kontrola zamestnanca pocas PN

Príspevok v téme: kontrola zamestnanca pocas PN
:-o

Zaujimalo by ma KTO (zamestnavatel/ soc.poistovna), KEDY (prvych 10 dni PNky, zvysne dni PNky, kontrola pocas vikendov, do ktorej dennej hodiny mozu prist) a na CI PODNET (ktory dobrak ju na vas posle?) vykonava kontrolu zamestnanca pocas PNky.
A co robit v pripade ak pride kontrola a zamestnanec je akurat u lekara, na nakupe (ved aj jest treba), ako sa to potom riesi?

cOrt

Zdravim.ak mam marodku kvoli psychickym problemom a vychadzky mi robia lepsie ako sediet doma a vymislat co robit,nedalo by sa z lekarom dohopdnut o vacsej vychadzke.ma niekto skusenost?

katkazv

Prvých 10dní ťa môže prísť kontrolovať zamestnávateľ a neskôr sociálna poisťovňa. Podnet na kontrolu môže prísť od "dobrých" kolegov, od suseda... proste od hocikoho. Sociálka si vyberá náhodných ľudí, alebo ľudí, ktorí sú príliš dlho na PN-ke, príp. sú nezamestnaní.
Keďže si na PN-ke, kontrolovať ťa môžu prísť hocikedy. Či je víkend alebo sviatok alebo 8 hodín večer. Zažila som také prípady.
Ak si u lekára, to si oni vedia preveriť, ale ak ideš na nákup a nie si doma - máš smolu. Bohužiaľ sa to berie ako porušenie PN-ky a z toho sa vyvodzujú dôsledky. Musíš niekoho poprosiť aby ti nakúpil :-)

katrin_

Mne prišla kontrola ked som bola štvrtý deň na PN a prvých 10 dní plati zamestnavateľ, prečo neprišli teda až po 10 dnoch? Poslal ich môj zamestnavateľ? Aby ma prišli skontrolovať?

jajka001_

no inak toto ma stve, napriklad som chora a spim, tak neotvorim a co? alebo fakt mi nema kto ist nakupit - co potom? a to nehovorim o tom ze ked som bola chora, chodila som aj pre maleho do skolky lebo nemal kto iny. alebo co ked sa prave sprchujem? alebo zbehnem vyhodit smeti? to tiez nesmiem?

Petuska B

jahodocka co trepeš, veď im musíš doniesť pn aj s občianskym, takže vedia o koho sa jedná.
uf- nechajú papier hneď.

jahodocka

To nie je pravda, ze im musis otvorit... Staci sa im ukazat na okno. A ak byvate viaceri, oni ani nevedia, ako vyzeras... ukazat sa moze hocikto. mne sa tak stalo - ukazala sa sestra :D a bolo to v pohode... na dalsiu marodku mi prisli, ked som nebola doma - ucila som sa na statnice na jednej dedinke - tak som si vybavila potvrdenie od lekarky, ze som bola u nej. a teraz robim v socialnej poistovni, takze to tam mozem trosku potiredit, aby kontrola nechodila mojim znamym :)