mam HPV, ze vraj tri, ale nepanikarim.. Len mam otazku

Príspevok v téme: mam HPV, ze vraj tri, ale nepanikarim.. Len mam otazku
otazka

Tak prislo aj na mna a minuly rok mi diagnostikovali HPV 16, 18 a 69. Vraj 18 nie je dobra, ale co narobim.. Poslali ma na imunologiu, kde mi predpisali trojmesacnu kuru Isoprinosine-u trikrat denne, spolu 5 tabliet, predtym som brala Indonal (uz si nepamatam kolko). Nepanikarim, iba sem tam mi je nanic ked si na to spomeniem... O tyzden idem na dalsiu cytologiu, dufam, ze uz bude dobra. Kazdopadne, zabudla som sa spytat doktorky, preto sa pytam vas. Mam vyse roka toho isteho partnera a je asi jasne, ze tento virus som preniesla nanho. Viem, ze muzom nesposobuje nic, ale nie je potrebne, aby sa "liecil" aj on? Nie je velka pravdepodobnost, ze mi tie moje virusy "vrati"? (Dnes bol objednany na prehliadku u doktorky, ale nejak nanho zabudla(!!????!!), tak ktovie, kedy sa k nej zas dostane :( )
vdaka!

delphia

otazka jednoducho to u nas takto funguje....:(
mam stym skusenosti. ak sa trochu viac staras o svoje zdravie, tak je to akosi "podozrive" a skoro ze si klopkaju lekari po cele ze co chcem...
...a hovorim to aj napriek tomu, ze sama som zdravotnicka...

otazka

Takze bol vcera na nejakych vysetreniach, teraz uz iba cakame co povedia :) ja idem 12.2. na kontrolu. drzte palce

otazka

no takze. Moj priatel bol dnes u doktorky, povedal, jej ze ja mam HPV a on by teda tiez potreboval nejaku prehliadku, a ona sa nanho nechapavo pozrela, ze preco za nou prisiel, ze je prvy muz, ktory take nieco chce.. to co ma znamenat?? Tak ako to teda je??? :( Teraz som ja za debila...

liana...323

No moment, HPVčko roznášajú aj ženy, len pre mužov nie je tak nebezpečný. Však on to dostal zrejme od ženy. Ale pamätaj, že dobrý imunitný systém ho môže zničiť. Je dobré, že si ide urobiť testy, či je stále nositeľom. Každopádne dobrá otázka, či ťa môže znova nakaziť. Ty by si ale mala mať teraz posilnenú imunitu, podľa mňa, by sa mal preliečiť aj on. Skús aj portál hpv.sk . Možno sa dozvieš viac.