Biele hrudky v hrdle...neviem to lepsie opisat

Príspevok v téme: Biele hrudky v hrdle...neviem to lepsie opisat
maruskacica

Ahojte! Uz dost dlhe obdobie par rokov mavam pravidelne v zime aj v lete biele hrudky/hnis/ na bočnej strane hrdla v tych dierkach :DD..nenapadnu ma lepsie slova, neviem to lepsie opisat sorry. Chodim pravidelne k lekarke, pravdaze len v tedy ked mam chripku a podobne. Pytala som sa lekarky kedy mi to zmyzne a ze časom. To sa s tym neda nic robit? Vadi mi to velmi, lebo to zapacha. Co s tym?..nejake babske recepty?...dakujeeem

majofrajo

Ja som skusal niekolko procedur..varil som si caj zo zazvoru, kloktal som slanu vodu a striekal som si na to aj tantum verde....ale najviac mi pomohlo,ked som si vatovu tycinku namocil v alpe a potrel som trochu pred spanim tou tycinkou tie vyrastky v hrdle...neviem presne, co najviac zabralo,lebo som si predtym nastriekal aj tantum verde...ale ked som sa rano zobudil,uz som v hrdle nic nemal. :)

MartinaTina

LUDIA CIIITJTE TENTO CLANOK !!!
liek.beautywoman.sk

ja mam presne take problemy, tie viackrat zmienovane capy, caste angyny a tu je to konecne uplne vysvetlene ;)
pre istotu pridam aj clanok: Chronický zápal mandlí
Chronický zápal podnebných mandlí vzniká najčastejšie po neliečených, zle liečených alebo opakovaných angínach. Po prekonaní akútneho zápalu vznikajú v mandliach jazvovité zmeny. V priestoroch medzi jazvami sa vytvára priaznivé prostredie na pre­­žívanie mikróbov, a tým na stále pretrvávajúci zápalový proces. Organizmus nie je schopný tento proces potlačiť, lebo jazvy v tka­­ni­ve mandle znemožňujú prístup imunitných buniek do miest pre­trvávajúceho zápalu. Dôsledkom týchto štrukturálnych zmien dochádza k zmenám prirodzenej funkcie podnebnej mandle. Jazvami zme­nená mandľa stráca svoje pôvodné schopnosti zachytávať a zne­­škodňovať choroboplodné zárodky z vonkajšieho prostredia a sama sa môže stať infekčným ložiskom, tzv. fokusom s dlhodobým pôsobením na organizmus. Zmenená štruktúra podnebnej mandle spôsobuje vytváranie tzv. čapov. Čapy sú drobné, belavé hrudky, ktoré sú výsledkom hromadenia zvyškov potravy, slín, odlúpených častí mandle a baktérií v kryptách podnebnej mandle. Prejavujú sa bielymi bodkami, ktoré sú viditeľné na povrchu mandle. Bývajú príčinou zápachu z úst. Chronický zápal podnebných mandlí sa môže prejavovať celkovými a miestnymi ťažkosťami. K celkovým ťažkostiam patrí zvýšená únavnosť, znížená výkonnosť, neprospievanie, náchylnosť k opakovaným zápalovým ochoreniam horných dýchacích orgánov, zvýšená teplota, nechutenstvo. Z miestnych ťažkostí ide hlavne o opakované angíny. Inokedy sú prejavy nešpecifické, nevýrazné. Často ide o pobolievanie v krku, škriabanie v krku, pocit cudzieho telesa v krku, hlavne pri prehĺtaní. Niekedy ide o pocit zatekania hlienov do hrdla, pokašliavanie. Ľudia s chronickým zápalom podnebných mandlí horšie tolerujú studené a bublinkové nápoje, dýchajú cez ústa pri telesnej námahe. Okrem miestnych ťažkostí môže dlhodobý zápal podnebných mandlí spôsobiť ochorenia iných orgánov. Vtedy sa chronicky zapálená mandľa stáva zdrojom mikrobiálnej infekcie, ktorá sa z takto zmenenej mandle rozosieva do celého organizmu a vytvára zápalové postihnutie iných orgánov. Iným mechanizmom poškodenia vzdialených orgánov je existencia tzv. mimikri. Mimikri vzniká na základe podobnosti niektorých štruktúr steny baktérie s tkanivami napr. srdca, kĺbov alebo obličiek. Imunitný systém sa na základe podobnosti štruktúr baktérie a tkanív tela „pomýli“ a rozvinie v týchto tkanivách zápalový proces. Ten svojím priebehom tkanivá poškodzuje, čo vedie k niektorým vážnym ochoreniam. Takto vzniká reumatická horúčka, zápaly srdcového svalu alebo jeho obalov, zápaly obličiek, zápaly kĺbov. U pacienta s po­dozrením na chronický zápal podnebných mandlí by mal byť vyšetrený celkový stav organizmu a mal by absolvovať vyšetrenie u ušno-nosovo--krčného lekára. Podozrenie na chronický zápal môže potvrdiť ster z podnebných mandlí na mikrobiologické vyšetrenie a odber krvi na vyšetrenie niektorých parametrov imunitného systému. Diagnóza chronického zápalu podnebných mandlí nie je vždy jednoduchá a príčinná súvislosť postihnutia vzdialených orgánov v dôsledku mikrobiálneho ložiska v mandliach sa väčšinou ťažko dokazuje. Ak sa dokáže chronický zápal v podnebných mandliach, ktorý spôsobuje pacientovi ťažkosti, indikuje sa ich odstránenie. Antibiotická liečba nie je efektívna. Odstránenie podnebných mandlí je operácia, pri ktorej sa v miestnom alebo čoraz častejšie v celkovom znecitlivení odstránia podnebné mandle. Operácia sa realizuje formou niekoľkodňovej hospitalizácie na lôžkovom oddelení. Samotná operácia nie je bolestivá. Pooperačné bolesti sa tlmia liekmi, pacientovi sa ordinuje pokoj na lôžku a kašovitá strava. Takýto režim sa dodržuje až do úplného zotavenia, t. j. asi 14 dní od operácie.

