Rodina ano/nie

Príspevok v téme: Rodina ano/nie
fgf

Preco tolko ludi chce zakladat rodinu? Staranie sa o deti je castokrat nevdacna robota, tak preco si nicit nervy tolkymi povinnostami, co sa tyka ci uz vychovy deti, alebo zabezpecovania financii atd.? Viem si predstavit pekny vztah 2 ludi, kde nie su ziadne deti, zda sa mi to ovela lepsie a clovek ma aj viac casu na seba.
Ale predpokladam, ze vacsina ludi nedokaze potlacit pud "zachovania druhu" tak preto vsetci zakladaju rodiny, ale mna osobne tato myslienka nelaka.

halinax

nelka,tak vsetko dobre pri vychove, nech sa dari. deti su dar a starostivostou o ne ukazeme, ako si ho cenime. a ako svoje deti milujeme a zalezi nam na ich buducnosti, stasti a spokojnosti. ak sa zmeni moj nazor, alebo situacia, clovek nikdy nevie, a budem mat v buducnosti deti, tak chcem mat tiez tolko casu na ne ako ty. dufam to tak bude.
bru nocku

nellka

Halinax, tiež mi to niekedy zle padne, keď vyrukujem so svojim názorom a potom ma za to ktosi hnusne napadne. Ale zvykám si...a o tých najupapuľovanejších si myslím svoje. A aj keď som len obyčajná matka s dvomi deťmi, ktorá sa nechá vydržiavať svojim manželom celé tie roky a sedím si v kľude doma, tak sa takto chovať nemienim.

halinax

jasne,s tymi skuskami to bol len humor :))
bolo by to super, ja sama by som to zaviedla, ale tiez si to neviem predstavit v praxi.
ubohe tie deti,ktore sa narodia nechcene, neplanovane, do rodin, ktore im nedaju ani zaklad na vyrovnany, empaticky zivot...hoci, ked sa stanu dospelymi, mali by vediet rozoznat co je dobre, co zle, porovnat, robit rozhodnutia a tiez zmeny a teda nehadzat vsetko na vychovu a rodicov. podotykam, ti aspon trochu inteligentni a bystri su zodpovedni za seba. zbytok, ktorym to nedochadza pre nejaku zakrpatenost v rozhlade si zrejme bude robit tak, ako bola vychovana, co je jedine co pozna a uchovava si to ako jediny vzorec pre svoj buduci zivot.

halinax

moze byt, naozaj som to necitala, len posledne dva prispevky a to mi stacilo, aby som pochopila ake obratky to tu nabralo, preto sa nezapajam, len som vyjadrila moj postoj a postoj niekolkych znamych.
a preto som aj uviedla, ze dovody preco som rozhodnuta nemat deti, si nechavam pre seba, aby ma opozicna verejnost nesla zjest aj s topankami. je prostredie, kde sa neoplati ist na bubon so vsetkym, a tu mi to nie je potreba.
takze sa tu drzkaj a prajem lepsiu atmosku a konstruktivne rozhovory.

filuska

halinax, aj ja si to myslim, ze ked chce clovek soferovat, musi mat vodicak, cely zivot su nejake testy a skusky, ale na take nieco zavazne, zavazujuce a zodpovedne ako je mat deti skusky robit nikto nemusi. je to skoda..

nellka

Halinax, aj keby to malo budiť pohoršenie, tak vždy sa to dá napísať slušne. Ale to, čo sa tu popísalo so slušnosťou veľa spoločného nemalo:(

halinax

takze ide o to,ze nie vsetci, co su rodicmi by nimi mali byt. pripadne pred rodicovstvom by som navrhla nejaky test ci rodicia dokazu viest deti k empatii, laskavosti, inteligencii (nie tej prirodzenej, ktora sa dedi) a potom to tym nevyhovujucim jednoducho zatrhnut :)))))
dobru noc vsetkym

nellka

...a po prečítaní tejto diskusie by som povedala, že aj napriek tomu, že sem nepíšu deti, ktoré vďaka svojmu veku majú na takéto prúsery právo/bezcitnosť, krutosť, drzosť.../sa tu tieto prejavy vyskytli v hojnom počte. A to je teda smutné.