Velke bolesti pri menstruacii

Príspevok v téme: Velke bolesti pri menstruacii
666

Prosim vas. Mam 15 a uz od prvej menstruacie mam dost velke bolesti. Pred casom to trochu ustupilo, no teraz to začalo znovu a uz sa mi to neda znasat. Nie je to az taka bolest, ze odpadavam, ale je to naozaj velmi bolestive, tabletky nezaberaju, vacsinou to prejde tak po 4 hodinach a vecer zacne znovu, takze nemozem spat. Mama ma nechce vziat k lekarovi, zevraj to prejde. Co mam robit?

dada134

ja takmer kazdy mesiac zvraciam ak si nedam nejaky liek tak by som vracala aj niekolko krat za sebou. Velmi som sa musela drzat aby som nestratila vedomie kym mi liek zaucinkuje. Dnes som dostala take bolesti vdaka bohu bol pri mne, bal sa o mna, objal ma a bolo mi trochu lepsie:)laska pomaha:).Ale vraj ked nič nemáte pri sebe pomáha alkohol a horuci kupel to ti uvolni krce...ale inak je dobry no-spa,voltaren. A tie co tu pišu ze nezabera liek tak tomu nerozumiem aspon trochu musi zabrat nie? co si davate ze nezabera? ja by som bez lieku asi umrela ...

nika5

Ako som už písala, menzes mám od 13 rokov. Od začiatku som musela brať tabletky. V škole som vynechávala 2-3 dni v mesiaci. Bolo to čoraz horšie a každú chvíľu som musela striedať tabletky, pretože keď si človek na dané tabletky zvykne, prestanú zaberať a treba ich vymeniť. Ako i na základnej, tak i na strednej škole som sa stretla s nepochopením báb, ktoré ani nevedeli, že majú menzes. Moja triedna na strednej bola hrozná. Neznášala ma, že jej robím zlú dochádzku a ona sa nemôže potom v riaditeľni chváliť. Hovorila mi, že aj ju bolí bruho, lenže každá bolesť je ináč intenzívna. Zrejme to mám po maminej sestre, ktorá tvrdila, že to bolo ako pôrodné bolesti a tak nejak to vnímam aj ja. Pôrodné bolesti v mojom prípade boli o niečo silnejšie ako pri menzese. V roku 2002 sa to tak zhoršilo, že som takmer každý mesiac vracala. Prišla som na pohotovosť a tam mi povedali, že už mi nemôžu nič dať, lebo by ma predávakovali. Nepomohla ani injekcia od zvracania. Vyzerala som ako po smrti a veľakrát som už nechcela ani žiť. August 2002 bol najhorší- biela ako stena a vracala som 8 krát za sebou, ani torecanová injekcia nezabrala. V decembri 2002 som začala robiť s produktami od herbalife. Užila som tang kuei a bolo to po prvý raz, čo mi nič cez menzes nebolo. Ja viem, že veľa ľudí na herbalife nadáva, mne sa tiež nepáči systém, aký tam vládne. Už tam dávno nerobím, ale s produktami mám dobré skúsenosti. Tabletky som musela užívať naďalej a to aj po pôrode, ale už aspoň zaklopať, nevraciam. Brávam flector rapid v prášku(rýchlo zaberá) -je len na predpis a užívam alchemilkový čaj od bolesti a nechtíkový čaj na uvoľnenie od kŕčov. Tie čo máte problémy ako ja, dávajte si hlavne pozor na prechladnutie, ja mám nedokrvenie dolných končatín, preto nemám rada zimu, lebo hneď mi zostane zima od nôh a to prináša zápal, v dôsledku čoho sú potom aj bolesti. Ak je kvasinková infekcia, to tiež zapríčiňuje bolesť. Tak ak máte niektorá problém i stým, môžem poradiť. Nikto ťa nedokáže pochopiť tak, ako človek, ktorý to prežil. My trpiteľky vieme, o čom je reč.

rada

ja so mala tiez take bolesi a po kompletnom vyšetrení mi zistili cystu na vajecniku a to mi sposobovalo take bolesti bola operacia a teraz uz je dobre tak pekne chod za lekarom nic zato nedas a budes vediet nacom si lepsie je skor ako neskoro

sunie

treba ist urcite k lekarovi aby zistil z coho to je, normalne by ste nemali mat az take silne bolesti. moze sa jednat o zapal, nepriechodnost vajecnikov atd.takze to urcite netreba zanedbat.

monini

tiež si to užívam od 15 a už mám nejakých 35. Je to veľmi nepríjemná bolesť a naozaj mne to neprešlo ani po 2 pôrodoch. Jediné obdobie kedy mi bolo ako tak znesiteľne, bolo keď som užívala antikoncepciu.K lekárovi si môžeš zájsť aj sama, nieje to žiadna hanba.

janka

ja mam 25 rokov a od prvej menstruacie trpim neznesitelnymi bolestami. Pocas skoly som vzdy musela ostat 2-3 dni doma a teraz ked uz pracujem si musim zobrat 1-2 dni dovolenky, lebo tak sa to neda vydrzat. Ziadne tabletky mi uz nezaberaju, tak len vzdy cakam kedy od unavy zaspim. Je to krute...

[zruseny8]

nika5
vies preco ti neukazuje mail adresu sucasne pri mene? pretoze si si v nastaveniach zaskrtla: neukazovat moju mailovu adresu. ak to chces zmenit, treba navstivit nastavenia a pohrat sa s tym troska

alienka 61

nemyslim,ze je normalne trpiet extremnu bolest pocas menstuacie,sama som cez to presla a aj som odpadavala od bolestipamatam si,ako mi babicka na brusko prikladala horucu pokrivku,samozrejme hrdinka,bez liekov, na utisenie,preto si nemyslim,ze je to dobre riesenie

nika5

pre d..b: ano. Už som raz odpisovala v nejakej diskusii pod anonymným menom a dalo mi k tomu aj moju mailovú adresu a keďže teraz mi to tak nespravilo, tak som sa zaregistrovala.