Bolest kolena

Príspevok v téme: Bolest kolena
majko007

Dobry den. Mam 20rokov. Mam jednu otazocku. Strasne ma boli koleno. Pri chodzi. Ked kracam. Ked dlho sedim. Proste stale. A to az tak ze nevlazdem chodit. Je to lave koleno..Boli ma jablcko a pod nim. Je to tupa bolest.
Mal som jednu jazdu na motorke v rifliach a to cca 15minut. Uz to boli mesiac. Skusal som voltaren a bolest ustupy a znova sa objavy po par dnoch. Dakujem za kazdu radu :(

Atlét

Dobrý deň, mám 16 rokov mám problémy s kolenom hlavne po behaní. Venujem sa atletike 3 roky som dorastenecký reprezentant na stredné trate. V Januári tohto roku som spadol na koleno. Prvé týždne po páde ma nebolelo až po nejakých troch týždňoch keď som ho začal zaťažovať sa ozívala bolesť kolena ale nie hneď na začiatku tréningu vždy len po rozklusaní nejakých strečingových cvičeniach čiže až po nejakých 3km behu... Po tréningu ma koleno omínalo v polohe keď bol uhol cca 90° a takisto aj pri behu čiže keď ho po nejakých 3km behu ohnem viac ako do uhla 90°prichádzajú tieto bolesti.. Takisto som si všimol, že toto koleno ohnem viac do zadu pri vystretých nohách ako to druhé zdravé spravím s ním väčšiu tzv. "šablu" nohy. Bol som na MR, RTG (2x), CT... MR ukázala, že všetky časti (meniskus, väzy, kĺby) sú úplne v poriadku... Ale je tam písané že "V meraniach s potlačením tuku pozorovať okrsok edému epifýzy tíbie interkondylárne a čiastočne metafyzárne" ... doktor mi dal do toho kolena 3x inekcie(Sinovial)+ som bral lieky (Aescin, Traummel) ... Po tomto som začal pomály behať bolo to 2 týždne lepšie potom to začalo znova... Potom som bol raz u Fyzioterapeutky tá povedala, že je to z rastu... Nezaťažoval som to asi 1-2 mesiace vôbec iba som plával, trochu bicykel... Stále tam tie bolesti boli úplne také ísté tak som bol u ďalšieho doktora... Bol som na RTG na ktorom nič nevideli, CT ukázalo to isté čo MR len bez toho Edému tíbie je v nej napísané, že sú všetky časti v poriadku v závere je, že "Zachované rastové línie kolena. Minimálne preriednutie kostennej štruktúry v oblasti mediálneho kondylu femuru, bez ložiskovej charakteristiky" ... Chodil som aj na rehabilitácie tie to však len tak dočastne ukludnili a keď som pomály začal pridávať tak to isté znova prišlo... Jednorázove na pretek ma to ani tak nebolí možno len trošku omína ale trénovať na to nemôžem. Ako som písal začne to omínať a stupňuje to až do bolesti neznesitelnej niekedy... Keď sa vyspím a ráno vstanem bolesti sú preč občas to trochu pri chôdzi omína ale niesú to také bolesti... Prosím Vás napíšte mi niekto k tomu niečo neviem čoho následok to môže byť či toho pádu na koleno ale keď tam nič nenašli takmer tak som si neistý či to vôbec môžem zaťažovať keď cítim bolesti... Či vôbec na to môžem aspoň pretekať keď ma to pri preteku nebolieva lebo je tam väčší adrenalín a nemyslím na to ...už ma to bolí 8 mesiac... Odpíšte, poradte nejaké vaše skúsenosti... Ďakujem, prajem pekný deň :)

megynka1122

a nemože to byť artroza? Asi by si mal zajst sa poradit z reumatologom...mam podobne problemy+ puchnu mi ruky/nohy

janaanaj

Dobry den praje. Mam 18rokov a uz tyzden ma boli prave koleno. Ale ked sa zameriam na zdroj, mam pocit ako keby to bolo nad kolenom mozno aj stvorhlaveho sval, kt.niekedy mam az k stehnu. Pretoze ked si spravim masaz, mam pocit ako keby mi to trosku pomohlo. No zas mam niekedy pocit ako keby to bola chrupavk. sportujem(thay box, tanec) no v tomto stave nemam sancu ist ani na jeden trening. Pri pohybe to az tak necitim no pri namahe,dlhsom sedeni alebo pri blbom pohybe. Aj pri zaspani mam problem si najst polohu kolena. Moze byt aj dovodom ze mi odmalicka pukali kolena? Napiste mi ci mal niekto takyto problem, lebo sa uz chystam k doktoro. Mohli by ste ma aspon upokojit, ze to nic vazne nie je:) dakujem za odpoved.

StanleyH

Martin, pod jablckom mas patelarnu slachu, to je ta slacha ktora vykopne koleno ked je uvolnene, je to slacha alebo vnutri kolena? vyrastok moze byt sposobeny hromadenim vapnika, mas nejaky nevyvazeny prijem vapnika? vyvyzeny je ked sa kombinuje s horcikom 1:2.

Martin.B

Dobry den, Strasne ma boli oblast kolena presne pod jablkom na obidvoch nohach mam tak akoby vyrastok a ked s nim niekde narazim alebo trochu pritlacim strasne ma boli , a po fyzickej namahe boli este viac .Prosim Poradte mi co Na to . DAKUJEM.

Tara333

Dobrý deň,
už 6 rokov ma bolieva koleno. Bolesť sa niekedy nedá vobec vydrzat, je to akokeby mi niekto zarážal klinec do chrupavky. Už 5 rokov mi ortopéd dáva tabletky (flexodon,chondrosulf- neviem ako sa to presne pise, plus dostavala som aj injekcie do kolena) vravel, že nemám dobre vyvinutú chrupavku. Stalo sa mi to keď som raz dlhšie chodila a vtedy som mala 13 rokov. Mám 18 a bolesť sa stále stupňuje. Až by som bola dlhšie v podrepe nevedela by som sa postaviť a vystrieť nohy. Po fyzickej námahe ma bolí chrupavka presne pod jablckom ale za taký den mi to prejde a bolí ma koleno zozadu. To všetko intenzívne ako keby zarovno s tepom. Nemože to mať niečo spoločné s cievami ? Už neviem čo mám robiť , ale na operáciu nechcem ísť. Lebo predsa ked uz raz su problemy s klbom nikdy to nebude dobré a pri jablčku už vobec nie.
Velmi rada príjmem hocijake riešenie.

marysol

viem, ako ti je... ja mám bolesti v obidvoch kolenách. mohlo ti zachladnúť v rifliach koleno tak velmi/a to je možné najskôr/ že sa ti ozvali reumatické bolesti. vyskúšaj PROPOLIS S MEDOM-LEKáREň, A BIOPTRON LAMU OD ZEPTER... a IBALGIN 400mg.výsledok okamžitý... a dávaj si velký pozor na chlad na kolená, pretože sa to rado po zachladunutí vracia.

jjanica

Skús užívať PRAVIDELNE želatínu. Kúpiš v lekárni. Mala som ten istý problém a časom to prešlo, keď som ju dlhšie užívala, samozrejme aspoň predpokladám, že to bolo tým, maste nezaberali.

angela89

Čo sa týka chrbtice mám nejakým spôsobom zrotované TH4 a TH5(hrudníkové stavce)a okrem toho mávam problémy s krčnou chrbticou. No ešte som nepočula o tom že by mohla bolesť kolena nejako súvisieť s chrbticou.