Vaginalny herpes..zas a znova...

Príspevok v téme: Vaginalny herpes..zas a znova...
efx

Ahojte...Moj problem spociva v tom, ze v poslednej dobe mam vaginalny herpes uz 2hy krat za mesiac...partnera nemenim a pokial viem, ani on nechodi kade-tade....mavame sex bez ochrany, vlastne ked som herpes dostala 1x, na 100 percent od neho, pretoze predtym som ho nikdy nemala...chcem sa opytat...je mozne, ze sa moze objavit aj bez toho aby som mala sex?napr. kvoli nejakemu jedlu a pod? pretoze ked som ho nedavno opat dostala , tak tomu predchadzala mesacna sexualna abstinencia....co mam robit...

kuki

:-((- už sa toho nikdy nezbaviš...po liekoch to prejde, ale ked bude oslabená imunita vráti sa to zas- je to na celý život. Sex by si nemala mat pokial ti to nezmizne a potom asi len s ochranou.bozkavat sa možeš:-)ak to ešte budeš mat jasne že možeš toho druhého nakazit pri sexe.

:(((

chcete mi teda povedat ze sa tej pliagy uz nikdy nezvacim a budem tu ukrutne svinsku bolest prezivat este niekolko krat???? a som prenasac ak sa vyliecim teraz???? mozem niekoho nakazit? ci uz normalne alebo ked sa s nim vyspim??? a este sa chcem spytat ci sa mam tomu kto ma nakazil teraz vyhybat ??? ani bozkavat sa s nim nemam radsej ??? ja sa nechcem s nikym po tomto milovat aspom pol roka !!!!!!!!!!! prosim chcela by som vedet odpoved na kazdu otazku ak sa da ...je to pre mna velmi dolezite!!!!DAKUJEM :((((

............

lahko sa prenasa oralnym sexom/od partnera ktory mava ustny herpes,ale moze byt aj len nositelom../, a nemusi mat problem, lebo jeho imunita to drzi na uzde.imunitu moze znizit mnoho faktorov,napr.uz prebiehajuca ina infekcia.aj napr nadcha, chripka..../,stres, menstruacia, zataz,vycerpanost..

RNG

mima 22, nase telo pracuje lepsie s viac zinkom a selenom, ako dostavame dnes v nasej civilizovanej potrave.
Polnohospodarstvo vycerpava sustavne podu, ked sa uroda vyvaza prec.Niektore prvky sa doplnia, niektore nie a teda mame niecoho systematicky nedostatok. Takze je rozumne si to doplnat a to samozrejme cely zivot, pokial v polnohospodarstve nezacnu pridavat stopove prvky spat do pody, aby sme mali vsetko z prirodzenej stravy.
Zatial odporucam doplnat si draslik, zinok, selen a jod minimalne.
Odporucene denne davky boli v roku 1948 urcene mylne, uz na zaklade produktov z vycerpanych pod. Odvtedy bolo uz hromadu vyskumu, ktory dokazal, ze treba z roznych viac, nez povodne urcili.
Zialbohu zdravotny priemysel to neberie na javo, pre nich je vyhodne dostatok pacientov, zdravsie ludstvo by ich pripravilo o znacnu cast prace, obratu a ziskov.

kuki

no ja som to mala ked som mala 15 a nevedela som čo to je,zmizlo to samo...ale teraz ked sa mi to po rokoch zas objavilo tak to strasne bolelo, bežala som hned ku gynek.a už teraz viem že to bol herpes... dala mi lieky a prešlo to, ale ten herpes už mas v sebe a už sa toho nikdy nezbaviš .povedala že sa može objavit vždy ked budem mat oslabenu imunitu.tiež mam s priatelom nechraneny sex,ale od neho to nemam,pretože on to nikdy nemal...možes sa nakazit aj ked sa utrieš inym utrakom, požičiaš si cudzie plavky...Dr. mi povedala že pradlo si mam vyvarat a mam mat vlastny pribor...

mima22

RNG, citam tvoje prispevky a vidiet, ze sa v tom co pises vyznas..preto na teba mam 1 otazku.
Kupila som si vitaminovy doplnok Zinkoselen (hlavne kvoli opakovanemu herpesu), davkovanie tam je 1 tabletka denne. Po aku dlhu dobu to mam uzivat?? Vazne si to mozem davat kazdy den?? Dakujem za odpoved

mima22

ahojte! ja tiez patrim medzi vas, herpesakov..ja som sa nakazila asi tak pred 2 mesiacmi. za tu dobu som to mala 2 krat, vzdy po tom ako som bola s tym chalanom od koho to mam. Mne pomohli tabletky herpesin plus masticka herpesin. teraz beriem na prevenciu zinok+selen ako to tu RNG radi a sem - tam nejake citrony kvoli vitaminu C, zevraj to je vsetko na to dobre.. je to riadne svinstvo, to vam poviem..mne ked sa herpes objavi tak ho mam tyzden, a nejakych 5 az 6 oparov vo vagine aj na vonkajsich rodidlach..

RNG

Hsv-1 a HSV-2 sa prenasaju hlavne ale nie vylucne priamym stykom.
HVS-1 ma dnes vacsina ludi, a pri tom nemuseli mat nikdy v zivote ziadny prejav.
Casto sa prejavuje ako opar, zapal nervov, dokonca pri nedostatku viralnej imunity aj na genitaliach.
HSV-2 sa najcastejsie objavuje na genitaliach, ale existuje aj inde v tele, lebo vsetky herpes virusy ziju aj na nervovych vlaknach a casto na slizniciach a to prakticky cely zivot.
V USA ho ma vyse 26% zien a 18% muzov. Vyskyt inde na svete je od 3% az do 68% v Gronsku.
Vacsina ludi, co ich ma(kontroluje sa to pritomnostou protilatok v krvnom sere=serum prevalence)si to vobec neuvedomuje a zije s tym "Damoklovym mecom nad hlavou" cely zivot.
Preto tu tak zdoraznujem zvysovanie viralnej imunity, lebo aj ked su pritomne v tele, pri dostatocne vysokej viralnej imunite sa nikdy nemusia prejavit.
Zijeme vo svete, kde vladne viralna epidemia, pricom je v posledne roky na silnom postupe, hoci lekarska komunita o, tom viacnenej mlci a sustredi sa len na prejavy virusov, nie na ich tichu pritomnost u vsetkych ludi.

:(((

som v irsku a herpes prave prezivam prvykrat vo svojom zivote!!!!!!!!! a najradsej by som odrezala penis kazdemu chlapovi na zemi za tuto s prepacenim 'skurvenu bolest' !!!! dostala som to tu ..som tu mesiac a pol...od svojho terajsieho chlapca s ktorym som sa tu dala do kopy..cize dojebany cely zivot koli pojebanej ceste do irska...to som mohla radsej ostat v BA:((( ..chcem vedet ci je pravda ,ze to mam na cely zivot teraz!!!to mi ani nevravte!!!!!!..a ked sa vyliecim ci som prenasac???? potrebujem to vedet!prave sa liecim druhy den ,a bojim sa ze sa nevyliecim poriadne ,ak to neni moj doktor ...no mam to v takom stadiu ze nemozem ist teraz domov este ...az doberem vsetky lieky..za den 11 liekov :((( poradte mi prosim...sex nechcem tak pol roka :( !!!!!!!!!!!!