alergia -pre všetkých,čo sa chcú podeliť o skúsenosti

.janka.

čawte ja som alergicka hlavne na potraviny a ľudia neviete či je možne byť alergicky aj na anestetika?...mam totiž super bilanciu posledne 3operacie 3 anafilaxie.

Mari

ja som alergicka na muku ale tak ze ked robim nieco zmuky tak zacnem kychat vela.tecemi znosa aj zoka.chodim alergelogicky.

kathrinebel

mohol by mi niekto napísať ako sa prejavuje potravinová alergia??lebo vždy keď zjem pomaranč alebo ja neviem,čo ešte..väčšinou ovocie,celá sa vysypem-také veľké červené svrbiace fľaky-hlavne na krku,bruchu a rukách..teraz som zjedla kúsok tyčinky s orieškami a malinami a hneď je to tu

katrenka20

moze byt alergia na pecene gastany, v zivote som nebola na nic alergicka a den po tom ako som ich zjedla som sa vyhadzala po tvari.. drobne bodky nie cervene ale take prirodzene - tak neviem asi alergiam, mam ich uz 4 den... zmiznu postupne? alebo treba zajst ku koznej.. ? s niecim takym som sa nestretla este..

[zruseny12]

...stress,ti nici vit.sk.B,tak sa snaz jest vela potravin sk.B
a ta hliva ustricna,je dobra vec,ta by ti mala pomoct,aspon ju dost chvalia...tak nech sa ti podari tu mrchu alergiu,dostat pod kontrolu.Dcera mala alergiu na chlad,ked bola mala,a asi tym ako rastie,tak sa jej dost polepsilo/nechcela by som zakriknut/
chvilu brala tablety antihistam.teraz neberie nic,len jej obcas davam doplnky...

sunie

dik za tip na tie caje. ja som uz "dospelak". zivotospravu mam myslim dost dobru, zdravo sa stravujem, snazim sa cvicit a tak. ale je pravda ze som vystavena stresom takze oslabenie organizmu ma byt z coho. vitaminy, echinaceu, probiotika beriem priebezne tiez, takze v tomto smere mam svedomie ciste :) najnovsie som si kupila vitaminy z hlivy ustricovitej tak som zvedava.

[zruseny12]

sunie,a kolko mas rokov?
moja dcera to mala tiez alergiu na chlad,tusim,ze sa jej to polepsilo...
ja som mala tiez,stacilo byt v prievane,alebo ako pises nadychat sa stud.vzduchu a hned som zacala kychat smrkat...nie je to este uplne ok,ale je to lepsie....myslim,ze tam asi bude treba posilnit imunitu,skus zmenit zivotospravu a probiotika su velmi dobre na imunitu....
a ja som brala aj Pycnogenol/z lekarne,su aj caje na zmiernenie alergii,pytaj sa v lekarni.../

sunie

ak mate niekto nieco podobne prosim poradte ako s tym vybabrat. lebo mne staci ked sa nadycham ladoveho vzduch v zime a hned som chora.

sunie

mam alergiu na CHLAD a mi to sposobuje velke problemy. akonahle sa ochladi hned prechladnem (v lete mi zas skodi klimatizacia)zacnem soplit, hrdlo, priedusky mam hned chytene, dusim sa. chodim uz par rokov k alergologicke, podstupila som imunoliecbu autovakcinou, brala lieky proti chladu, na posilnenie imunity a neviem co vsetko ale nepomaha mi to. uz som mesiac vkuse chora. alergologicka uz nevie so somnou. jednoznacne by som sa vraj mala prestahovat niekam k moru do tepla a cely rok by som bola fit, este keby sa to ovsem dalo zariadit. na