14 a kvasinky??

Príspevok v téme: 14 a kvasinky??
cicusa

prosim vas mate niekto alebo mali ste niekto kvasinky??? .. je mozne ze ich mam aj ked mam 14 ??? .. strasne ma to tam dole svrbii a mam vytoky .. tie mavam sice casto ale to svrbenie je hrozne .. a este ma pritom aj boli v podbrusku ... mam dostat menstruaciu v tieto dni to moze byt aj tym .. poradi mi niekto ??

Ivka 1

Pepette s bolestivymi vajecnikmi v tehotenstve /a nielen vtedy/ by som navstivila cim skor gynekologa. Moze to mat rozne priciny ako su mozny zapal vajecnikov,rozostupovanie panvovych kosti v spojitosti so stupnom tehotenstva ale moze to byt aj urologickeho povodu = zapal mocovych ciest. Ine tazkosti nemas? /teplota,palenie pri moceni,bolesti v krizoch/.

cocka

ja mam sladke moc rada a vadi aj ked si dam napr.dva kolace?a ked su tie sviatky ma to laka ale ja viem ze je zdravie prednejsie ale ma to zaujima.

Ivka 1

Cicusa je to potrebne dodrziavat aspon tyzden aby si citila vyraznu ulavu ale
tie jogurty by si mala jest aj po zlepseni stavu. Ako som vsak uz pisala, je lepsie si kupit v lekarni probiotika a drzat protikasinkovu dietu.

pepette

AHOJ IVKA1 MAMA POCIT ZE UZ MAS NEJAKU TU SKUSENOST CHCELA BY SOM TA SPYTAT CI NAHODOV NEVIES CI JE NORMALNA BOLEST VAJECNIKOV V TEHOTENSTVE???

cocka

inac som si to skusala umyvat s tym octom a myslim ze je to lepsie ,no viem ze to nemozem posudit za jeden krat ale uz to tak nesvrbi:D.

cocka

aha dakujem a moze to byt aj z kortikoidov?ja mam problemy z okom a musela som dlho brat prednison(neviem ci sa to tak pise:).ale ja to urcite skusim a je superr ze sa to da aj inac vyliecit nez ist ku gynekologovi.

cicusa

ja by som sa chcela este spytat ze kedy by to malo ustupit.. ked budem jest tie jogurty+ten octovy kupel+cesnak .. ??

Ivka 1

cocka nie je to pohlavna choroba,
Candida albigans je kvasinka,ktorá žije v našom čreve od narodenia.Telo si za normálneho stavu kontroluje v akom množstve sa vyskytuje.
Problém nastane jej premnožením. Môžu to
spôsobiť antibiotika,ktoré zničia vaginálnu mikroflóru.Môžu to spôsobovať aj parfémované mydlá alebo sprchové gély. Tie narušia kyslé prostredie v pošve. To nás chráni pred nepria-
znivými vplyvmi. Nosenie bielizne z umelých tkanív tiež nie je vhodné.Priznakmi kandidózy
sú: bolesť pri pohlavnom styku,močení, svrbenie,hustý biely niekedy až hrudkovitý výtok.
Čo teda s kandidózou či už akútnou alebo
chronickou ? Lieči sa modernými antimykotikami,či už na vkladanie do pošvy alebo užívanými ústne v tabletkovej forme. Liečiť by sa mal aj
partner. Inak sa už vyliečená pacientka nakazí znovu. Jedným z nápomocných riešení je aj protikvasinková diéta. Vyradiť z jedálného lístka sladkosti,výrobky z bielej múky,lúpanú
ryžu,sladké malinovky. Obmedziť kávu.
Zaradiť by sme mali vo zvýšenej miere jogurty s probiotickou kultúrou / čím menšia trvanlivosť jogurtu,tým väčšia pravdepodobnosť živých probiotických kultúr/,výrobky z celozrnnej múky,
bylinné nesladené čaje. Účinné je aj zvýšené konzumovnie čerstvej cibule a cesnaku.
Okrem klasických medikamentov existuje aj celý rad produktov na prírodnej báze,ktoré obnovia mikroflóru v pošve a eliminujú aj nepriaznivé účinky chemicky vyrábaných antimykotík.

cocka

a ece ze z coho to moze byt?sak ja sa umyvam kazdy den a poriadne aj zenske partie a je to pohlavny chcoroba a z pohlavneho styku to viem ale ja som ece nemala pohlavny styk.