Premrhany zivot?

Príspevok v téme: Premrhany zivot?
januliatko66

Mam 15 rokov a mam pocit ze si mrham zivot... nechodim kazdy piatok vonka.. nieze by ma nevolali . na akcie som prizvana..ale bud mi je trapne ich na chatu kde su len sami chalani.. alebo ma uz nebavi kazdy piatok byt opitaa ... nieze by som bola nejaky ozran ale v tomto som si uz co to preskakala... ale tak nviem mam pocit ze ked sa mi nci nechce.. a sedi doma .. tak ze si premrham zivot. a potom ma vycitky.:(.. skutocne si ho mrham tym ze sa nenutim? alebo mam hcoit vonak len ked sa mi mne samej chce.. ja neviem :(

zubrienka

Ja som sa na strednej (19r) nevedela dockat, kedy uz konecne zmaturujem a budem moct ist do sveta skusit, ako to tam je. Teraz mam uz 23 a skusila som si aj zivot baby-siterky vo Svajciarsku, tiez celkom dobra skusenost. Byt tam 11-mesiacov mi stacilo na to, aby som sa vratila domov do skoly. - Nemala som tam az taky dobry plat a vyhody, tak som odtial zdrhla. NO, kamarati mi tam zostali a aj s tou rodinkou sa poznam :). Aj ked sa tam daju zarobit aj riadne peniazky, ak si najdete dobreho fleka, tak netreba odchadzat :D - ak z prace a ludi mate dobry pocit.

takze vidite dalsie skusenosti, vsetko je o nich (no, stale som samotar, ale nastastie s kamaratmi a priatelom). NO, v zivote chcem mat urcite domace zvieratko, lebo to este nemam :(.

zubrienka

Mne sa napriklad zivot zacal menit k lepsiemu aj po tom, co som v 16-tich zacala chodit na moju prvu brigadu a mala som z nej dost dlho usmev na perach. Novy kamarati, skusenosti a povinnosti.

Ked si zarobite aspon to minimum, hned stratite pocit, ze ste tym casom mrhali zbytocne :D.

zubrienka

Podla mna si to dievca nevymysla. Kazdy teeneger ma stavy, ze robi zbytocne veci, ked vsade na okolo je zabava. No, vidiet, ze Januliatko je mudra baba a nechce cely zivot stravit ako opilec niekde na zachytke kvoli naj kamaratom a \"dobrej zabave\" v roznych podnikoch. Mam kamaratku, co je velmi inteligentna a tiez skusala rozne veci ked bola mladsia. Nasla si kruzok gitary, menila svoj styl oblecenia, ucesov, pocuvala roznu hudbu pomahala v domacnosti rodicom, popri tom sa aj velmi dobre ucila a nakoniec dostala aj psika od rodicov. Mne sa to velmi pacilo. Ja ako samotarsky clovek som bola rada, ze ta kamoska tu bola vela-krat pre mna. Vzdy ma vytiahla von s jej psikom a rozpravala mi co nove sa docitala v knihach. Chodila na spev, tak sme si aj spolu spievali a takto z mojho zivota dokazala vytrhnut samotu.
Myslim si, ze keby ze mas tiez svoje zaluby a aj zvieratko, ktore tu bude stale pre teba tak tvoj zivot naberie novy smer a budes stastnejsia. Popri zvieratku postretavas tolko ludi, co budu mat na teba cas, ze si uz ani nespomenies, ze si mala trcat niekde v bare. Ale skoncis pri roznych rozhovoroch na rozlicne temy a nuda+mrhanie zivotom, ta skutocne na dlho opustia. Ahoj

moniqa87

januliatko sa ani neozvala a mne to uz po prvom precitani prislo ako vymyslene, vam nie?
podla mna sa skor niekto nudil

samotarka

ja mam rovnaky problem marry. tiez mam 17 a tiez nemam kamaratov.. teda mam, ale oni maju svoje partie.. parkrat som bola s nimi von, aj nam bolo skvele, ale nevolaju ma uz.. neviem preco :(

klarus

ako som uz pisala, mam podobny problem... a to s efektivnejsim travenim casu je urcite pravda:) starsie baby... nemate niake navrhy? ja totiz aj cvicim jogu, aj jazdim na koni, chodim von s kamaratkou, dokonca si aj robim ulohy a ucim sa :D tiez sa venujem rodine a domacim maznacikom... a svojmu notebooku... zvyknem pocuvat hudbu, surfovat po nete, citat knihy.... ale aj tak sa casto zvyknem nudit.... niaky dobry napad?

fialocka

Januliatko, ak mas pocit, ze si mrhas zivot, pravdepodobne mas pocit, ze mas na viac ako chodit sa v piatok vecer opijat alebo len tak sediet doma. A podla mna mas pravdu... vyuzi svoj volny cas, ktoreho mas ako studentka doost vela, najdi nieco, co ta bude bavit a co ti ho vyplni. Skus nieco nove(v medziach zakona :)!!