preplachovanie nosa slanou vodou

Príspevok v téme: preplachovanie nosa slanou vodou
kamoska

ORL lekar si nevie so mnou rady, stale mam akoby zapchaty nos, uz dva roky, stala som sa zavislá na kvapkách do nosa. Teraz mi známa odporučila, aby som si preplachovala nos slanou vodou, vraj to mam normalnu alergiu na niečo. Tak som začala a dosť mi to pomohlo. Preto som si dnes chcela kúpiť takú nádobku na slanú vodu - volá sa to sloník - ale skoro som odpadla, ked mi v lekarni povedali cenu - vraj 1000 Sk = 33 EUR. To fakt vsetkym sibe? vyzera to ako maly cajnik bez pokrievky. NEvie niekto poradit, cim sa to da nahradit? niečo lacnejšie? a akú máte vy skúsenosť s takýmto čistením nosa?

hmm3434

ja to robim tak ze dam sol do ruky pustim vodu ne silno a taham z nosom ako koks :) v pohode.. ten slonik je pre male deticky chapes...

janab

Načo kupovať blbosti? Daj si slanú teplú vodu do kompotovej mištičky, takej širšej. Strč nos dnu, nasaj vodu do nosa (ústa zatvorené) a začni prehltať dovtedy, kým neucítiš slanú vodu v hrtane. Ja to robím obidvomi dierkami naraz. A to je celá veda.

jajkafr

hammel
skús nakloniť hlavu viac na bok dýchaj zhlboka ústami, do nádobky si nalej viac vody niekedy to trvá dlhšie až to potečie z druhej dierky :)

hammel

ahojte ja som si skúšal preplachovať takto nos aj robím to čo je napísané že sa mám nakloniť ale tá voda nechce z tej druhej dierky vísť, prečo? nos zapchatý nermám ale chcel som to robiť tak preventívne

Oriesok_

Ja použivam isotonicky roztok HYPOMER, je tak isto dobry ako Sterimar ale zo sterimaru mi išla aj trošku krv z nosa zdal sa mi dosť agresivny a tento Hypomer je super, alebo aj FREE NOSAl ja taky isty ako hypomer len väčšie balenie.
A ten PHYSIOMER je tiež roztok zo slanej vody?

tonqoo

zdrawim...som zavisly na olinthe asi rok a chcem sa toho zbavit lebo je to hrozne...nemal niektoo take trapenie a pomoze mi???