavidim,viem, co je pracovat v zahranici. Ale pracovat v inej krajine, tam zit a porodit,tu sa odhlasit z poistovne a potom si tu ziadat porodne, tak to je dost silne. Mozno sa mylim, ale citim sa pri citani tychto veci ako alenka v risi divov.