22tt

Príspevok v téme: 22tt
henika

ahojte no ja mam na vas dve otazocky...som v 22tt a kamoska co je tiez tehotna mi vravela ze to je piaty mesiac ze siesty zacina az od 24 tyzdna.a na nete som nasla ze 22tt j siesty mesiac tak ako to vlastne je?a druha ze ja neviem ci to tak ma byt ale tak zo 5 razy za den nekedy aj viac sa mi tak moc vyduje brusko az to boli zacnem mat take mierne bolesti jak pri menstruacii a potom to prejde a maam tam velku gucu moje babo,len neviem ci to je normalne alebo je to nieco ..neviete mi poradit???diky moc za odpovede

dd

henika..tehotenstvo trva cca 9kalendarnych mesiacov(v tom pripade to moze byt este ten piaty mes.), ale ked pocitas tehotenstvo na lunarne mesiace(ktore maju presne 4tyzdne=28dni), tak je uz je to 6.mes.(pretoze podla lunarnych mesiacov tehotenstvo trva 10mesiacov, je to jednoduche: 40tyzdnov - dlzka tehotenstva vydelis 4tyzdne - dlzka jedneho mesiaca..).podla mna je aj tak najlepsie orientovat sa podla tt, nie podla mesiaca..to vyduvanie mozno moze byt tzv.tvrdnutie bruska, popytaj sa na to gynekologa, berie sa na to magnezium. vela stastia a zdravia!