vierka 81818

dobry vecer ja mavam tie bodky uz 3 roky ale bojim sa vybrat mandle lebo pocula som ze sa to objavy znovu tak radsej nejdem az teraz som zistila ze velmi pomaha salvia kloktam ju 2x tyzdenne a je to super smradlave bodky su prec dufam ze vam to pomoze pekny vecer

97Lenka17

Ahojte, ja mám taký istý problém, doktor povedal, že to nie je hnis ale, že sa to robí z jedla, odporúčam navštívíť lekára on Vám spraví krvné testy a výter z hrdla a zistí či máte výrus alebo je to z jedla. Je to dosť nepríjemné, keď to zapácha :/ ja som si musela umývať zuby aj 7- krát denne, aby to nebolo cítiť. Prajem veľa šťastia :)

helpmepls

Prosím pomôžte mi. Už dlhšiu dobu sa mi na mandliach robia také biele \\\\\\\\\\\\\\\"hrudky\\\\\\\\\\\\\\\", ktré sa snažím vytláčať kadeČím.. ono to výde ale o 2-3 dni cítim nepríjemnú chuť z úst a hnesný zápach...totiž tie hrudky hnusne smrdia keď ich vytiahnem. Prosim Vás pomôžte mi niekto lebo spácham samovraždu...

Lzy

Ja maám tie hrudky tiez . vytlacam si to normalne rukov odokryjem a ono to víjde občas aj v tekutom stave . bol som stým u krčného a povedal že to je normalne a ak sa toho chcem zbaviť ,vybrať mandle ináč to asi nepojde. no zaujmave je že to mám iba v jednej mandli .

Mates1111

ja len tak čo mi celkom zaberalo na hen tie hrudky\" tak to neuverite ale bol to hodne moc vychladený broskyňový ľadový čaj. Napijem sa vzdy z flaše tak dost dobre a ono to same vybehne a steče. Neviem mne to pomohlo.

janab

Z rokov hnisavé mandle a nikto s tým nič nerobil? Preto máš astmu. A rieš to dievča, lebo môžeš mať aj dalšie zdravotné problémy. Výter a následne liečenie a ak nič nepomôže, vyzerá to na chronický zápal, tak tonzily von...

Terryska

No ja mávam podobný problém.presnejšie taký ako si opísala.......ja som zistila, že mávam biele bodky na mandliach už dávno, je tomu asi 7.rokov........inač všetky výsledky sú dobré....raz mi tie bodky miznú a o dva tri dni znovu sú........je to zrejme z častých angín......nieje to nič iné.....teraz mi zistili aj astmu......má to nejaký súvis.

janab

Máte hnisavé mandle. Ak to neprechádza a je to dlhodobé, nejde to preliečiť antibiotikami, nepomôžu vám ani žiadne kloktadlá. Máte chronický zápal mandlí. Ak nič nepomáha, tak to treba dať vonku. Treba ísť na seriozne krčné vyšetrenie, urobiť výter , či tam nie je nejaký stafylokok a lekár určí čo dalej..určite to riešiť s krčiarom.